УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 418 посетителей

Теги
Церква і політика Мазепа Католицька Церква церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) забобони Президент Віктор Ющенко Вселенський Патріархат 1020-річчя Хрещення Русі іконопис Предстоятелі Помісних Церков краєзнавство Церква і влада комуністи та Церква УГКЦ Патріарх Алексій II монастирі та храми України молодь церковна журналістика вибори автокефалія секти Доброчинність педагогіка Приїзд Патріарха Кирила в Україну Києво-Печерська Лавра постать у Церкві конфлікти Церква і медицина розкол в Україні Голодомор Археологія та реставрація милосердя Священний Синод УПЦ діаспора українська християнська культура УПЦ КП церква та політика шляхи єднання Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Дискусія духовності: фахівці в галузі православної педагогіки поділилися своїм баченням проблем сучасності

  26 марта 2008У межах Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педагогіка духовності» фахівці в галузі православної педагогіки поділилися своїм баченням проблем сучасності. Очолив дискусію секретар Всеукраїнського православного педагогічного товариства протоієрей Богдан Огульчанський та протоієрей Володимир Погребний.

Серед багатьох цікавих та актуальних виступів особливо слід відзначити доповіді диякона Віктора Радчука з Київської єпархії, протоієрея Богдана Огульчанського та Олександра Яція, викладача Одеського педагогічного інституту.

Диякон Віктор Радчук, пригадавши для початку класика української педагогічної думки святителя Димитрія Ростовського, вів мову про те, що сучасна наука мусить враховувати досягнення християнської антропології. Він відзначив також проблему шкільного віку: «Зараз набуває поширення стандарт початку відвідування середньої школи у шість років, але наскільки це виправдано? Чи не є це чисто кабінетне рішення, не підкріплене реальним педагогічним досвідом?». Отець Віктор підкреслив надмірну складність шкільної програми з математики та історії, що вже стає причиною неврозів серед школярів, формування у них революційного світогляду та незадоволення життям.

Олександр Яцій з Одеси виступив із пропозицією відкривати недільні школи при кожному православному храмі, так щоб кожен член Церкви міг при бажанні прослухати базові курси катехізації, відповідно до його віку. Крім цього, він зазначив той факт, що сучасна ситуація у вищих навчальних закладах дозволяє безперешкодно вводити в класичні курси з педагогіки викладання основ православної духовності.

Протоієрей Богдан Огульчанський наголосив на необхідності уникати надмірного акценту на розвитку інтелектуальних здібностей дітей, пояснюючи це потребою розвитку не тільки інтелекту, але й духовності дитини. Він говорив про те, що навчання для маленьких дітей, учнів початкових класів, повинно бути грою, розважанням, і тільки тоді воно буде ефективним. Отець Богдан також торкнувся проблеми випускників шкіл, які абсолютно не бачать своїх перспектив у майбутньому, внаслідок чого всі прагнуть переїхати на постійне проживання до великих міст, забуваючи, що українські містечка та села мають у собі величезний потенціал. Наостанок о. Богдан підкреслив негативну роль поширеного сьогодні інституту громадянського шлюбу, який свідчить про небажання молодих людей будувати здорові сімейні стосунки та бути гарними батьками.

Іван Верстюк, Київ