УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > СНГ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 75 посетителей

Теги
забобони Археологія та реставрація молодь церква та політика Католицька Церква педагогіка милосердя Президент Віктор Ющенко Києво-Печерська Лавра комуністи та Церква українська християнська культура 1020-річчя Хрещення Русі краєзнавство монастирі та храми України церковна журналістика вибори церква і суспільство Патріарх Алексій II Митрополит Володимир (Сабодан) шляхи єднання секти діаспора Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну конфлікти УГКЦ Предстоятелі Помісних Церков Церква і медицина Мазепа Церква і політика Церква і влада іконопис автокефалія Голодомор розкол в Україні УПЦ КП Доброчинність Ющенко Вселенський Патріархат постать у Церкві


Рейтинг@Mail.ru


РОССИЯ. Иерархи Православной Церкви приняли участие в парламентских слушаниях, посвященных 1150-летию великого НовгородаУ понеділок, 5 травня, у Раді Федеральних Зборів РФ відбулися збори, приурочені до 1150-річчя великого Новгорода. У заході, який очолив голова Ради Федерації С.Миронов, взяли участь митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил, голова відділу зовнішніх церковних зв'язків, митрополит Калузький і Боровський Климент, керуючий справами Московської Патріархії архієпископ Новгородський і Староруський Лев.

Виступаючи з доповіддю на парламентських слуханнях, митрополит Кирил зазначив: «Новгород - це унікальний духовний і культурний феномен в історії Росії. Він був одним з найважливіших християнських центрів на Русі. Християнство сюди було принесене ще до хрещення Русі. З одного боку, Новгород - найдавніший християнський центр, і християнство впливає на формування укладу народного життя. А з іншого боку, у Новгороді зароджується й розвивається парламентаризм. Найчастіше парламентаризм сприймається як явище ледь не протилежне християнству. Однак ця оцінка поверхнева. Справді, більшу частину своєї історії християнство існувало в умовах політичних систем, основним принципом яких була єдиноначальність: це були імперії, царства, князівства і так далі. Проте поряд із принципом єдиноначальності в християнстві існують також принципи, які сприяють народному соборноправству, громадському самоврядуванню. Саме на цих принципах будувалося життя перших християнських громад. Ці ж принципи стали основою для розвитку всієї структури Церкви, яка на кожному рівні свого буття, починаючи з парафій і закінчуючи єпархіями й Помісними Церквами, втілює в собі соборні початки. Ці принципи лежали в основі вічового управління в Новгороді. Саме тому, що ці принципи органічні для християнства, вони не викликали відторгнення в новгородців, які прийняли хрещення й будували своє життя відповідно до християнських норм».

«Новгородська вічова система стала прикладом того соборного початку, який є органічним для народного життя й підтримується Церквою. У цьому полягає послання древнього Новгорода новій Росії, яку ми будуємо в XXI столітті», - резюмував архієрей.

Православ'я.ru