УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > СНГ  
Опросы



Наш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.ua



Сейчас на сайте 229 посетителей

Теги
Мазепа Церква і влада церковна журналістика діаспора іконопис Голодомор забобони конфлікти Церква і політика Церква і медицина Археологія та реставрація милосердя Вселенський Патріархат УПЦ КП Президент Віктор Ющенко автокефалія Ющенко Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання церква і суспільство комуністи та Церква вибори постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі українська християнська культура Патріарх Алексій II Предстоятелі Помісних Церков краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) церква та політика секти монастирі та храми України педагогіка Католицька Церква Доброчинність розкол в Україні молодь УГКЦ Києво-Печерська Лавра






Рейтинг@Mail.ru






РОССИЯ. В Московском Патриархате считают, что вопрос о первенстве Константинополя не нарушает единства в православном мире по основным богословским вопросам



Спір навколо Константинополя як «православного Ватикану», що виник на православно-католицькій зустрічі в Белграді, не порушує єдності в православному світі з основних богословських питань. Про це заявив секретар з міжхристиянських відносин Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату священик Ігор Вижанов в інтерв'ю, опублікованому в середу в газеті «НГ-релігії». Він входив до складу делегації Руської Православної Церкви, яка брала участь у IX-й сесії Змішаної комісії з православно-католицького богословського діалогу в Белграді.

«З основних догматичних і богословських питань між Православними Церквами зберігається єдність. Питання «першості й честі», яке останнім часом досить своєрідно інтерпретує Константинополь, все-таки стоїть окремо», - зазначив отець Ігор. За його словами, це церковно-політичне питання, однак сьогодні його часто переводять «у догматичну площину».

Він нагадав, що на православно-католицькій зустрічі виникли розбіжності з приводу одного формулювання у 45-ому параграфі, присвяченому авторитету Вселенських Соборів, зокрема паралелізму між «спілкуванням з Римом» для Помісних Церков на Заході та «спілкуванням з Константинополем» для Православних Церков.

«Фактично йшлося про два центри, однак ми ж не вважаємо Константинопольський Патріархат центром православного світу! Йому належить першість по честі, але не більше того. Це не православний Рим і не православний Ватикан», - підкреслив отець Ігор. Він зазначив, що глава Папської ради зі сприяння християнській єдності кардинал Вальтер Каспер виступав модератором під час засідання, на якому розглядався 45-й параграф. Побачивши розбіжності між православними, він запропонував православним «розібратися між собою», а як компроміс - викинути суперечливий параграф з тексту документа. У свою чергу співголова форуму митрополит Пергамський Іоанн (Константинопольський Патріархат) наполіг на тому, щоб не відкидати цей параграф, і запропонував проголосувати. В.Каспер як модератор підтримав цю пропозицію.

Це, у свою чергу, викликало протест у представника Руської Православної Церкви при європейських міжнародних організаціях єпископа Віденського та Австрійського Іларіона. «Протест єпископа Іларіона полягав у тому, що Каспер пішов на «повідку» у Константинополя, натомість ставити на голосування подібні екклезіологічні питання не можна. Це мають вирішувати самі православні, причому на високому рівні, а не під час роботи православно-католицької богословської комісії», - додав священик.

За його словами, документ, який обговорювався у Белграді, був спочатку оголошений як «convergent statement», тобто декларація про те, що нас об'єднує». «Усі параграфи в цьому документі, що викликали незгоду між сторонами, просто полюбовно усувалися. Всі суперечливі моменти можна видалити з документа, але вони не підуть з нашого життя», - зробив висновок представник Руської Православної Церкви.

Інтерфакс-релігія