УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > СНГ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 120 посетителей

Теги
українська християнська культура Доброчинність Церква і влада діаспора УПЦ КП постать у Церкві іконопис церква та політика церковна журналістика комуністи та Церква монастирі та храми України Археологія та реставрація Голодомор милосердя молодь церква і суспільство 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання Церква і медицина секти Києво-Печерська Лавра педагогіка Президент Віктор Ющенко конфлікти автокефалія забобони Мазепа Священний Синод УПЦ краєзнавство Предстоятелі Помісних Церков Ющенко Католицька Церква УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) вибори розкол в Україні Церква і політика Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


ГРЕЦИЯ. На одной из фресок в храме Пресвятой Богородицы в городке Аксиуполис изображен Владимир Ленин, который стрижет бороду святителю ЛукеЦе символізує переслідування Церкви більшовиками. Архієпископа Луку Войно-Ясенецького (1877-1961 рр.) дуже шанують у сучасній Греції. Окрім Леніна, на фресках в храмі зображені також і учасники Іхетуаньського повстання в Китаї (1900 р.), які вбивають православних співгромадян.
Автор фресок Костас Вафіадіс наполягає, що подібні зображення допустимі в церкві, якщо вони є частиною сюжетів, що зображають страждання святих мучеників і сповідників. Настоятель церкви отець Дорофей також захищає іконописця. «Церква не забороняє самовираження», - вважає священик.
Проте, своє неприйняття подібного самовираження вже виказав правлячий архієрей митрополит Спиридон, якому підкоряється храм. Митрополит заявив про намір закликати винних церковнослужителів до відповідальності.
«Профанацією» назвав сюжети церковного розпису і місцевий представник світської влади, номарх (губернатор) Салонік Панайотіс Псоміадіс. Такої ж думки і деякі грецькі богослови і громадські діячі.
Разом з тим, Христос, Богоматір і святі - не єдині персонажі, яких впродовж багатовікової історії церковного живопису зображали на фресках, мозаїках та іконах. Так, іконописці зображали не тільки мучеників, але і тих, хто віддавав їх на смерть.
Інколи в церковному живописі зустрічаються зображення історичних діячів - римських і візантійських імператорів, православних і язичницьких монархів, у деяких випадках також античних філософів та інших персонажів, як позитивних, так і негативних з точки зору церковного переказу і ставлення віруючих.
Главред