УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 138 посетителей

Теги
шляхи єднання комуністи та Церква вибори іконопис Археологія та реставрація Доброчинність постать у Церкві забобони педагогіка Голодомор Католицька Церква Києво-Печерська Лавра секти Предстоятелі Помісних Церков Президент Віктор Ющенко Церква і влада милосердя 1020-річчя Хрещення Русі Церква і медицина Мазепа Приїзд Патріарха Кирила в Україну Священний Синод УПЦ конфлікти Митрополит Володимир (Сабодан) молодь церква і суспільство Вселенський Патріархат українська християнська культура автокефалія розкол в Україні монастирі та храми України Патріарх Алексій II краєзнавство діаспора УПЦ КП церковна журналістика УГКЦ Церква і політика церква та політика Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відбулася ІІІ Національна конференція Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства

  01 декабря 200828 листопада, у Києві представники п'яти релігійних організацій, що співпрацюють зі Збройними Силами України, взяли участь у роботі ІІІ Національної конференції Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства. Повідомляє прес-служба Міноборони.

Підґрунтям цього заходу стало підписання Меморандуму про співпрацю у справах душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України між Міністерством оборони України та уповноваженими представниками п'яти головних церков та релігійних організацій України.

Роботу цього міжконфесійного форуму розпочав Президент християнсько-військового братства Сергій Лисенко, до виступу якого активно долучилися засновники Всеукраїнського міжконфесійного релігійного братства делегації п'яти найвпливовіших в Україні церков. Серед них представники Української православної церкви на чолі з архієпископом Львівським і Галицьким Августином, Української православної церкви Київського патріархату на чолі з протоієреєм Димитрієм Садов'яком, Української автокефальної православної церкви на чолі з протоієреєм Анатолієм Залізницьким, Української греко-католицької церкви на чолі з єпископом Михаїлом Сокальським та Львівської митрополії греко-католицької церкви на чолі з отцем Франциском.

Позицію Міністерства оборони і Збройних Сил України щодо заснування військового капеланства висловили директор Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України Ілля Тищенко, голова Громадської ради при Міністерстві оборони України Борис Андресюк, начальник Головного управління виховної та соціально-психологічної роботи ЗС України генерал-майор Олександр Копаниця.

Виступаючи перед присутніми директор Департаменту гуманітарної політики МО України Ілля Тищенко поінформував присутніх про сучасний стан та перспективи взаємовідносин Збройних Сил України з релігійними структурами.

- Крок за кроком члени Братства долали нелегкий шлях, повертаючись кожного разу до першоджерел виникнення традицій душпастирської опіки над військом. Різностороння діяльність Братства, створення консультативних та робочих груп з актуальних питань військово-релігійних відносин, проведення науково-практичних конференцій дозволила привернути увагу соціуму до існуючої військово-релігійної проблематики та створила передумови до прийняття до високих управлінських рішень в цій сфері, - зауважив він.

Ілля Тищенко висловив переконання, що досвід міжконфесійної співпраці церков та військового формування України, одержаний під час роботи Братства, має дуже важливе значення. За його словами, вітчизняне оборонне відомство засвідчує свою активну позицію у реалізації тих завдань, які ставить перед собою християнсько-військове братство.

- Підтвердженням того, що Міністерство оборони не стоїть осторонь від поглиблення співпраці з релігійними організаціями є збільшенням кількості священників, які систематично відвідують військові частини для задоволення релігійних потреб військовослужбовців, - наголосив директор Департаменту гуманітарної політики. - Також збільшується кількість переобладнаних і перебудованих культурних споруд на території військових містечок. Присутність в українських миротворчих контингентах священників вже стало доброю традицією.

Говорячи про перспективи взаємовідносин військового відомства та релігійного братства, він зазначив, що одним із завдань на наступний рік визначено створення сприятливих умов для підготовки введення інституту військового капеланства, закріплюючи таким чином правову позицію Міністерства оборони з цього питання.

Цікавою стала інформація, представлена до уваги учасників конференції про те, що з військовими частинами, установами та організаціями Збройних Сил України на місцях контактують 180 священнослужителів, з яких 72 - Української православної церкви, 41 - Української греко-католицької церкви, 31 Української православної церкви Київського Патріархату, 28 - Українського союзу об'єднань євангельських християн-бабтистів, 3 - духовного управління мусульман АР Крим, 2 - української автокефальної православної церкви, та по одному Духовного управління мусульман України і Греко-католицької церкви.

За повідомленням органів військового управління, на сьогодні на території військових містечок у даний час діє 11 релігійних куточків, обладнаних народознавчих світлиць, 21 каплиця, а також 5 храмів, де щоденно звершуються богослужіння.

Голова Духовної ради братства єпископ Михаїл Сокальський запевнив, що навіть у ті часи, коли в українському суспільстві сіявся ворожий по відношенню до церкви дух, Українська греко-католицька церква не цуралася душпастирської опіки над військовослужбовцями.

- Воїн - це, перш за все, людина, яка має власні духовні потреби. Зразковими є ті воїни, які мають добру духовну формацію і саме це є головним завданням усіх церков різних концесії та української армії, - закликав єпископ Михаїл Сокальський. - Ми - священнослужителі, прагнемо, аби армія виховувала справжніх мужів українського народу.

Абсолютну згоду з цією думкою висловив голова Громадської ради при Міністерстві оборони України Борис Андресюк. Він ви разив занепокоєння негативними змінами в державі, що порушують спокій людей, їхню духовну та моральну рівновагу.

- Мені дуже приємно, що у цей нелегкий час на допомогу військовослужбовцям прийдуть священики, - зазначив він, додавши, що Громадська рада при Міністерстві оборони України об'єднала 80 громадських організацій, які опікуються проблемами військовослужбовців та задіяних у військовій справі людей.

По завершенні конференції було обрано голів керівних органів Братства, а також прийнято резолюцію ІІІ Національної конференції. Активістів Братства було нагороджено спеціальними знаками «Віра, держава, честь».

ХРЕЩАТИК