УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 387 посетителей

Теги
комуністи та Церква педагогіка секти розкол в Україні Археологія та реставрація шляхи єднання Мазепа постать у Церкві Священний Синод УПЦ милосердя конфлікти Предстоятелі Помісних Церков церква і суспільство автокефалія УГКЦ іконопис Митрополит Володимир (Сабодан) вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну УПЦ КП Президент Віктор Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі монастирі та храми України краєзнавство Католицька Церква Голодомор церковна журналістика Вселенський Патріархат Патріарх Алексій II Церква і політика Церква і медицина Доброчинність діаспора Києво-Печерська Лавра молодь українська християнська культура забобони Церква і влада Ющенко церква та політика


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Сучасний стан викладання християнських духовно-моральних курсів у середній школі: теоретичні підходи, методологічне забезпечення, розробки та напрацювання

  26 марта 2008У Криму робота над створення спеціальної навчальної програми з курсу історії православної культури почалася ще 1991 року. У 1994 році спільно з Міністерством освіти та науки було проведено першу загально кримську конференцію.

«Для того, щоб розробити навчальні плани, ми вирішили співпрацювати з юною елітою та педагогами, ми створили програму і зараз успішно її впроваджуємо», - розповідає Титова Таїсія Іванівна, кандидат філософських наук Кримського юридичного інституту, м. Сімферополь.

На сьогодні історію православної культури викладають в 362 кримських школах. Створено спеціальну «Таврійську гімназію», де з 1 по 11 клас  діти вивчають основи Православ'я та християнську етику.

Традиційним вже став міжєпархіальний конкурс знавців історії  православної культури «Що? Де? Коли?».  Школярі також працюють над науково-дослідницькими роботами Малої академії наук на православну тематику, рецензуються вчителями та священнослужителями. Потім учні проходять закрите тестування з історії та основ Православ'я.  Переможці отримують безкоштовну поїзду до Греції.

У Білоцерківській єпархії відкрився обласний освітній заклад з викладання «Біблійної історії та християнської етики».

«Ми змогли затвердити статус закладу і  маємо право поширювати свою діяльність на загальноосвітні школи. У нас великі плани на майбутнє», - говорить протоієрей Ігор Ковровський, начальник управління духовної освіти Білоцерківської єпархії, викладач німецької мови та християнської етики, м. Кагарлик. Найближчим часом відбудеться проведення практикумів-семінарів з основ християнської етики.

У деяких школах Києва, за письмовою згодою батьків, запроваджено курс з християнської етики для учнів молодших класів. Наприкінці року було проведено анкетування учнів, батьків і педагогів. 97% опитаних батьків задоволенні результатами навчання  і згодні продовжувати курс.

«В основі програми для молодших класів - делікатні бесіди на етичні теми, які базуються на десяти заповідях. Цей курс змінює не тільки дітей, а й викладачів. В наш час це своєрідні ліки від екстремізму», - пояснює Елла Вікторівна Бєлкіна, - 60 тисяч першокласників вже працюють за нашими підручниками. У цьому році ми зможемо забезпечити навчальною літературою другий клас. Гроші на видання підручників виділила Київська державна адміністрація».

Головне завдання педагогів - навчити дитину замислюватись, підштовхнути до духовного вдосконалення.

Учасники конференції акцентують увагу на законодавчому затвердженні курсу, адже спочатку він був оформлений  як експериментальний. Потрібно шукати шляхи до легалізації, ініціювати прийняття змін до законів, адже для застосування навчальних програм не вистачає підтримки Міністерства освіти та науки.

Алла Попова, Київ