УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 70 посетителей

Теги
Ющенко краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) автокефалія іконопис Патріарх Алексій II Священний Синод УПЦ педагогіка українська християнська культура постать у Церкві милосердя Церква і влада Католицька Церква Києво-Печерська Лавра комуністи та Церква Президент Віктор Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі Археологія та реставрація шляхи єднання Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика вибори діаспора секти церковна журналістика Вселенський Патріархат УПЦ КП розкол в Україні забобони Церква і політика УГКЦ Мазепа молодь монастирі та храми України Предстоятелі Помісних Церков Голодомор Доброчинність конфлікти Церква і медицина церква і суспільство


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Відбулися V філософсько-богословські читання «Православ’я у світовій культурі»

  20 ноября 200713 - 14 листопада відбулися П'яті філософсько-богословські читання «Православ'я у світовій культурі», організовані з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, кафедрою гуманітарних дисциплін Дніпропетровської державної фінансової академії, Дніпропетровським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, кафедрою філософії Дніпропетровського національного університету, редакційною колегією міжвузівського збірника «Філософія. Культура. Життя».

П'яті філософсько-богословські читання визначили основні ідеї, що потребують послідовної уваги й аналізу. До них належать: роль Православ'я в інтеграційних процесах світової культури, взаємозв'язок світових соціально-політичних процесів в історії Православ'я і слов'янської культури; історія, розвиток і майбутнє православної культури.

Зокрема обговорювалися такі теми, як свобода, необхідність та рабство у сучасному світі та християнська альтернатива; совість та свобода: ідеали людини; природа зла та сутність страждань: християнство про супротив злу; заповіді Господні та заповіді людські (права, норми): особливості схожості і відмінності; сутність моралі у розумінні християнства і сучасного суспільства.

У вівторок, 13 листопада, в Дніпропетровській державній фінансовій академії (ДДФА) відбулося урочисте відкриття. Цього року темою конференції була обрано «Церква й моральність».

До колективу ініціаторів проведення форуму долучився Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (ДОІППО). Участь керівництва цього вузу привнесло в проведення читань кілька нововведень. По-перше, тематичні границі конференції були розширені. Тепер не тільки священнослужителі, богослови, філософи, історики, філологи й політологи беруть участь в обговоренні насущних проблем, що стали сьогодні перед сучасним суспільством, але також педагоги й працівники сфери освіти. Окрім цього, суттєво збільшилася кількість закордонних учасників. На попередніх з'їздах були гості з України, Росії, Білорусії, Чехії й Словаччині, цьогорічна зустріч була доповнена науковцями з Німеччини.

Відкрив ювілейні читання Почесний голова митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. Він закликав Боже благословення на всіх учасників, побажав їм мудрої, плідної й толерантної дискусії, виступивши з доповіддю «Сутність етики й моралі в розумінні православного християнства й сучасного суспільства». Також зі словами вітання до учасників звернувся ректор ДДФА Наталя Іванівна Редіна.

Продовжилася конференція пленарними засіданнями.

Сімдесят доповідей пролунало в ці дні з кафедри академії. Доктори філософії й магістри богослов'я, студенти й доценти кафедр, професори й учителі середніх шкіл, парафіянин і представники найвищих органів влади викладали своє бачення обговорюваних питань. Проте всіх їх об'єднувала спільна мета - знайти й позначити шляхи виховання молодого покоління, адже відповідальність за кожну молоду людську душу лежить як на представниках науки, так і на служителях Церкви.

На запрошення організаторів відгукнулися й представники духовних шкіл Української Православної Церкви. Київську Духовну академію представляв доцент кафедри Священного Писання Нового Завіту протоієрей Василь Заєв, з Одеської духовної семінарії прибув магістр богослов'я протоієрей Дмитро Предеін і з благословення архієпископа Полтавського і Кременчуцького Филипа в читаннях взяв участь завідувач місіонерсько-богословським відділенням Полтавської місіонерської духовної семінарії протоієрей Євгеній Паламарь.

Від Дніпропетровської єпархії в конференції брали участь із доповідями: протоієрей Георгій Вольховський, протоієрей Сергій Резніков, протоієрей Сергій Манухін, протоієрей Олександр Немчинов, ієрей Гліб Вольховський, ієрей Тимофій Кучук, ієрей Тарасиій Марченко, ієрей Владислав Диханов і диакон Георгій Скубак. Також виступили з доповідями священики із сусідніх єпархій - Криворізької і Донецької.

Перший день читань завершився культурною програмою - крнцертну програму представив квартет обласної філармонії «Слов'яни».

У середу, 14 листопада в загальноосвітній середній школі № 89 відбувся другий день читань. Після показових відкритих уроків відбувся круглий стіл і підсумкове засідання, що очолив митрополит Іриней. У своєму слові він висловив надію, що всі прийняті педагогічні принципи будуть незабаром втілені в системі освіти, закликав на всіх присутність Боже благословення і запросив на наступний форум.

Наприкінці круглого столу учасниками одноголосно був прийнятий підсумковий документ, у якому підкреслювалася користь подібних зустрічей і дискусій і намітилася тема наступних читань - «Православ'я й мораль». Також в одному з пунктів преамбули заключного документу від кафедри гуманітарних дисциплін ДДФА, де щорічно проходять читання, було висловлено пропозицію про зведення на території академії православної каплиці, на добровільні пожертвування співробітників і студентів.

Закрив ювілейні читання хор Свято-Володимирського храму, що познайомив гостей з піснями православного богослужіння й творами знаменитих російських композиторів.

Диякон Георгій Скубак