УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 71 посетителей

Теги
УПЦ КП 1020-річчя Хрещення Русі секти Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) Ющенко Церква і влада Священний Синод УПЦ автокефалія краєзнавство українська християнська культура забобони Католицька Церква Доброчинність церква і суспільство Церква і політика монастирі та храми України Патріарх Алексій II Предстоятелі Помісних Церков Мазепа педагогіка УГКЦ молодь комуністи та Церква Голодомор шляхи єднання Президент Віктор Ющенко церковна журналістика милосердя Вселенський Патріархат Археологія та реставрація церква та політика діаспора Києво-Печерська Лавра розкол в Україні конфлікти Церква і медицина вибори постать у Церкві іконопис


Рейтинг@Mail.ru


ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Заради життя та здоров’я людей Церква плідно співпрацює з Держгірпромнаглядом України

  28 April 2009Співпраця  заради найціннішого - життя та здоров'я людей

Сьомий рік поспіль з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, яке відзначається 28 квітня, в Україні здійснюються заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, привернення уваги до стану соціальної захищеності потерпілих, вшанування пам'яті загиблих працівників. Акція набула принципового нового характеру у зв'язку із офіційним визначенням в нашій державі Дня охорони праці 28 квітня, згідно Указу Президента України від 18 серпня 2006 року.

Свято берегти найвищу цінність, даровану Богом - людське життя!

На Хмельниччині до відзначення  Дня охорони праці уже не перший рік активно включається Українська Православна Церква, вшановуючи пам`ять загиблих на виробництві під час проведення панахид та закликаючи парафіян Церкви дотримуватися вимог безпеки праці.

Митрополит Хмельницький і Староконстянтинівський Антоній, звернувся до керівників і працівників підприємств, установ та організацій зі словом Божим у зв'язку з травматизмом та загибеллю людей через нехтування безпекою при виконанні робіт.

Зокрема, у заклику наголошується на тому, що живучи у сучасному світі, ми нерідко стаємо свідками невірного ставлення до праці, коли людина піддається спокусі поставити здобуття матеріальних благ на місце основної мети життя і заробляє гроші, нехтуючи правилами безпеки, не дбаючи про людей і не створюючи їм належних умов для праці і відпочинку. Це віддаляло людей від Бога в історії, це віддаляє нас від Творця і сьогодні, а біда, яку, як правило,  ніхто не чекає, завжди йде туди, де господарюють халатність, безвідповідальність, байдужість

Сьогодні, як відомо, нашу країну охопила економічна криза і багато людей, працюючи з порушенням правил техніки безпеки, нарікають на зовнішні фактори, а саме на те, що криза не дозволяє забезпечити гідний рівень захисту життя і здоров'я людей на виробництві.

Сумлінна праця і виконання закону привносять у душу мир, світло і радість

Владика Антоній закликав усіх керівників та працівників пам'ятати, що сумлінна праця і виконання закону привносять у душу мир, світло і радість, а також дають право насолоджуватися законним відпочинком, у той час, як від гріховних вчинків душа тьмяніє, стає черствою і нездатною до добра. Особливо митрополит закликав бути уважними та вкрай обережними при виконанні різних робіт, а особливо таких, що пов'язані з підвищеною небезпекою. Бережно ставитися до національного багатства держави - життя і здоров'я людей, яке залежить від кожного з нас. Свято берегти найвищу цінність, даровану Богом - людське життя!

Така участь Української Православної Церкви відіграє важливу роль у профілактиці виробничого травматизму, адже слово Боже найглибше осідає в людській душі. Дана співпраця УПЦ з Держгірпромнаглядом України направлена на захист людини праці: наглядовий орган за охороною праці дбає про збереження життя та здоров'я, а духовенство - про душу.  

Службовці добре знають, що без Божої підтримки їм не обійтися. Саме на запрошення начальника управління Держгірпромнагляду в Хмельницькій області Анатолія Гольника, з благословення митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія, секретар Хмельницької єпархії протоієрей Олександр Дацюк освятив приміщення територіальне управління, на якому були присутні всі працівники установи,  і побажав їм Божої допомоги в такій необхідній та нелегкій праці.

Слід відзначити, що ця співпраця - не тимчасова акція одного дня чи тижня, а злагоджена робота протягом багатьох років. Пригадується зустріч двох керівників кардинально різних по своїй суті установ, на якій обговорювався вплив, що стосується духовного фактору за дотриманням людиною вимог безпеки у процесі її трудової діяльності. Представник Держгірпромнагляду звернувся до громадськості з питанням: чому, незважаючи на відсутність у нашій країні братовбивчих воєн, гинуть і калічаться її громадяни, адже трудові обов'язки, які наші співвітчизники при цьому виконують, мають мирний характер, оскільки своєю працею створюють матеріальні блага, необхідні для подальшого розвитку суспільства?

Керуючий Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви відповів: «Причина усіх цих та інших бід полягає у втраті багатьма нашими співвітчизниками віри в Бога. Справжній християнин ніколи не буде нехтувати безпекою, ставлячи під загрозу своє життя та життя ближнього.

Упродовж сімдесяти років потужна атеїстична пропаганда робила свою чорну справу, намагаючись знищити у людині все святе. Це, зрештою, призвело до духовного занепаду нашого суспільства, стало причиною недостатньої самоорганізованості людини у процесі її життєдіяльності, зокрема, низької культури виробництва. В такому разі годі говорити про дотримання норм і правил безпеки. Це я знаю із власного досвіду. Неухильне дотримання інструкцій з охорони праці можливе лише за умови духовного сприйняття працівниками Закону Божого. Одними штрафами, яким доволі часто піддаються порушники правил безпеки, тут не обійтись», - зазначив держслужбовець.

Тетяна Жмуд, прес-секретар Територіального управління Держгірпромнагляду України в Хмельницькій області