УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 317 посетителей

Теги
забобони церква і суспільство секти Вселенський Патріархат Археологія та реставрація Києво-Печерська Лавра Католицька Церква монастирі та храми України діаспора Предстоятелі Помісних Церков Ющенко Доброчинність Церква і влада Голодомор Митрополит Володимир (Сабодан) УПЦ КП церква та політика Священний Синод УПЦ педагогіка Мазепа Патріарх Алексій II іконопис УГКЦ конфлікти 1020-річчя Хрещення Русі церковна журналістика шляхи єднання українська християнська культура розкол в Україні Президент Віктор Ющенко молодь постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну краєзнавство автокефалія Церква і медицина милосердя Церква і політика комуністи та Церква вибори


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Викладання предметів духовно-морального спрямування у вищих навчальних закладах: сучасний стан проблеми і перспективи

  26 марта 2008На Всеукраїнській науково-практичній конференції «Педагогіка духовності: православні традиції та сучасна освіта» відбулося засідання робочої групи з проблеми викладання предметів духовно-морального спрямування у вищих навчальних закладах. Очолили засідання протоієрей Вадим Паєвський і секретар Хмельницької єпархії протоієрей Олександр Дацюк. У роботі наукової групи, крім викладачів світських навчальних закладів, взяли участь викладачі Київської духовної семінарії і академії ігумен Аристарх (Лебедєв) і монах Олексій (Коваль).

Учасники заслухали змістовні та науково обґрунтовані доповіді щодо проблем, які постали сьогодні перед викладачами предметів духовно-морального спрямування в українських університетах та інститутах. Йшлося також про методику та форми підготовки викладачів у цій науковій сфері для роботи у вищій школі.

Доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки Київського національного лінгвістичного університету Тетяна Тхоржевська у своїй доповіді «Запровадження християнських виховних цінностей у зміст педагогічної освіти» підкреслила вагомість і значущість українських етнопедагогічних традицій, які повинні бути покладені в основу християнізації всієї системи освіти та виховання. Вона також звернула увагу колег на небезпеку надмірної конфесіоналізації духовно-моральних предметів і попередила про необхідність введення до освітньої системи традицій не російського, а українського Православ'я.

Доцент кафедри соціальних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій, автор кількох посібників з теорії інформаційних впливів Валентин Петрик у своєму виступі наголосив на необхідності захисту населення від деструктивних інформаційних акцій та відзначив проблему загрози інформаційному простору з боку руйнівних і тоталітарних ідеологій.

Священик з Криворізької єпархії Юрій Гецько виголосив вичерпну за змістом доповідь на тему «Місіонерська діяльність у вищій школі», наголосивши на потребі вже сьогодні наполегливо працювати над вихованням майбутньої політичної еліти.

Не менш цікавими й інформативними були виступи інших доповідачів. Майже кожна доповідь своєю актуальністю викликала бурхливу та плідну дискусію, доводячи до розуміння людей із різними поглядами важливість впровадження предметів духовно-морального змісту в академічні програми вищих навчальних закладів.

Іван Верстюк, Київ