УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > СНГ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 230 посетителей

Теги
УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) секти комуністи та Церква Археологія та реставрація забобони Патріарх Алексій II вибори автокефалія педагогіка Священний Синод УПЦ Вселенський Патріархат шляхи єднання Мазепа Ющенко Церква і медицина милосердя Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика Доброчинність розкол в Україні молодь УПЦ КП іконопис церква і суспільство українська християнська культура Голодомор конфлікти Києво-Печерська Лавра Католицька Церква Церква і влада діаспора постать у Церкві Церква і політика 1020-річчя Хрещення Русі краєзнавство монастирі та храми України Президент Віктор Ющенко церковна журналістика Предстоятелі Помісних Церков


Рейтинг@Mail.ru


РОССИЯ. Начался показ фильма «Паломничество в Вечный город»У Страсну седмицю, 17-22 квітня, відбулася телепрем'єра п'ятисерійного художньо-публіцистичного фільму «Паломництво до Вічного міста» режисера Володимира Хотиненка.
Стрічка стала сумісним проектом телеканалу «Росія» і кінокомпанії «Православна енциклопедія» і транслюватиметься з понеділка по четвер (17-20 квітня) у вечірньому ефірі телеканалу «Росія» о 22.55 зі щоденним повтором у ранковий час о 9.45.

Показ останньої, 5-ої серії фільму відбудеться у Велику суботу 22 квітня в 16.00

У березні 2006 року кінокомпанія «Православна енциклопедія» спільно з церковно-науковим центром «Православна енциклопедія», телеканалом «Росія» і Федеральним агентством з культури і кінематографії, за фінансової підтримки ВАТ «Газпром» і компанії «Базовий елемент», завершила роботу над 5-серійним художньо-публіцистичним фільмом «Паломництво до Вічного міста», присвяченим історії християнства в Римі у перші століття після Різдва Христового.

Стрічка створювалася спільно з Папською комісією з телекомунікацій Ватикану.

Історичний матеріал для фільму підготував церковно-науковий центр «Православна енциклопедія» за участю Римської дирекції з археологічних цінностей Міністерства культури Італії і Папської комісії священної археології.

Рим язичницький і Рим християнський - ніде і ніколи не було такого безкомпромісного і героїчного протиборства жорстокості і любові, гордості і упокорювання як тут, у Вічному місті, в перші чотири століття нашої ери.

За вісім століть - із часу падіння Візантії і до виникнення Латинської імперії в 1204 році - з Константинополя, Єрусалима та інших місць Сходу до Риму були перенесені багато святинь, пов'язаних із земним життям Ісуса Христа. По кількості святинь, що мають вселенське значення, Рим перевершує всі міста Європи. І так само, як і в Святу Землю (Єрусалим), у Вічне місто Рим завжди стікалися тисячі паломників зі всього світу.
Рим - це не тільки його християнські цінності. Вони тут невіддільні від всього культурно-історичного багатства «Міста семи пагорбів і всієї землі повелителя». Рим здавна став сприйматися ще і як символ творчої енергії людини, оспіваної знаменитими митцями, поетами і кінематографістами.

Археологічні розкопки останнім часом відкрили прекрасну можливість не тільки розповісти про долю великих подвижників віри, але й показати реальне середовище, в якому вони жили і здійснювали своє служіння.
Смисл фільму «Паломництво до Вічного міста» в самому узагальненому вигляді зводиться до ідеї пророцтва Христа, яке втілилося - про гоніння на віру і віруючих, повторення першими християнами страстей самого Ісуса, героїчної їхньої твердості у ході обраним шляхом. Іншими словами - це розповідь про «сіль землі».
Основа кожної серії - доля простої людини, яка досягла вершин святості. Особливий акцент ставиться якраз на простоту цих людей, на їхніх зовсім не героїчних характерах, на їхньому мало не випадковому наверненні в християнство, але які, в той самий час, щиро і повністю прийняли трагічну і світлу місію і виконали її гідно до кінця.

Кожна з серій розрахована на найширшого глядача, як знайомого з євангельськими текстами, християнськими переказами, історичними матеріалами, так і такого, хто тільки вперше відкриває для себе цей пласт загальнолюдської культури.