УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 80 посетителей

Теги
церковна журналістика забобони педагогіка милосердя Католицька Церква Церква і медицина Голодомор УПЦ КП Вселенський Патріархат шляхи єднання секти діаспора іконопис конфлікти Доброчинність краєзнавство монастирі та храми України церква та політика автокефалія Патріарх Алексій II церква і суспільство Священний Синод УПЦ Мазепа Президент Віктор Ющенко молодь Ющенко розкол в Україні УГКЦ постать у Церкві Церква і політика комуністи та Церква Митрополит Володимир (Сабодан) Археологія та реставрація вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі Києво-Печерська Лавра Церква і влада


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Держава та Церква спільно вироблятимуть єдину стратегію протидії абортам в Україні

  24 декабря 2008У вівторок, 23 грудня, в Міністерстві охорони здоров'я України відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з вироблення єдиної стратегії протидії абортам, внесення змін до нормативно-правових актів щодо питань штучного переривання вагітності. Від Української Православної Церкви, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, в роботі групи взяв участьпротоієрей Владислав Софійчук.

За останні 15 років, згідно з даними статистики, в Україні через аборти було вбито понад 8,5 млн. осіб: 1992 року - 1,2 млн., 2005 року - 242 тисячі. Це офіційна статистика, котра не враховує нелегальних абортів.

Кожному свідомому християнинові зрозуміло, що аборт - це вбивство. На жаль, із втратою релігійної свідомості в суспільстві деякі держави світу після соціальних і так званих культурних революцій легалізували аборти.

На сьогодні здійснення аборту за бажанням жінки законодавчо дозволено у 56 із 194 країн світу. Це 28 % країн з населенням близько 40 % від світового.

У Європі дві держави - Мальта і Ватикан - не дозволяють переривання вагітності за жодних умов; Ірландія, Андорра, Сан-Марино і Монако дозволяють аборт тільки у випадку загрози життю вагітної жінки. В Польщі, Іспанії, Ліхтенштейні аборти дозволені з метою захисту не тільки життя, але й фізичного та психічного здоров'я вагітної жінки, а також у випадку згвалтування, інцесту або аномального розвитку плоду. У Великобританії, Фінляндії, Ісландії та Люксембурзі аборт законодавчо дозволений також і за соціально-економічними показаннями. В інших країнах Європи, а також у США, Канаді, Австралії, жінки мають право на переривання вагітності за власним бажанням - обумовлюються тільки строки вагітності.

Україні, як державі з глибинними християнськими традиціями, безумовно необхідно узгодити своє законодавство із християнськими заповідями. Але оскільки, на жаль, це не може відбутися миттєво, 20 серпня цього року Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до Прем'єр-міністра України Ю.В. Тимошенко з пропозицією впровадити проект «Обов'язкове надання інформації в медичних закладах вагітним жінкам, які йдуть на аборт, стосовно процедур абортів та їх наслідків».

Сутність запропонованого проекту полягає в тому, що на видному місці біля кабінету гінеколога повинні знаходитись плакати, які розкривають процедуру аборту й можливі його наслідки для здоров'я матері. Окремим питанням стоїть запровадження обов'язкового передабортного консультування жінок.

Учасники Робочої групи обговорили пропозиції щодо проекту Обов'язкове надання інформації в медичних закладах вагітним жінкам, які йдуть на аборт, стосовно процедур абортів та їх наслідків" (доповідач протоієрей Владислав Софійчук, настоятель Свято-Макаріївського храму м. Києва), „Положення про кабінет консультування жінок, які вирішили зробити аборт" (доповідач Дзюбанчук Т. В., завідуюча жіночої консультації ЦРП Деснянського району м. Києва), „Питання відбору найбільш прийнятних інформаційних матеріалів з метою попередження аборту" (доповідач Абабкова Г. М., завідуюча відділенням дитячої та підліткової гінекології й статевого виховання НДСЛ, «ОХМАТДИТ»), проект „Попередження пацієнтки щодо штучного переривання вагітності" та форму „Інформованої добровільної згоди на застосування визначеного методу переривання вагітності"  (доповідач Калугіна Л. В., старший науковий співробітник відділення ендокринної гінекології ДУ «ІПАГ АМН України»), питання щодо розробки навчального модуля для медичних працівників з доабортного та післяабортного консультування (доповідач Новік  Л.М., завідуюча центром планування сім'ї ДУ «ІПАГ АМН України»).

У ході роботи були утворені робочі підгрупи за напрямками. Наступне засідання вирішено провести в другій половині січня 2009 року.

 

Детальніше про проект читайте в матеріалі «Церква в протидії абортам»