УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 121 посетителей

Теги
церковна журналістика Ющенко комуністи та Церква краєзнавство Католицька Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну Археологія та реставрація милосердя Доброчинність Голодомор Церква і медицина церква і суспільство розкол в Україні монастирі та храми України постать у Церкві автокефалія забобони українська християнська культура церква та політика Вселенський Патріархат Києво-Печерська Лавра секти молодь Патріарх Алексій II конфлікти УПЦ КП Митрополит Володимир (Сабодан) діаспора вибори Священний Синод УПЦ Церква і політика 1020-річчя Хрещення Русі шляхи єднання Мазепа Церква і влада Предстоятелі Помісних Церков УГКЦ педагогіка іконопис Президент Віктор Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі відбувся круглий стіл «День Хрещення Русі: перше свято Вітчизни»

  29 марта 2008У заході, що відбувся в п'ятницю, 28 березня, в Трапезному храмі, взяли участь архієпископ Гомельський Аристарх, перший президент України Леонід Кравчук, диякон Андрій Кураєв, Петро Порошенко, Дмитро Табачник та інші церковні й громадські діячі.

У своєму виступі перший президент України Леонід Кравчук зазначив: «Велика проблема нашої держави полягає в тому, що дуже погано виконуються закони, в тому числі канонічні закони Церкви. Водночас жити в мирі, злагоді, порозумінні, сповідувати православні догмати та канони - це наше неминуче покликання. Філософи й богослови різних століть пишуть, що основною думкою людини завжди була й буде думка про Бога, а два головні Божі дари людині - це віра і розум. Віра допомагає нам усім, у тому числі політикам, служити людям, українському народу. До речі, політики часто ховають свої не зовсім чесні дії під християнським гаслом «Всяка влада - від Бога», на що можна відповісти так: не варто абсолютизувати це висловлювання, адже воно дає можливість владі обожнювати себе, і вона забуває, що повинна служити людям. Але ж закон для людей, а не люди для закону. Святкування 1020-ліття Хрещення Київської Русі повинно всіх нас навчити великому терпінню. Це святкування насамперед повинно бути кроком до єднання - єднання Української Православної Церкви, що перебуває в розколі, єднання всіх Православних Церков на основі загальнолюдських цінностей». На завершення свого виступу Л. Кравчук наголосив: «Хочу попросити всіх заглибитися в історію Православ'я і зробити крок назустріч один одному в Дусі, в Церкві, в молитві - для розуміння добра та боротьби зі злом».

Далі слово взяв відомий російський проповідник і місіонер диякон Андрій Кураєв, який зокрема розповідав про історію Київської Русі, про особу князя Володимира, Хрестителя нашої Батьківщини. Отець Андрій підкреслив, що Хрещення Русі має значення загальноєвропейське, адже воно фактично зберегло Європу від мусульманської агресії.

Український політик Петро Порошенко відзначив, що основним результатом святкування 1020-ліття Хрещення Київської Русі повинно бути те, щоб кожен став ближчим до Бога, до Церкви, щоб був прогрес в об'єднанні України, важливим історичним здобутком якої є демократія.

Наступним виступив народний депутат України Дмитро Табачник: «У цьому святкуванні дуже важливо підкреслити безглуздість і непотрібність актів насилля над духовністю людей, найголовніше - довести суспільству необхідність поважати вибір своїх співгромадян, бути толерантними та терплячими. Також я хотів би порадити політикам задуматися над духовною історією нашої країни, над тим, що кожен із нас залишить після себе у світі. Святкування Хрещення Русі повинно стати фактом єдності, якої так не вистачає сучасному людству». Насамкінець Д. Табачник закликав усіх обмежувати себе у власних амбіціях і небажанні чути один одного.

На засіданні круглого столу, крім перерахованих гостей, були присутні також народні депутати Василь Горбаль і Андрій Деркач, член оргкомітету святкування Юрій Молчанов, лідер рок-гурту «Брати Карамазови» Олег Карамазов, академік Петро Толочко, протоієрей Андрій Ткачов, головний редактор російського видавництва «Радонеж» Андрій Нікіфоров, головний редактор санкт-петербурзького Інтернет-сайту «Руська лінія» Андрій Степанов.

Іван Верстюк, Київ

 

Автор: Іван Верстюк