УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 341 посетителей

Теги
Патріарх Алексій II педагогіка Президент Віктор Ющенко Священний Синод УПЦ українська християнська культура УГКЦ конфлікти краєзнавство милосердя УПЦ КП 1020-річчя Хрещення Русі шляхи єднання Церква і політика забобони церква та політика Митрополит Володимир (Сабодан) діаспора молодь секти Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство Доброчинність Церква і медицина постать у Церкві Мазепа Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков Археологія та реставрація Церква і влада церковна журналістика Католицька Церква автокефалія іконопис вибори розкол в Україні комуністи та Церква Голодомор Ющенко Києво-Печерська Лавра монастирі та храми України


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Дискусія духовності: фахівці в галузі православної педагогіки поділилися своїм баченням проблем сучасності

  26 марта 2008У межах Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педагогіка духовності» фахівці в галузі православної педагогіки поділилися своїм баченням проблем сучасності. Очолив дискусію секретар Всеукраїнського православного педагогічного товариства протоієрей Богдан Огульчанський та протоієрей Володимир Погребний.

Серед багатьох цікавих та актуальних виступів особливо слід відзначити доповіді диякона Віктора Радчука з Київської єпархії, протоієрея Богдана Огульчанського та Олександра Яція, викладача Одеського педагогічного інституту.

Диякон Віктор Радчук, пригадавши для початку класика української педагогічної думки святителя Димитрія Ростовського, вів мову про те, що сучасна наука мусить враховувати досягнення християнської антропології. Він відзначив також проблему шкільного віку: «Зараз набуває поширення стандарт початку відвідування середньої школи у шість років, але наскільки це виправдано? Чи не є це чисто кабінетне рішення, не підкріплене реальним педагогічним досвідом?». Отець Віктор підкреслив надмірну складність шкільної програми з математики та історії, що вже стає причиною неврозів серед школярів, формування у них революційного світогляду та незадоволення життям.

Олександр Яцій з Одеси виступив із пропозицією відкривати недільні школи при кожному православному храмі, так щоб кожен член Церкви міг при бажанні прослухати базові курси катехізації, відповідно до його віку. Крім цього, він зазначив той факт, що сучасна ситуація у вищих навчальних закладах дозволяє безперешкодно вводити в класичні курси з педагогіки викладання основ православної духовності.

Протоієрей Богдан Огульчанський наголосив на необхідності уникати надмірного акценту на розвитку інтелектуальних здібностей дітей, пояснюючи це потребою розвитку не тільки інтелекту, але й духовності дитини. Він говорив про те, що навчання для маленьких дітей, учнів початкових класів, повинно бути грою, розважанням, і тільки тоді воно буде ефективним. Отець Богдан також торкнувся проблеми випускників шкіл, які абсолютно не бачать своїх перспектив у майбутньому, внаслідок чого всі прагнуть переїхати на постійне проживання до великих міст, забуваючи, що українські містечка та села мають у собі величезний потенціал. Наостанок о. Богдан підкреслив негативну роль поширеного сьогодні інституту громадянського шлюбу, який свідчить про небажання молодих людей будувати здорові сімейні стосунки та бути гарними батьками.

Іван Верстюк, Київ