УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 63 посетителей

Теги
милосердя молодь церква і суспільство Церква і влада конфлікти постать у Церкві церковна журналістика педагогіка Мазепа Вселенський Патріархат українська християнська культура Священний Синод УПЦ Патріарх Алексій II 1020-річчя Хрещення Русі УПЦ КП монастирі та храми України Митрополит Володимир (Сабодан) комуністи та Церква Археологія та реставрація забобони іконопис Ющенко Президент Віктор Ющенко шляхи єднання краєзнавство секти вибори Церква і медицина розкол в Україні Києво-Печерська Лавра Голодомор діаспора автокефалія УГКЦ Предстоятелі Помісних Церков Приїзд Патріарха Кирила в Україну Доброчинність Церква і політика Католицька Церква церква та політика


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Роботи на будівельному майданчику Кафедрального собору Воскресіння Христового розпочнуться вже в травні цього року — архітектор Валентин Ісак

  17 April 200914 квітня 2009 відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, на якому серед інших розглядалося питання будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового. З інформацією про хід виконання робіт виступив Валентин Михайлович Ісак - народний архітектор України, керівник творчої архітектурної майстерні «VISAK».

Члени Синоду схвалили зміни до Генпроекту, про які повідомив генеральний проектувальник, а також прийняли до відома питання, від яких залежить прискорення початку будівельних робіт.

«Проект Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового вже затверджено Київською містобудівною радою і перебуває на державній експертизі, - розповів Валентин Михайлович Ісак. - Уже вирішено питання, що стосуються архітектури й будівництва, залишаються неузгодженими деякі моменти щодо інженерних мереж, але й вони будуть зняті найближчим часом. Вирішено також питання землевідведення, тому вже у травні ми очистимо й відгородимо територію, - словом, розпочнемо безпосередньо будівництво Кафедрального собору».

Рішення щодо будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового Священний Синод УПЦ ухвалив у 2007 році. Місце під головний духовний і адміністративний центр УПЦ було обрано в Києві на перетині великих транспортних магістралей - бульвару Дружби народів та Залізничного шосе. Ця місцевість у 18 столітті належала Києво-Печерській Лаврі.

2008 року на місці будівництва собору спорудили тимчасовий дерев'яний храм на честь Усіх святих, щоб на момент відкриття Кафедрального собору місце вже було намоленим.

Особливість нинішнього будівництва полягає в тому, що майбутній Кафедральний собор УПЦ має бути найбільшим в Україні, адже розраховується на 5000 осіб, а також найвищим у Європі - з висотою від землі до накупольного хреста 120 метрів.

Новобудова Української Православної Церкви зможе виконувати в столиці багато функцій, оскільки прилеглий Духовно-просвітницький центр налічуватиме більше 100 студій, музеїв, кінотеатр, недільні школи.

Нагадаємо, що 18 квітня 2008 року Священний Синод Української Православної Церкви заслухав рапорт митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона, відповідального перед Священним Синодом за будівництво в Києві Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового. Преосвященний Іларіон доповів тоді про зміну кандидатури генерального проектувальника й ескізного проекту собору.

Священний Синод благословив ескізний проект столичного Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового, який представили спеціалісти архітектурної майстерні «ВІСАК», для оформлення відповідної документації.

До речі

Валентин Михайлович Ісак - Президент корпорації "Столиця", народний архітектор України, дійсний член Української академії архітектури, лауреат Державної премії з архітектури, професор Міжнародної академії архітектури, дійсний член Російської академії природничих наук, дійсний член Міжнародної академії інформатики при ООН, кавалер багатьох орденів Української Православної Церкви, керівник творчої архітектурної майстерні «VISAK».

Тамара Рябкова, sobor.in.ua

Автор: Тамара Рябкова

 
   
Валентин Ісак

Валентин Ісак