УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
Опросы



Наш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.ua



Сейчас на сайте 79 посетителей

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) діаспора церковна журналістика монастирі та храми України Ющенко українська християнська культура Вселенський Патріархат постать у Церкві забобони педагогіка Священний Синод УПЦ Церква і влада Церква і політика церква та політика краєзнавство Церква і медицина Археологія та реставрація Мазепа УГКЦ милосердя комуністи та Церква Голодомор Католицька Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну іконопис Києво-Печерська Лавра УПЦ КП шляхи єднання Президент Віктор Ющенко вибори Патріарх Алексій II розкол в Україні секти 1020-річчя Хрещення Русі молодь церква і суспільство автокефалія конфлікти Предстоятелі Помісних Церков Доброчинність






Рейтинг@Mail.ru






УЖГОРОД. Відбулася Міжнародна конференція, присвячена реалізації державної політики співпраці із закордонними українцями

  15 мая 2008



14-15 травня під егідою Закарпатської обласної ради та облдержадміністрації, Ужгородського національного університету та Центру культур національних меншин Закарпаття у конференц-залі готелю «Дружба» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Реалізація в Закарпатській області державної політики співпраці із закордонними українцями: стан, проблеми, перспективи».

До участі у відкритті та роботі конференції був запрошений ректор Ужгородської Української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія професор, доктор філософії, кандидат юридичних наук, протоієрей Віктор Бедь. У заході також взяли участь голови Закарпатських обласної ради та державної адміністрації, представники МЗС України, генеральні консули України у Словаччині та Угорщині, ректори вищих навчальних закладів та представники українських громадських організацій за кордоном.

У своїй доповіді ректор Академії зокрема зазначив: «У правовій системі держави відбулося багато фундаментальних змін: прийнята нова Конституція, Україна стала учасницею численних міжнародних угод, що пов'язані з реалізацією цього права, зокрема, Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод. Проте законодавство щодо релігійних організацій відтоді практично не змінювалося. Воно не відповідає міжнародним стандартам у деяких положеннях, а також сучасним вимогам розвитку суспільних відносин, пов'язаних із забезпеченням релігійної свободи».

З огляду на те, що серед студентів Ужгородської Української богословської академії та інших духовних навчальних закладів України є громадяни інших європейських держав, протоієрей Віктор Бедь звернув увагу на випадки відмови у погодженні запрошення іноземців для проведення релігійної діяльності в Україні, відмови у продовженні права на проживання в Україні, як з боку органів влади, так і з боку посольств (консульств) при видачі візи за запрошенням релігійної організації.

За матеріалами роботи конференції буде видано збірник «Закордонне українство: утвердження української присутності у світі».

Прес-служба Мукачівської єпархії