УКР РУС  


 Главная > Публикации > Точка зрения  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 48 посетителей

Теги
церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) Предстоятелі Помісних Церков Священний Синод УПЦ молодь Католицька Церква Президент Віктор Ющенко конфлікти шляхи єднання постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор Церква і політика 1020-річчя Хрещення Русі Ющенко монастирі та храми України краєзнавство педагогіка діаспора милосердя Києво-Печерська Лавра церковна журналістика автокефалія Церква і медицина Вселенський Патріархат церква та політика українська християнська культура секти Церква і влада Доброчинність УПЦ КП УГКЦ Археологія та реставрація комуністи та Церква вибори розкол в Україні Патріарх Алексій II забобони іконопис Мазепа


Рейтинг@Mail.ru


Валентина Семенюк-Самсоненко: «Усі ці законопроекти вносяться для того, щоб тут не було здорової нації»

  21 июля 2009У №10 «Церковної Православної газети» у статті ігумена Лонгина (Чернухи) «Два погляди на одну проблему» розпочато обговорення питання, пов'язаного з введенням у країнах СНД ювенальної юстиції. Пропонуємо до вашої уваги інтерв'ю з керівником «Союзу жінок за майбутнє дітей» Валентиною Семенюк-Самсоненко.

 

- Шановна Валентино Петрівно! Сьогодні в Україні, мабуть, найактуальнішими є не стільки питання політики та економіки, скільки питання сім'ї, бо з неї все починається, та на ній усе замикається, врешті-решт і та ж політика, і та ж економіка. Які проблеми сім'ї, на Ваш погляд, є найбільш наболілими?

- Сім'я - найважливіша ланка суспільства. Стосунки між чоловіком і жінкою, між батьками й дітьми дуже важливі для всіх. І нині проблеми сімей, що розпалися, проблеми нездорового способу життя, проблеми так званих громадянських шлюбів, покинутих дітей - це проблеми всього нашого суспільства. Потрібно відродити повагу до родини.

- Яке Ваше ставлення до такого резонансного питання, зокрема в церковних колах та колах педагогів і психологів, як введення ювенальної юстиції?

- Думаю, що це велика загроза для інституту родини. Причому від неї можуть постраждати й хороші, міцні сім'ї, наприклад, сім'ї з великими статками. Тому що якісь чиновники матимуть необмежені права щодо позбавлення батьківських прав. Тут закономірно виникає питання: а судді хто? Українські родини можуть стати жертвами шантажу з боку корумпованих чиновників. Це є великою небезпекою. Крім того, є ще один важливий аспект: це своєрідне винищення морального фактора турботи батьків за дітей і навпаки - винищення турботи дітей за батьків. Стосунки між ними переводяться у суто юридичну площину, тоді як у нас зав­жди існували переважно безкорисливі стосунки, засновані на взаємній повазі та любові. Згадаймо, які колись були толоки по селах, коли всі гуртом будували один одному хати, допомагали робити інші важкі роботи. Зараз і так різні політикани розкололи Україну за релігійним, етнічним і територіальним принципами. Нечесні банкіри сіють ворожнечу своїми махінаціями, організовують так звані колекторські структури. А ось тепер уже добираються й до основи основ суспільства - до сім'ї. Ще комусь треба створити спір у сім'ї, ще треба створити додаткове джерело напруги в первинній ланці суспільства. Громадська організація, яку я очолюю, виступає категорично проти введення ювенальної юстиції. У нас же зараз нерідко бабусі йдуть у декретну відпустку, щоб доглянути онуків, те саме роблять іноді й чоловіки. І на це є відповідна законодавча база. Тобто інститут сім'ї, незважаючи на все, залишається ще досить міцним. Держава теж сприяє зміцненню сім'ї. Для чого ж нам зараз нав'язується ювенальна юстиція?

- Отже, Ви вважаєте, щo на ювенальну юстицю, яку певні сили хочуть запровадити в Україні, накладається ще й суто українська специфіка: корупція, боротьба кланів?

- Так, звичайно. Зараз іде велика боротьба за землю, підприємства. А тепер піде ще й інша боротьба - за ту чи іншу дитину. І є небезпека, що відібрана в батьків дитина може стати донором людських органів. За час своєї роботи в парламенті я неодноразово стикалася з проблемою зникнення дітей, яких потім "розбирали" на органи. Це вже навіть не корупція - це сатанізм. І як політик зі стажем я можу сказати, що в нас корупції немає - у нас є суцільна організована злочинність. І для чого в таких умовах хтось вносить подібні законопроекти?

- Мабуть, хтось хоче освоїти певні суми?

- Звичайно. Крім того, найбільшим бізнесом поступово стає не промислова продукція, а людські органи. Дехто з тих, хто вносить подібні законопроекти, може мати плани щодо торгівлі органами під виглядом усиновлення. Під виглядом боротьби із сімейними негараздами можуть забирати дітей саме для цього.

- Проблема ювенальної юстиції тісно пов'язана з проблемою так званого сексуального просвітництва, коли дітям у школах розповідають про різні збочення і вчать, що це нормально. Якби була створена ювенальна юстиція, то вона б дала право забирати в батьків тих дітей, які внаслідок традиційного виховання не хочуть слухати подібні речі (на Заході, де ця система працює давно, таких випадків було чимало). Як Ви ставитесь до цього аспекту проблеми?

- Дуже шкода, що із шкільних програм забирають традиційні предмети і вводять щось сумнівне. Зараз намагаються витравити з нас почуття гідності. Бо сильна, гідна людина залишає здорове потомство, захищає свої інтереси. Ті, хто вводять такі програми, намагаються створити з українців націю збоченців. Тому наша організація "Союз жінок за майбутнє дітей" проти цього. У наших лавах багато жінок-медиків, учителів. Тому ми постійно ведемо роз'яснювальну роботу, розповідаємо, особливо дівчаткам, про те, якої шкоди можуть завдати ранні статеві стосунки, яке страшне зло аборти. Ми роз'яснюємо, що раннє сексуальне життя призводить до раннього старіння.

Взагалі, мені все це нагадує один законопроект, внесений до Верховної Ради в 1994 році. У ньому передбачалося фактичне знищення нашого фонду насіння, більшості рослин української селекції і ввезення західних зразків. І це теж під гарною ширмою. Тільки не говорили, що ті сорти, які збирались нам ввозити, були генномодифікованими. Так і тут, нам пропонують підірвати наш генофонд, життя наших дітей. Усі ці законопроекти вносяться для того, щоб в Україні не було здорової нації.

Бесіду вів Михайло Нікіфоров

«Церковна православна газета», №13 (239), липень 2009 року.
Передплатний індекс: російською мовою - 96137, українською - 96145.