УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 160 посетителей

Теги
секти українська християнська культура діаспора церковна журналістика Доброчинність шляхи єднання УПЦ КП Митрополит Володимир (Сабодан) Ющенко педагогіка конфлікти Церква і політика Вселенський Патріархат Мазепа церква та політика Президент Віктор Ющенко постать у Церкві Священний Синод УПЦ вибори Церква і медицина Приїзд Патріарха Кирила в Україну УГКЦ краєзнавство милосердя 1020-річчя Хрещення Русі Церква і влада Патріарх Алексій II молодь Голодомор церква і суспільство іконопис монастирі та храми України автокефалія Києво-Печерська Лавра Археологія та реставрація розкол в Україні Католицька Церква Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква забобони


Рейтинг@Mail.ru


ЛЬВІВ. В обласному центрі відбулася конференція, присвячена богословській спадщині Гавриїла Костельника

  23 September 200819-20 вересня Львівська єпархія відзначає 60-ту річницю мученицької смерті протопресвітера Гавриїла Костельника, ініціатора й організатора проведення Львівського собору 1946 року, який скасував ухвали уніатського Брестського собору, що сприяло поверненню греко-католиків до православної віри.

У рамках урочистостей 19 вересня у Львові відбулася Міжнародна наукова конференція «Історико-богословська і культорологічна спадщина протопресвітера Гавриїла Костельника». Під головуванням кандидата богослов'я архієпископа Львівського і Галицького Августина в ній взяли участь представники не лише України, а й духовенство та богослови з Росії, Білорусі, Німеччини, Молдови, Польщі та Сербії. Серед них - професор архієпископ Берлінський і Німецький Марк (Руська Православна Церква Закордоном), професор Бєлградського університету, доктор богослов'я єпископ Бачський, Новосадський, Сендайський і Сегединський Іриней (Сербська Православна Церква), професор Білостоцького університету Антоній Міронович (Польська Православна Церква), професор МДА протоієрей Владислав Ципін і доцент МДА Роман Конь, викладачі КДА доктор теології протоієрей Олексій Добош і Володимир Бурега, ректор Ужгородської Української богословської академії професор протоієрей Віктор Бедь, представники Мінської, Кишинівської духовних академій, Калузької, Смоленської, Волинської, Почаївської духовних семінарій та єпархіальних місіонерських відділів, духовенство Львівської єпархії та члени православного братства святих апостолів Петра і Павла.

Конференція традиційно розпочалася молитвою «Царю небесний» і проголошенням «Вічної пам'яті» отцю Гавриїлу.

Конференція, присвячена 60-й річниці смерті протопресвітера Гавриїла Костельника, започатковує серйозну роботу з глибокого вивчення його богословської та філософсько-культурологічної спадщини. Було заслухано 10 доповідей і проведено їх обговорення. Крім того, виступили сучасники отця Гавриїла, які особисто були з ним знайомі.

Також відбулася презентація книги «Протопресвітер Гавриїл Костельник. Вибрані твори» та сайту «Костельник.org.ua».

У рамках конференції відбувся семінар викладачів порівняльного богослов'я духовних шкіл і представників єпархіальних місіонерських відділів.

У суботу, 20 вересня, у день 60-річчя смерті отця Гавриїла, у Свято-Георгіївській церкві міста Львова було відслужено Божественну літургію та літію, а потім на могилі отця Гавриїла на Личаківському цвинтарі учасники урочистостей відслужили панахиду та поклали квіти.

Прес-служба Львівської єпархії