УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
Опросы



Наш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.ua



Сейчас на сайте 322 посетителей

Теги
монастирі та храми України педагогіка секти Церква і медицина іконопис Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика Ющенко Церква і влада діаспора молодь церква і суспільство Києво-Печерська Лавра комуністи та Церква українська християнська культура розкол в Україні милосердя Патріарх Алексій II Митрополит Володимир (Сабодан) церковна журналістика конфлікти УГКЦ Доброчинність Археологія та реставрація Президент Віктор Ющенко вибори 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат забобони шляхи єднання Католицька Церква УПЦ КП Церква і політика Голодомор автокефалія Священний Синод УПЦ Предстоятелі Помісних Церков постать у Церкві Мазепа краєзнавство






Рейтинг@Mail.ru






КОНОТОП. Віруючі єпархії відсвяткували день пам'яті чудотворної Молченської ікони Пресвятої Богородиці

  07 октября 2008



В середу, 1 жовтня Церква святкує пам'ять Молченської ікони Пресвятої Богородиці.

Це свято є спільним для двох монастирів Конотопсько-Глухівської єпархії - чоловічої Софронієво-Молченської пустині та жіночого Молченського монастиря, що у місті Путивль.

Божественну літургію в Пророко-Ільїнському храмі Софронієвої пустині очолив архієпископ Конотопський і Глухівський Лука. Йому спів служила братія монастиря на чолі з  настоятелем архімандрит Германом та численні священики, що приїхали на свято.

Після богослужіння був відправлений молебень до Пресвятої Богородиці та звершений хресний хід навколо храму. 

 

Історична довідка:

Явлення Молченського образу Божої Матері відбулось у 1405 році в 20 верстах від міста Путивля на Чудній горі, під якою знаходиться непроходиме болото Молче. Від назви болота новоявлена ікона і отримала своє ім'я. Оригінал цього образу був втрачений ще у давнину, тому в кожній з двох молченських обителей  були свої списки з цієї святині.

У 1995 році відбулось друге обрітення Молченської ікони і з того часу цей список є головною святинею Путивльського Молченського Печерського жіночого монастиря.  

Стосовно іншого списку з ікони, то згідно передання, думний дьяк Томила Луговський, повертаючись додому з польського полону, забрав з собою з розореної Молченської пустині явлену ікону. Цей образ і на новому місці, в селі Угодичі Ярославської губернії прославився багатьма чудесами. Один зі списків взятої Луговським ікони повернувся у відновлену Софронієву пустинь навесні 2005 року.

Софронієва пустинь - один з найдавніших монастирів єпархії, оснований ще у домонгольский період. Обитель декілька разів розорювали так, що від неї не залишалось каменя на камені, однак вона знову відроджувалась. У XVII столітті монастир міцно став на ноги завдяки неусипним трудам старця Софронія (Батоврина), і з того часу обитель іменують Софронієвою. Безбожна влада закрила Софронієву пустинь у 1922 році і рівно 77 років тут не лунали слова молитви. Від усієї величі залишилося лише три напівзруйновані будівлі. Відлік новітньої історії монастиря почався з 1 вересня 1999 році. Зібралась братія, повернувся древній список Молченської ікони, відновлені будівлі та розчищені древні печери.

Путивльський Молченский монастир виник в місті Путивлі наприкінці XVI століття в якості подворья древньої Молченської (Софронієвої) обителі, а з 1591 року стає самостійним. В «Смутні часи» обитель була резиденцією Лжедмитра I, в наступні століття знала періоди розквіту і занепаду. На початок ХХ століття монастирський комплекс являв собою чудовий архітектурний ансамбль, більша частина якого, на щастя, збереглась до наших днів і нині є пам'яткою архітектури національного значення. Обитель була закрита у 1920-ті роки і знову відродилась в 1991 році. У 1995 році до її стін повернувся древній список Молченської ікони, а у 1997 статус монастиря був змінений - він став жіночим.

Павло Сердюк, Глухів