УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > СНГ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 171 посетителей

Теги
педагогіка українська християнська культура Мазепа вибори Голодомор УПЦ КП Доброчинність Церква і політика Археологія та реставрація конфлікти молодь комуністи та Церква постать у Церкві Патріарх Алексій II краєзнавство діаспора Церква і влада УГКЦ милосердя розкол в Україні Церква і медицина Священний Синод УПЦ Предстоятелі Помісних Церков монастирі та храми України церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат Митрополит Володимир (Сабодан) іконопис Католицька Церква Києво-Печерська Лавра Ющенко забобони автокефалія церква та політика секти Президент Віктор Ющенко церковна журналістика


Рейтинг@Mail.ru


РОССИЯ. Патриарх Алексий II отметил 16-летие служения на Патриаршем престолеДень інтронізації Алексія II відзначається 10 червня, однак у цьому році на цей день припала Троїцька батьківська субота, тому урочистості було вирішено перенести на два дні раніше. Сотні священнослужителів і тисячі віруючих прийшли в храм Христа Спасителя на Божественну літургію, щоб привітати Предстоятеля Руської Православної Церкви й одержати його благословення. В урочистих заходах взяли участь ієрархи Руської Православної Церкви з усіх єпархій Росії та країн СНД.

«Ваша Святість, Ви встановили контакти з представниками
 ділового світу, державної влади й громадськими діячами, Ви відродили добрі відносини між Церквою й суспільством, ми вчилися і вчимося у Вас», - сказав митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Володимир, вітаючи Патріарха Алексія від імені всієї Російської Православної Церкви.

«Скільки б Господь не дав мені часу, я присвячу всі сили духовному відродженню нашої багатостраждальної країни й нашого народу, оскільки в цьому - майбутнє Росії», - сказав Патріарх Алексій II.

16 років тому Помісний Собор Руської Православної Церкви обрав нового Предстоятеля - митрополита Ленінградського і Новгородського Алексія. Саме йому було довірено очолити церковне відродження в посткомуністичній Росії, й нині навіть недоброзичливці не можуть заперечувати, що Патріарх Алексій II з цим завданням чудово впорався. За роки патріаршества Алексія II Церква одержала можливість відновити служіння в лікарнях, у будинках для людей похилого віку, в армії та в'язницях. Були створені нові єпархії, відновлені й побудовані тисячі храмів, відкрито більше сотні духовних навчальних закладів. Тільки в Москві кількість православних храмів зросла в десять разів, однак сам він постійно підкреслював, що головне - відродити душі людей, покалічені за 70 років панування атеїзму.

На думку Патріарха Руської Православної Церкви, духовне відродження стало можливим тільки завдяки зусиллям віруючих людей. «Я дякую православному віруючому народу, який у суворі роки випробувань зберігав віру й передав її дітям та онукам, тому стало можливим духовне відродження Росії», - сказав він.

Незважаючи на вік, Предстоятель Руської Православної Церкви продовжує з усією суворістю дотримуватися чернечого правила і працює по 12 і більше годин на добу. Нерідко йому доводиться сидіти з документами після напруженого дня й цілої низки офіційних зустрічей (сам Патріарх називає це «домашнім завданням»).

Алексій II багаторазово вдостоювався різних нагород і премій, але кожного разу говорив, що приймає почесний знак не як визнання особистих заслуг, а як оцінку праць усього духовенства й мирян Руської Православної Церкви.

Седмиця.ru / Православ'я.ru