УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > СНГ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 94 посетителей

Теги
секти милосердя 1020-річчя Хрещення Русі Церква і політика іконопис церковна журналістика Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко Мазепа конфлікти автокефалія українська християнська культура Ющенко забобони УПЦ КП Приїзд Патріарха Кирила в Україну УГКЦ вибори діаспора монастирі та храми України молодь краєзнавство Археологія та реставрація розкол в Україні Церква і медицина Києво-Печерська Лавра Доброчинність Предстоятелі Помісних Церков шляхи єднання постать у Церкві Католицька Церква Священний Синод УПЦ педагогіка Вселенський Патріархат Митрополит Володимир (Сабодан) церква і суспільство Церква і влада комуністи та Церква Голодомор церква та політика


Рейтинг@Mail.ru


РОССИЯ. На XV Рождественских чтениях обсудили возможности православной проповеди в сети Интернет1 лютого в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці в Петровському парку під головуванням намісника московського Стрітенського монастиря архімандрита Тихона (Шевкунова) відбулася секція «Інформаційні технології, Інтернет і мультимедіа на службі Церкви» XV Різдвяних читань, присвячена 10-літтю православного Рунету. Редактори й співробітники православних інтернет-сайтів, журналісти й технічні фахівці обговорили можливості використання всесвітньої мережі для виходу православних за межі внутрішньоцерковного інформаційного простору.

Відкрила засідання змістовна доповідь технічного редактора порталу Православ'я.Ru Максима Массалітіна, який ознайомив присутніх з результатами статистичного дослідження, що демонструє інтереси читацької аудиторії православного Рунету. Дослідження, що базувалося на результатах опитування декількох сотень слухачів молодіжних катехізаторських курсів, проведених Стрітенським монастирем, підтвердило, що багато молодих людей, які постійно користуються Інтернетом на роботі та вдома, навіть не знають про існування православних сайтів.

Керівник інтернет-проектів Інформаційного агентства РІА-Новини Наталя Лосєва в доповіді «Місце православних ЗМІ в медіа-просторі Інтернету» закликала центральні православні новинні сайти до інтеграції. Разом з тим доповідач запропонувала регіональні новини поширювати не в рамках центральних ЗМІ, а розвиваючи єпархіальні новинні портали. Наталя Лосєва назвала невдалою медіа-акцію за участю лідируючих православних сайтів у конкурсі «Премія Рунету», визнавши, що сама була одним з ініціаторів і прихильників її проведення.

Православний Інтернет - чи виходити з «гетто»? - це питання було винесено в назву доповіді головного редактора порталу «Православ'я та світ» Ганни Любимової. Полемізуючи з попереднім доповідачем, А.Любимова привела конкретні позитивні результати участі православних сайтів у «Премії Рунету». Вона навела інші приклади успішного виходу православних інтернет-проектів за межі «інформаційного гетто» в Інтернеті й зробила висновок, що часто самі православні не бажають залишати межі свого закритого внутрішньоправославного кола спілкування у мережі.

Про технічний стан інтернет-проектів православного Рунету розповів присутнім Іван Панченко, один із творців новинних проектів порталу Рамблер. Доповідач, який мав можливість детально познайомитися із православними сайтами під час роботи журі першого конкурсу православних інтернет-сайтів «Мрєжа», поділився технічними порадами, пов'язаними зі створенням інтернет-сайтів і позначив найпоширеніші помилки, які зустрічаються на православних інтернет-проектах.

Співробітник газети «Церковний вісник» Ксенія Лученко виголосила на секції доповідь на тему «Православ'я в Інтернеті: "віщання" або діалог?» Доповідач відзначила, що в цей час переважна більшість православних інтернет-ЗМІ працюють у режимі « інтернет-віщання», у той час як у мережі активно розвивається новий тип інтернет-сайтів, які створюються його авторами разом із читачами: блоги, щоденники у мережі, енциклопедії та ін. Ксенія Лученко закликала православних звернути увагу на цей сектор Рунету й перенести туди основні зусилля місіонерської проповіді.

Мазуренко Іван, головний редактор каталогу «Православне Християнство.Ru», у своїй доповіді підбив підсумки розвитку православного сектора Рунету за рік, розповівши про головні події минулого року та про нові великі православні інтернет-проекти, що відкрилися минулого року. Головними подіями 2006 року доповідач назвав участь православних в «Премії Рунету», проведення конкурсу «Мрєжа» і реорганізацію форуму диякона Андрія Кураєва.

Керівник проекту «Аборт і його наслідки» Юлія Лек закликала присутніх до участі в об'єднаній інтернет-акції проти абортів, продемонструвавши на конкретних прикладах ефективність такої роботи. Архімандрит Тихон (Шевкунов) підбив підсумки роботи секції, позначивши основні проблеми інтернет-місії в мережі. Привівши приклад фільму «Острів» як результат правильного вибору мови спілкування з телеглядачами, отець Тихон закликав присутніх разом подумати над виробленням принципово нової та ефективної мови спілкування із читачами православного Інтернету, висловивши припущення, що це могла би бути мова яскравих і зрозумілих недосвідченому читачеві образів.

Завершила роботу секції врочиста церемонія нагородження лауреатів і переможців першого конкурсу православних інтернет-сайтів «Мрєжа-2006».
Прес-служба Співтовариства православних веб-розробників