УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 146 посетителей

Теги
автокефалія постать у Церкві Вселенський Патріархат секти Церква і влада вибори Археологія та реставрація розкол в Україні Церква і політика Церква і медицина Києво-Печерська Лавра церква і суспільство комуністи та Церква церква та політика Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II церковна журналістика Митрополит Володимир (Сабодан) Католицька Церква краєзнавство Священний Синод УПЦ Ющенко Президент Віктор Ющенко забобони іконопис Мазепа УГКЦ молодь конфлікти Голодомор Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура Доброчинність педагогіка монастирі та храми України діаспора шляхи єднання УПЦ КП милосердя


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Представник Української Православної Церкви взяв участь в роботі IX Світового конгресу українців

  29 августа 2008З 20 по 22 серпня в Києві проходив IX Світовий конгрес українців. Від Української Православної Церкви у форумі взяв участь співробітник Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ, викладач Київської духовної академії протоієрей Миколай Данилевич.

На конгрес з'їхалось 250 делегатів з 31 країни світу. «За даними Міністерства закордонних справ України, на сьогодні в різних країнах світу проживає близько 20 мільйонів українців», - розповів «Православ'ю в Україні» протоієрей Миколай. «Можливо ця цифра трішки перебільшена, - продовжує отець Миколай, - можливо краще сказати - 20 мільйонів осіб українського походження, однак це суті проблеми не змінює і ця цифра не є далекою від реальності, адже мова йде про чотири хвилі еміграції, перша з яких мала місце ще в кінці XIX століття. Лише остання, четверта міграційна хвиля, починаючи з 1990-х років, нараховує від 5 до 7 мільйонів українців. За віросповіданням це здебільшого православні та греко-католики. Останні закордоном в силу об'єктивних причин організовані краще, хоча православних українців поза межами України більше, ніж греко-католиків. В церковному відношенні православні українці поки-що не організовані належним чином та розпорошені по різних юрисдикціях, через те й створюється враження, що їх не так багато. В зв'язку з цим, Українська Православна Церква не може стояти осторонь такого зібрання українців світу, адже для неї однаково дорогі всі чада, - як російськомовні та симпатики російської культури, так і ті наші співвітчизники, для кого є дорогою українська культура та українська мова, в тому числі й в молитві до Бога. А саме останніх за кордоном переважна більшість, оскільки виїжджають здебільшого люди з Західної України. Хотів би відзначити ще й той факт, що в людини, яка опиняється далеко від Батьківщини, загострюється почуття національної самоідентифікації, адже проживаючи в чужому для неї середовищі людина відчуває свою інаковість та автоматично ставить собі запитання, хто вона, звідки, в що вірує?», - ділиться своїми думками отець Миколай.

Дуже цікавими були виступи голів українських організацій з різних країн світу про стан українських громад в країнах діаспори. Разом з тим, на думку о. Миколая, «в представників української діаспори існує багато міфів щодо України та особливо щодо Української Православної Церкви. І ці міфи потрібно розвіювати, а для цього потрібно з ними спілкуватись, адже і серед них є здорові сили». Одним з таких міфів є те, що оскільки УПЦ перебуває в єдності з Московським Патріархатом, то всі її вірні говорять російською, і тому «деякі закордонні українці щиро дивуються, коли батюшка з Московського Патріархату відповідає їм щирою та вишуканою українською мовою», - усміхаючись розповідає о. Миколай.

Та й самих греко-католиків, яких багато в діаспорі, на думку о. Миколая не варто рахувати ворогами. «Є звичайно серед них крайні націоналісти, вороже настроєні до всього, що хоч якось пов'язане з Росією, але є й абсолютно здорові та думаючі люди. Ось, наприклад, сьогодні мені довелось поспілкуватись з декількома греко-католиками з Канади, які дуже позитивно поставились до мене, не дивлячись на те, що я належу до УПЦ Московського Патріархату. Як мені вдалось вияснити з коротенького спілкування, вони вболівають за розділене українське Православ'я, згадують своїх батьків, які їм заповідали, що ті колись мають обов'язково відновити втрачену єдність з православними. І повірте, що такі настрої не поодинокі, і не лише в діаспорі, але й в Україні. Все це дає підстави думати, що у випадку подолання розколу в Україні та об'єднання православних в єдину Церкву, до неї можуть долучитись і греко-католики, полишивши унію та перейшовши до Православ'я», - вважає о. Миколай.

Під час роботи форуму 21 серпня в другій половині дня учасники молитовно вшанували жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Українську Греко-католицьку Церкву на форумі представляв єпископ Діонісій (Ляхович), до обов'язків якого входить в тому числі і опіка мігрантами греко-католиками. 

Всесвітній конгрес українців - міжнародна організація, яка заснована в 1967 році як Всесвітній конгрес вільних українців. Організація об'єднує українські общини в більш, ніж 130 країнах світу. Штаб-квартира організації знаходиться у м. Торонто (Канада).