УКР РУС  


 Главная > Публикации > Точка зрения  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 108 посетителей

Теги
Церква і медицина 1020-річчя Хрещення Русі Доброчинність УГКЦ конфлікти шляхи єднання іконопис забобони монастирі та храми України автокефалія молодь Ющенко церква та політика постать у Церкві вибори Археологія та реставрація Голодомор УПЦ КП Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра українська християнська культура діаспора секти Президент Віктор Ющенко Священний Синод УПЦ церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну Католицька Церква Патріарх Алексій II милосердя Мазепа педагогіка Церква і влада розкол в Україні краєзнавство Церква і політика церковна журналістика Вселенський Патріархат комуністи та Церква Предстоятелі Помісних Церков


Рейтинг@Mail.ru


Священик Петро Зуєв: „В Румунії обрано «сильного Патріарха»”

  19 September 2007Владика Данило (Чобота) - визнаний інтелектуальний та духовний лідер православної Румунії. Однак його ім'я добре відоме й поза межами Румунії. Це глибоко православний, але водночас блискуче освічений єрарх. Важко повірити, що в свої 56 років він є автором понад 600 богословських публікацій. Окрім румунської, владика володіє французькою, німецькою, англійською та італійською мовами. Отож не дивно, що біля 100 статей владики Данила написано іноземними мовами, здебільшого французькою.

Румунська Церква сьогодні переживає час розквіту. Перебуваючи кілька років тому в Бухаресті, я був вражений сильною богословською школою Румунії, зокрема кількістю богословських публікацій, зокрема студій з Нового Завіту. Впадає в око й екуменічна відкритість Румунської Церкви, що відрита християнському Заходові та одночасно глибоко віддана православній традиції, охоронцем якої є румунське чернецтво. Владика Данило - це постать, що здатна уособити цей рух відродження, стати символом православного відродження у Східній Європі, новим Петром Могилою.

Владика Данило чимось нагадує сучасного грецького єрарха Йоана Зізіуласа. За своїми поглядами він - ліберал, деякі ЗМІ навіть прокоментували його обрання як перемогу табору румунських «лібералів» над «консерваторами». Однак, так само як Йоан, новообраний румунський Патріарх, скоріше за все, буде проводити жорсткий церковний курс, що відповідає інтересам Румунської Церкви.

Що це означає для України? Як відомо, Румунська Церква неодноразово заявляла, що вважає частину Чернівецької області своєю канонічною територією. В Чернівецькій єпархії УПЦ існує понад 100 румуномовних парафій. Також в Одеській області існують громади, які приналежні до Бесарабської митрополії Румунської Церкви. Отже, з патріаршеством Данила дещо збільшується потенційна можливість виникнення в Україні румунської юрисдикції. З іншого боку, можлива активізація неформальних стосунків Румунської Церкви з автокефальним рухом в Україні.

Втім, ймовірність такого розвитку подій маловірогідна, принаймні, до того часу, доки Предстоятелем УПЦ є такий авторитетний у православному світі єрарх як Митрополит Володимир. Вірогідною є також неформальна координація дій між Румунською Церквою та Вселенським Патріархатом, який також досі уникав радикальних кроків щодо України.

Підсумовуючи, можна стверджувати, що Румунська Церква отримала дуже „сильного Патріарха", який вестиме її як європейський православний Предстоятель. А для Української Православної Церкви це цікавий партнер, якого можна багато в чому наслідувати. Також слід очікувати, що присутність в Україні Румунської ПЦ буде більш відчутною, тому що не можна виключати спроб відновлення структур РумПЦ на українських землях, де вони вже існували в недалекому минулому.

РІСУ