УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 58 посетителей

Теги
Церква і влада милосердя автокефалія розкол в Україні 1020-річчя Хрещення Русі Католицька Церква педагогіка Археологія та реставрація УПЦ КП комуністи та Церква забобони Церква і медицина Патріарх Алексій II конфлікти Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) постать у Церкві Доброчинність церковна журналістика Вселенський Патріархат Голодомор діаспора Мазепа іконопис краєзнавство Ющенко Предстоятелі Помісних Церков церква та політика Президент Віктор Ющенко секти вибори молодь українська християнська культура Священний Синод УПЦ шляхи єднання монастирі та храми України церква і суспільство Церква і політика УГКЦ Києво-Печерська Лавра


Рейтинг@Mail.ru


УКРАЇНА – ЧЕХІЯ. Відбулася міжнародна зустріч військових священиків

  05 октября 2007Захід зібрав у місті Люлек (Чеська Республіка) близько 25 капеланів з 10 країн світу, зокрема Польщі, Німеччини, Румунії, Фінляндії, Франції, США, Канади. Тема зустрічі - ознайомлення з устроєм капеланських служб різних країн, обговорення принципових засад взаємодії Церков і релігійних організацій між ними, а також із міністерствами оборони і військовим командуванням країн, в яких присутні інститути військового духовенства. За сприяння аташе з питань оборони при посольстві Чеської Республіки в Україні полковника Штепана Машека Україну представляли два священнослужителі, які опікаються духовними потребами військовослужбовців, - протоієрей Сергій Ковтун, клірик Вінницької єпархії, який є відповідальним священиком за взаємодію зі Збройними Силами у Вінницькій єпархії, і диякон Віктор Яценко, співробітник Синодального відділу по взаємодії зі Збройними cилами та іншими військовими формуваннями України.

На робочих зустрічах військові священики знайомилися з роботою чеських капеланів у симуляційному центрі ЗС Чеської Республіки на військовій базі у Тредоці. Українські учасники зустрічі розповіли про діяльність Військового синодального відділу.

Сьогодні офіційні інститути військового духовенства притаманні майже всім країнам світу, незважаючи на відсоток віруючих і конфесійну належність, виняток становлять деякі країни з досить впливовим спадком атеїстичної доби і тоталітарного минулого. Не дивлячись на розвиток країни у демократичному напрямку в Україні майже не приділяється уваги цьому інституту демократичного суспільства і релігійної свободи, а ті кроки, які робляться в цій галузі, часто є лише показовими і не відповідають реаліям сучасного життя.

Диякон Віктор Яценко