УКР РУС  


 Главная > Новости > Социальное служение  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 162 посетителей

Теги
Археологія та реставрація Церква і політика церковна журналістика Священний Синод УПЦ церква і суспільство Вселенський Патріархат секти УПЦ КП Предстоятелі Помісних Церков Приїзд Патріарха Кирила в Україну молодь Церква і медицина церква та політика постать у Церкві забобони краєзнавство вибори Доброчинність автокефалія Патріарх Алексій II розкол в Україні Митрополит Володимир (Сабодан) шляхи єднання педагогіка 1020-річчя Хрещення Русі монастирі та храми України іконопис діаспора Мазепа Католицька Церква Ющенко Церква і влада милосердя Києво-Печерська Лавра комуністи та Церква УГКЦ Президент Віктор Ющенко конфлікти українська християнська культура Голодомор


Рейтинг@Mail.ru


КОНОТОП. Духовенство єпархії та громадська організація «На захист ненароджених дітей» провели спільну акцію проти абортів

  25 февраля 200920 лютого у Глухівському медичному коледжі відбулась зустріч активістів громадської організації «На захист ненароджених дітей» з майбутніми медиками та їхніми педагогами.

Тема зустрічі - аборти і ті наслідків, які тягне за собою т.зв. «законне переривання вагітності». Аби обговорення було предметнішим, студентам показали фільм «Безмолвный крик младенца». По суті - запропонували  подивитися на аборт очима жертви. Використовуючи можливості ультразвукової медицини, лікар з екрану продемонстрував, що при вагітності в два з половиною тижні у ненародженої дитини вже б'ється серце. Отже, це - людина, новий пацієнт, турбуватися про якого клянуться всі медики. Фільм наочно показав, які інструменти використовують для аборту, що під час цієї операції відбувається з немовлям. Було чітко видно, як воно намагається відсунутися подалі від смертоносного приладдя, як все частіше б'ється маленьке серце. Далі, як то кажуть, не для людей зі слабкими нервами. Переглянуте навряд чи залишить когось байдужим. Адже виходить, що кожна жінка, яка з «благих» намірів пішла на аборт, фактично, стала... вбивцею. Після перегляду було сказано багато. Лікар-гінеколог в основному мову вела про фізичні наслідки аборту - запальні процеси, інфекції, безпліддя.

А от виступ благочинного Глухівського округу, настоятеля Спасо-Преображенського храму протоієрея Олексія Родіонова перетворився на щирий діалог з молоддю. Говорили про Любов. Не про ту, которой «занимаются», а про християнську, яка  «...долго терпит, милосердствует, не завидует...» Отець Олексій наводив приклади з життя. Як правило, жінки, які все ж народили дитину, знаходили справжнє щастя, а ті, хто йшов на аборт, не мали ні розуміння в родині, ні спокою на душі, ні здоров'я.

Не берусь прогнозувати, що (у разі необхідності) виберуть учасники цієї зустрічі - життя чи смерть власної дитини. Впевнена у тому, що у будь-якому випадку вони обов'язково задумаються над цим вибором. А були і такі, хто виходив із залу заплаканим. А це - вже результат.

Як повідомив о.Олексій Родіонов, включитись в боротьбу з абортами кілька прихожанок його храму вирішили років 2 тому. Він гаряче підтримав ініціативу, бо давно відчував потребу в такій діяльності. До них долучились інші активісти. Громадська організація «На захист ненароджених дітей» провела тематичні зустрічі вже в кількох навчальних закладах Глухова, періодично у місті зявляються листівки, які закликають зберегти життя маленькому хлопчику чи дівчинці.

- Сказати, що діяльність ініціативної групи має планомірний характер чи відрізняється різноманітністю акцій - поки не можна, - говорить отець Олексій. - На мою думку, головне - щоб молодь зрозуміла, про яку трагедію іде мова.  

Не допустити аборту, врятувати життя - справа важлива. Але є ще цілі «радянські» покоління жінок, яких запевняли, що вони самі можуть розпоряджатися своїм тілом; що виконання «п'ятирічок» важливіше за виховання дітей, і взагалі до 12 тижнів вагітності - плід ще не людина... Може, і їм треба спробувати пояснити, що їхні нещастя коренями в абортах? Розтлумачити, що треба хоча б зараз рятувати душу, порадитися зі священником, прийти на сповідь. Щоб врятувати хоча б тих дітей, які залишилися живими.

Ксенія Осьмакова