УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > СНГ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 50 посетителей

Теги
секти Мазепа Предстоятелі Помісних Церков Католицька Церква постать у Церкві Голодомор Доброчинність забобони Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II конфлікти Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика педагогіка Археологія та реставрація церковна журналістика УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) краєзнавство монастирі та храми України іконопис Вселенський Патріархат молодь комуністи та Церква розкол в Україні Священний Синод УПЦ Церква і політика шляхи єднання Президент Віктор Ющенко УПЦ КП Церква і медицина церква і суспільство вибори милосердя Церква і влада автокефалія українська християнська культура діаспора Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


МОСКВА. Першоієрарх РПЦЗ висловлює стурбованість політизацією церковного питання в Україні і прагненням до «скоростиглої автокефалії»

  26 июня 2008«Останнім часом ми з тривогою та болем дивимося на стан Церкви в Україні. Не можна не жахатися роздробленню Православної Церкви на цій найдавнішій території вітчизняного Православ'я. Ми самі жили в розділенні на протязі десятиріч, і всього лише рік тому відновили євхаристійну і канонічну єдність із усією повнотою Руської Православної Церкви. Однак, живучи в розділенні, ми завжди відчували його як недуг, що потребує лікування, і ніколи не забували про спасительність єднання», - підкреслив вчора, 25 червня, у своєму виступі на Архієрейському Соборі в Храмі Христа Спасителя Першоієрарх Російської Православної Церкви Закордоном митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський Іларіон. Про це повідомляє Прес-служба Архієрейського Собору РПЦ.

Згадавши про людей, «які прагнуть скоростиглої автокефалії (навіть ціною можливої згодом унії з католиками) або іншому відділенню від Руської Церкви», владика призвав «молитися про те, щоб Господь наставив їх на правий шлях».

«Церковна єдність не повинна стати розмінною картою у політичних іграх», - так визначив свою позицію по «українському питанню» Першоієрарх Закордонної Церкви. Призвавши залишити «проблеми національної самості і державності політикам», владика висловив переконаність у тому, що автокефалія не потрібна церковному народу: «Ніхто не заперечує особливостей трьох східнослов'янських народів. Але з моменту свого хрещення вони були зв'язані узами любові і взаємоповаги у єдиній Церкві. Нікому не піде на користь роздирання її нешитого хітону».

«За кордоном ми не можемо у своїх єпархіях дробитися на мало-, біло-, великоросів тощо. Навіщо давати привід для нових розділень, які закордоном можуть статися ще гіршими, ніж на батьківщині? Ми молимо Бога й сподіваємося, що тут справа не дійде до такої спокуси й що всі наші побратими завжди будуть вдячно й дбайливо зберігати великий дарунок єдності Церкви, єдності народу Божого, у якому немає ані елліна, ані юдея, ані будь-якого іншого відокремлення», - сказав ієрарх.

Прес-служба Архієрейського Собору РПЦ

Фото Прес-служби Московської Патріархії