УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 108 посетителей

Теги
секти комуністи та Церква Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі діаспора Ющенко українська християнська культура Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат постать у Церкві забобони краєзнавство Церква і медицина Доброчинність Церква і влада Католицька Церква Голодомор Археологія та реставрація церква і суспільство церковна журналістика вибори Президент Віктор Ющенко Києво-Печерська Лавра Церква і політика розкол в Україні Приїзд Патріарха Кирила в Україну Священний Синод УПЦ монастирі та храми України шляхи єднання автокефалія Митрополит Володимир (Сабодан) милосердя УПЦ КП церква та політика педагогіка Мазепа іконопис молодь конфлікти УГКЦ


Рейтинг@Mail.ru


СЛОВО ПАСТИРЯ: Українська Православна Церква — єдина церковна структура, яка здатна об’єднати Україну

  27 июня 2008«Українська Православна Церква - це єдина церковна структура та один із кількох суспільних інститутів в Україні, що має тверду опору як на лівому, так і на правому берегах Дніпра», - констатував Митрополит Володимир.

В силу того, що Українська Православна Церква присутня в усіх регіонах України, об'єднує як україномовних, так і російськомовних громадян держави, на відміну від УАПЦ, УПЦ КП та УГКЦ, які здебільшого локалізовані на Заході та об'єднують, в основному, громадян української культури та західної ціннісної орієнтації, то саме УПЦ, за переконанням її Предстоятеля, «може і повинна стати тим центром, навколо якого об'єднаються „східна" та „західна" ментальні спільноти», - заявив Митрополит Володимир.

До того ж, Українська Православна Церква може сприяти не лише церковній, а й соціокультурній єдності України. Адже, на думку Предстоятеля, «місія України аж ніяк не вичерпується функцією буферної зони між сходом і заходом. Україна - це самодостатній соціокультурний простір, перед яким стоїть завдання віднайдення власної внутрішньої цілісності через синтез спадщини сходу та заходу».

Тому саме Церква, переконаний архіпастир, покликана «ініціювати народження соціокультурного простору, в якому антагонізм західних та східних елементів культури буде творчо переплавлений в синтетичну єдність на основі православної культури».

Необхідність створення такого простору викликана тим, що сьогодні в межах української держави існує «два полюси української культури, дві різні цивілізаційні орбіти - „східна" та „західна". Східноукраїнський світ, сконцентрований переважно ліворуч Дніпра, сформувався в результаті творчої взаємодії української та російської культур. Західноукраїнська соціокультурна спільнота, розташована головним чином на правобережжі Дніпра, навпаки, склалася в результаті взаємодії з польською, австрійською, румунською, литовською та іншими європейськими культурами. Саме тому для Правобережної України характерною є ціннісна орієнтація на Захід», - констатує Митрополит Володимир, в той час, як для Лівобережної України більш близькі цінності Сходу.

Предстоятель Української Православної Церкви переконаний, така ціннісна різниця не є фатальною, адже існує багато елементів, які об'єднують громадян України обох берегів Дніпра. «Це і мова, й історія, і культура, але, мабуть, найголовніше - християнство, що має єдине джерело - Хрещення святого князя Володимира».

«Тому, - продовжує Митрополит Володимир, - для Української Православної Церкви захід і схід, прихильники європейського вибору та слов'янської інтеграції, всі громадяни України, незалежно від політичних переконань і цивілізаційних переваг, є однаково дорогими чадами, що вимагають у рівній мірі любові, розуміння та духовного піклування».

У зв'язку з цим, Українська Церква робить все можливе, «щоб бути вільною від політичного та ідеологічного контексту» та «прагне максимально дистанціюватися від будь-яких політичних та ідеологічних платформ, тому що в українському контексті вони не поєднують, але розділяють людей», - додав Архіпастир.

Незважаючи на несправедливі звинувачення в непатріотизмі, в тому, що УПЦ проти незалежності України і т.п., які звучали і, на жаль, звучать донині, Блаженніший Владика констатував, що за час існування незалежної України «ми не словом, а ділом довели українському суспільству, що наша Церква - плоть від плоті українського народу, наша Батьківщина - Україна, що для нас цінними є українська історія та традиції, і ми є невід'ємною частиною сучасного українського суспільства».

Висловлені Митрополитом Володимиром ідеї були підтримані ієрархами Руської Православної Церкви, які беруть участь в Архієрейському Соборі, що цими днями проходить у Москві.