УКР РУС  


 Главная > Публикации > Точка зрения  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 271 посетителей

Теги
секти УГКЦ Києво-Печерська Лавра Президент Віктор Ющенко Церква і політика вибори милосердя забобони Голодомор Вселенський Патріархат Мазепа молодь Ющенко краєзнавство УПЦ КП Патріарх Алексій II шляхи єднання Католицька Церква діаспора постать у Церкві церква та політика Археологія та реставрація Священний Синод УПЦ 1020-річчя Хрещення Русі українська християнська культура Приїзд Патріарха Кирила в Україну розкол в Україні педагогіка монастирі та храми України Церква і медицина конфлікти комуністи та Церква церковна журналістика Доброчинність Предстоятелі Помісних Церков Церква і влада Митрополит Володимир (Сабодан) автокефалія церква і суспільство іконопис


Рейтинг@Mail.ru


Архімандрит Кирил (Говорун): «Патріарх має великий позитивний досвід долати розколи. Маємо велику надію на його допомогу в подоланні розділення в Україні»

  24 июля 2009Напередодні архіпастирського візиту в Україну Святішого патріарха Кирила на запитання ведучої програми «Благовісник» Лариси Побережник відповідає голова синодального відділу Зовнішніх церковних зв'язків УПЦ архімандрит КИРИЛ (ГОВОРУН).

- Отче, яка головна мета архіпастирського візиту в Україну Святішого Патріарха Кирила?

- Мета єдина: пастирський візит. Це означає, що Патріарх приїжджає до пастви, вірян Української Православної Церкви, які на нього чекають, а також спілкування з Предстоятелем УПЦ. Саме цим і буде обмежений візит.

- Який головний наголос робиться в цьому візиті?

- У цьому візиті ставиться наголос саме на спілкуванні пастиря і пастви, що означає, знову ж таки, що це є церковний візит, що Патріарх буде зустрічатися виключно з єпископами, мирянами, духовенством, вихованцями духовних шкіл. Це, власне, головна мета візиту.

Віруючі Української Православної Церкви, духовенство, єпископат, Предстоятель очікують насамперед духовної підтримки Патріарха в тій великій місії, яку наша Церква здійснює в Україні, в українському суспільстві. Це зокрема ініціативи нашої Церкви щодо подолання розколів. Патріарх неодноразово наголошував, що він підтримує прагнення УПЦ до подолання розколів. Це - і участь у спільних богослужіннях, у тому, що ми називаємо молитовним спілкуванням, коли Патріарх очолить Літургію і в Києво-Печерській Лаврі, і в Святогірській Лаврі, в Почаєві, в Херсонесі і в Криму. Саме таке літургійне й євхаристійне спілкування є одним із сенсів перебування Патріарха в Україні.

- Чи планується під час візиту скликання Собору єпископів УПЦ?

- Ні, не передбачається. Цей візит не є екстраординарним, це візит запланований, логічний. Предстоятелі Руської Православної Церкви розпочинають своє першосвятительське служіння з відвідин Києва, як колиски Руського Православ'я. І саме тому, коли митрополит Кирил був обраний на Патріарший Престол, він заявив про те, що насамперед бажає відвідати Київ - купель руського християнства. І цей візит, власне, так і здійснюється.

Планується засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви. Це вже стало традицією, що Патріарх проводить засідання Синоду за межами Москви. Попередній Синод засідав у Санкт-Петербурзі. Наступний, можливо, теж засідатиме в місті на Неві. А літній - у Києві. Це єдина подія, що носить соборний характер. Напередодні візиту відбувся Синод УПЦ, на якому було прийнято звернення по пастви  з приводу візиту. Таким чином, Синод підготував цей візит Патріарха.

- Блаженніший Митрополит Володимир у своєму інтерв'ю зазначив, що для віруючої людини зустріч із Патріархом, участь у церковних службах - це завжди свято. І чим більше буде таких свят, тим краще. Чи відбудуться зустрічі з представниками української влади, лідерами різних партій та релігійних конфесій?

- Візит цей пастирський, він не передбачає широких політичних контактів. Патріарх свідомо самоусунувся від таких зустрічей. Відбудуться формальні зустрічі з Президентом України, Святіший покладе вінки до пам'ятників Слави полеглим у Великій Вітчизняній війні  та до пам'ятника жертвам голодомору. Цим, очевидно, будуть вичерпані громадсько-політичні дії патріарха під час його візиту.

- Чому стільки політичного ажіотажу навколо візиту Патріарха?

- Я цього не розумію. Очевидно, це продиктовано складною політичною ситуацією в країні, можливо, вплинула передвиборча кампанія, що вже фактично стартувала. Те, чого прагнув би сам Патріарх, так це уникнути політизації візиту. Його приїзд до пастви, його звернення до православних українців носять винятково пастирсько-місіонерський характер, жодного політичного спрямування не буде.

- Чи буде це крок до подолання розколу в українському православ'ї?

- Ми дуже на це сподіваємося. Патріарх підтримує ініціативи УПЦ щодо подолання розколу. Маємо надію, що візит патріарха стане міцним імпульсом щодо прискорення подолання розколу. Немає жодного сумніву, що розкол є нонсенсом, трагедією, його не повинно бути, розкол треба подолати. Це добре усвідомлює Патріарх, про що він неодноразово говорив в своїх інтерв'ю, в своїх заявах.

- Чи відбудуться зустрічі Патріарха з представниками інших конфесій?

- Окремі представники інших конфесій будуть присутніми на заходах за участю патріарха. Зокрема представники мусульманської, іудейської громади, Римо-Католицької Церкви. Щодо розкольницьких угрупувань, то зустрічі з ними не заплановано. Патріарх підтримує нашу Церкву в її діалозі з представниками інших юрисдикцій тут, в Україні. У його особі ми маємо людину, яка розуміє й підтримує напрямок діалогу відкритості стосовно одне одного, відсутності конфронтації, уникнення конфліктних ситуацій і взаємозвинувачень. Патріарх розуміє, що лише таким шляхом можна улікувати розкол, який ми нині маємо. Патріарх Кирил має великий позитивний досвід долати розколи. Ми це побачили по його діяльності щодо об'єднання Руської Православної і Закордонної Церков. Тож маємо велику надію на його підтримку й допомогу в подоланні розколу в Україні.

- Якими шляхами проляже архіпастирський візит Патріарха Кирила?

- Почнеться візит із Києва. Це логічно і зрозуміло, адже Київ є колискою Православ'я руських і українських земель. Тут він пробуде з 27 по 29 липня. Після цього летить на Донбас, де візьме участь у святковій Літургії на честь Святогірської ікони Божої Матері, яка знаходиться в Святогірській лаврі. Після Донбасу полетить до Криму.  Буде в Сімферополі, потім - у Севастополі, де 2 серпня очолить Божественну літургію в храмі на місці хрещення Володимира Великого в Херсонесі. У цій Літургії візьмуть участь усі архієреї УПЦ і гості з Росії. Після Криму Патріарх полетить до Західної України, де відвідає Корецький монастир на Рівненщині, Рівне, Луцьк, Зимненський монастир, Володимир-Волинський. І завершить свій візит 5 серпня візитом до Почаєва, де відслужить Літургію на честь Почаївської ікони Божої Матері. Це свято буде особливим, адже цього року виповнюється 350 років пам'яті Іова Почаївського.

- Коли планується наступний візит Патріарха, він не буде один раз на 17 років, як із попереднім Патріархом?

- Ми не знаємо цього, побачимо, як пройде цей візит, як складатиметься ситуація надалі. Поживемо, побачимо.