КИЇВ. При храмі в ім’я святих Косми і Даміана Римських при Інституті онкології створено православний лекторій
13 April 2009
Храм святих Косми і Даміана Римських при Київському онкоцентрі - досить знаний у Києві своїм соціальним та місіонерським служінням. Хоча, як можна залишатися байдужими, коли поряд важкохворі люди, а особливо діти? Тому з самого початку свого служіння у онколікарні молодий настоятель храму священик Євгеній Мілєшкін та його однодумці допомагають стражденним. У відділеннях лікарні діють недільні школи, щотижня для пацієнтів онкоцентру влаштовуються паломництва святими місцями Києва.
Нещодавно, з ініціативи настоятеля отця Євгенія, при храмі відкрився православний лекторій.
Декілька лекцій для новоствореного просвітницького проекту прочитали секретар Київського Релігійно-філософського товариства, кандидат економічних наук Ілля Назаров та член ради КРФТ, аспірант Київського Національного університету імені Т. Шевченка Юрій Сапачук. Їхні доповіді стосувалися православного літургійного передання, зокрема відображення церковної свідомості в літургійному каноні.
Юрій Сапачук торкнувся в своїй лекції дуже актуального питання про межі Церкви. Зауваживши, що існує багато різних думок, науковець наголосив, що Церква сформулювала свою позицію стосовно цієї проблеми в документі «Основні принципи відношення до інослав'я», який було прийнято 2000 року на Архієрейському соборі РПЦ.
Юрій Миколайович - фахівець із вивчення фондових ринків, тому не можливо було утриматися від питання про сучасну економічну кризу. На думку Юрія Сапачука, причиною нинішніх економічних негараздів є споживацьке ставлення до життя. Коли б суспільство було орієнтоване на цінності православної цивілізації, то таких проблем, напевно, не виникало. Людина, яка ставить на перше місце духовні потреби, здатна задовольнитися невеликою кількістю матеріальних благ, для неї неможливим є життя в кредит. До того ж, контроль за фінансовою системою у православному суспільстві був би жорсткіший.
Таким чином, перші заняття лекторію відбулися у вигляді виїзних засідань Київського Релігійно-філософського товариства. Проте найближчим часом слухачі матимуть змогу почути лекції відомих київських місіонерів, богословів та психологів.
Адреса храму: вул. Ломоносова, 33/43 (їхати від станції метро „Либідська" до зупинки „вулиця Ломоносова", храм розташований за пансіонатом).
Додаткову інформацію можна отримати на сайті: http://www.kosma.org.ua та за телефоном 8 (044) 362-18-04.
Дуже важко стверджувати, що мала на увазі інша людина в тому чи іншому випадку. Проте, як економіст, спробую виколасти свою думку щадо питання, поставленого menix.
Мати власне житло - це не надмірність, а потреба життєва. Нажаль, часто люди втрачають почуття міри у задоволенні своїх потреб. Часто ту ж потребу можна задовольнити за менші кошти, обійшовшись без кредиту. Часто можна почекати з придбанням якоїсь надто дорогої речі.
Посудіть самі: придбати в кредит квартиру (і тим самим забезпечити нормальні умови життя власним дітям) - це нормально. А от придбання в кредит нового мобільного телефону (коли старий ще нормально функціонує, але вже не модний) - це, на мою думку, зайве. Точно так можна обійтися без багатьох кредитів.
Власне, з економічної точки зору, проблема кредитування в тому, що більшість споживчих кредитів витрачається на речі, які не є речами першої необхідності.
ok
2009, April 20 - 07:09
Юрій Сапачук мав на увазі явище, коли споживають більше ніж заробили грошей. Саме це для православних неприйнятно. Проблема у фінансовій системі взагалі, а не у конкретній іпотеці.
menix
2009, April 17 - 11:09
Умови, створені в нашій державі, не дозволяють інших прийнятних способів набути власне житло, крім іпотечного кредиту. Це щодо неможливості життя в кредит, якщо доповідач звичайно не вважає, що прагнення мати власне житло також неможливе для православних (або кореспондент не спотворив його думку).