УКР РУС  


 Главная > Публикации > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 50 посетителей

Теги
церква та політика Доброчинність УГКЦ Священний Синод УПЦ 1020-річчя Хрещення Русі педагогіка милосердя краєзнавство монастирі та храми України забобони секти комуністи та Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і політика церковна журналістика шляхи єднання вибори розкол в Україні Мазепа діаспора Києво-Печерська Лавра постать у Церкві Митрополит Володимир (Сабодан) Президент Віктор Ющенко Голодомор Археологія та реставрація Церква і медицина Патріарх Алексій II УПЦ КП іконопис Вселенський Патріархат автокефалія церква і суспільство Предстоятелі Помісних Церков Церква і влада українська християнська культура Ющенко молодь конфлікти Католицька Церква


Рейтинг@Mail.ru


Надзвичайний Собор Української Православної Церкви в Канаді: рішення, події, постаті

  27 августа 2008


Іван Верстюк

22-24 серпня у Свято-Троїцькому кафедральному храмі міста Саскатун (провінція Саскачеван, Канада) відбувся Надзвичайний Собор Української Православної Церкви в Канаді, присвячений насамперед 90-річчю Канадської УПЦ, внесенню змін до Статуту Церкви, обранню нових єпископів і Дню Незалежності України.

Перед відкриттям Собору, 20-21 серпня на базі Інституту свт. Петра Могили в Саскатуні відбулася конференція, присвячена духовному розвиткові кліриків. На ній розглядалися такі теми, як ріст і розвиток парафій, вдосконалення освітньої підготовки кліриків, їхнє духовне зростання й підвищення богослужбової та канонічно-адміністративної дисципліни.

22 серпня, у день пам'яті апостола Матвія та преподобного Лаврентія Чернігівського, відкрився сам Собор. Кожен день його роботи розпочинався архієрейською Божественною літургією, яку на кафедрі Пресвятої Трійці звершували Предстоятель УПЦК Митрополит Іван, представник Вселенського Патріарха єпископ Христофорос, архієпископ Східної єпархії УПЦК Юрій і два єпископи-кандидати на входження до Синоду єпископів УПЦК - Іларіон (Рудник) і Андрій (Пешко). Вони є архієреями Вселенського Патріархату. Єпископ Тельмісу Іларіон дотепер ніс своє служіння в Іспанії та Португалії, де утворилася досить численна українська діаспора. Єпископ Кратійський Андрій здійснював архіпастирську опіку над українцями Великої Британії.

Собор шляхом голосування більшістю голосів обрав єпископа Іларіона на Едмонтонську кафедру з покладенням на нього обов'язків вікарія Західної єпархії, а єпископа Андрія - на кафедру Саскатуна і доручив йому бути вікарієм Середньої єпархії.

У своєму зверненні до Собору новообраний єпископ Едмонтона зауважив: «Українська Православна Церква Канади є взірцем для православних українців у всьому світі завдяки своїй успішній праці зі збереження внутрішньої єдності, тоді як в інших країнах, особливо на Батьківщині, Православна Церква страждає від розколів і мусить ще виборювати цю єдність».

Єпископ Андрій, голова Середньої єпархії УПЦК, також звернувся зі словом привітання до присутніх, у якому говорив про Таїну Преображення Господнього, до котрого покликана кожна людина і Церква в цілому.

Ввечері першого дня Собору до учасників приєдналися представники УПЦ в США - архієпископ Антоній (Щерба) і нещодавно висвячений єпископ Даниїл (Зелінський). Таким чином вони в черговий раз продемонстрували необхідність об'єднаних зусиль Української Православної Церкви у вирішенні її нагальних проблем.

Собор прийняв оновлений Статут УПЦК, у якому уточнив її відносини із Вселенським Патріархатом, підтвердив принципи соборноправності в церковному адмініструванні, відповідно до яких єпископи обираються на служіння Собором усієї Церкви. Було уточнено функції Предстоятеля УПЦК, єпархіальних архієреїв, настоятелів парафій, церковних комітетів і комісій. Усе це стало результатом багаторічної богословської роботи, започаткованої ще митрополитом Іларіоном (Огієнком), який був багаторічним головою УПЦК.

Місце проведення Собору було обране не випадково. Саме в кафедральному храмі Пресвятої Трійці міста Саскатун у 1918 р. з дозволу канадської влади була заснована Українська Православна Церква Канади. Святкування 90-річчя УПЦК засвідчило, що Дух Божий перебуває з нею, даруючи їй безмежні милості та благодать.

Закінчився Собор 24 серпня архієрейською Літургією, відправленою спільно єпископатом УПЦ в Канаді та УПЦ в США з духовенством українських православних парафій Канади. Після богослужіння відбувся подячний молебень з нагоди 17-ї річниці незалежності України. З нагоди святкування Дня Незалежності в центральному парку Саскатуна пройшли «Українські дні» з музикою, співами та, звичайно, частуванням традиційними варениками зі сметаною.

 

 

Автор дякує священику УПЦК отцю Корнилію Зубрицькому за надану інформацію та бажає йому Божої допомоги в звершенні його нового послуху - священнослужителя кафедрального собору св. Іоанна Предтечі міста Едмонтон. Раніше о. Корнилій виконував функції секретаря Предстоятеля УПЦК Митрополита Івана