УКРАЇНА – ЧЕХІЯ. Відбулася міжнародна зустріч військових священиків | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 38 посетителей

Теги
монастирі та храми України діаспора Церква і медицина УПЦ КП краєзнавство педагогіка Митрополит Володимир (Сабодан) церква та політика молодь УГКЦ Вселенський Патріархат постать у Церкві Ющенко вибори церковна журналістика Археологія та реставрація іконопис комуністи та Церква 1020-річчя Хрещення Русі Мазепа церква і суспільство Священний Синод УПЦ Доброчинність милосердя автокефалія Голодомор Церква і політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну Католицька Церква забобони розкол в Україні Предстоятелі Помісних Церков українська християнська культура Церква і влада Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко секти конфлікти Києво-Печерська Лавра шляхи єднання


Рейтинг@Mail.ru


УКРАЇНА – ЧЕХІЯ. Відбулася міжнародна зустріч військових священиків

  05 октября 2007Захід зібрав у місті Люлек (Чеська Республіка) близько 25 капеланів з 10 країн світу, зокрема Польщі, Німеччини, Румунії, Фінляндії, Франції, США, Канади. Тема зустрічі - ознайомлення з устроєм капеланських служб різних країн, обговорення принципових засад взаємодії Церков і релігійних організацій між ними, а також із міністерствами оборони і військовим командуванням країн, в яких присутні інститути військового духовенства. За сприяння аташе з питань оборони при посольстві Чеської Республіки в Україні полковника Штепана Машека Україну представляли два священнослужителі, які опікаються духовними потребами військовослужбовців, - протоієрей Сергій Ковтун, клірик Вінницької єпархії, який є відповідальним священиком за взаємодію зі Збройними Силами у Вінницькій єпархії, і диякон Віктор Яценко, співробітник Синодального відділу по взаємодії зі Збройними cилами та іншими військовими формуваннями України.

На робочих зустрічах військові священики знайомилися з роботою чеських капеланів у симуляційному центрі ЗС Чеської Республіки на військовій базі у Тредоці. Українські учасники зустрічі розповіли про діяльність Військового синодального відділу.

Сьогодні офіційні інститути військового духовенства притаманні майже всім країнам світу, незважаючи на відсоток віруючих і конфесійну належність, виняток становлять деякі країни з досить впливовим спадком атеїстичної доби і тоталітарного минулого. Не дивлячись на розвиток країни у демократичному напрямку в Україні майже не приділяється уваги цьому інституту демократичного суспільства і релігійної свободи, а ті кроки, які робляться в цій галузі, часто є лише показовими і не відповідають реаліям сучасного життя.

Диякон Віктор Яценко