УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 139 посетителей

Теги
Церква і політика Церква і влада Президент Віктор Ющенко секти Митрополит Володимир (Сабодан) церква і суспільство вибори Доброчинність постать у Церкві Археологія та реставрація забобони Патріарх Алексій II автокефалія милосердя Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква молодь Священний Синод УПЦ шляхи єднання педагогіка Приїзд Патріарха Кирила в Україну Мазепа монастирі та храми України Києво-Печерська Лавра УПЦ КП Католицька Церква УГКЦ 1020-річчя Хрещення Русі Ющенко іконопис Вселенський Патріархат церковна журналістика конфлікти розкол в Україні церква та політика Голодомор діаспора українська християнська культура краєзнавство Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Учасники семінару «Українська християнська культура» провели дискусію на тему «Культурно-світоглядний вибір України»

  26 мая 2008В неділю, 25 травня, коли мешканці столиці святкували день свого міста і обирали нового мера, учасники семінару «Українська християнська культура» зібралися в приміщенні парафії св. Катерини для дискусії на тему «Культурно-світоглядний вибір України». Приводом для дискусії стала серія взаємних статей Івана Дзюби та Андрія Окари на шпальтах газети «День» і в інтернет-мережі. Андрій Окара, завзятий апологет російськоцентричної історіософії І. Ільїна (1882 - 1954), поставив перед українською інтелектуальною спільнотою вимогу сформулювати нову національну ідею, визначити роль України в глобальній історії людства, пояснити унікальність української культури. Іван Дзюба відповів йому зустрічною статтею, в якій утвердив ту точку зору, що українська історіософія, живучи власним життям, не мусить вкладати себе в терміни російської історіософії.

Дискусія у Свято-Катерининській парафії викликала великий інтерес серед київської інтелігенції та студентства. Особливої цікавості їй надала присутність відомого культуролога Вадима Скуратівського, викладача Києво-Могилянської академії. Пан Скуратівський послідовно відстоював позицію заперечення проявів російського націоналізму в культурному просторі України. Більшість присутніх погодились з його точкою зору. Один із з зацікавлених учасників, Михайло Бродич, висловив своє щире здивування тим, що Андрій Окара, який так ревно виступає за ідеї російського націоналізму, є за походженням українцем. Це важливе питання схвилювало не тільки його.

Загалом було висловлено багато цікавих думок. Феномен російської історіософії та його намагання подолати українську національну ідею є дуже актуальною та резонансною проблемою, до якої мусять бути звернути думки провідних вітчизняних інтелектуалів, філософів та богословів. Українська державність зможе себе реалізувати тільки через духовно-інтелектуальну працю в напрямку розуміння особливості національного покликання українського народу, сутності життя в світлі Христової правди. Активність учасників дискусії «Культурно-світоглядний вибір України» беззаперечно це доводить.

Іван Верстюк, Київ