УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 310 посетителей

Теги
УПЦ КП молодь 1020-річчя Хрещення Русі церква і суспільство розкол в Україні Києво-Печерська Лавра Мазепа секти забобони комуністи та Церква постать у Церкві вибори Церква і медицина Священний Синод УПЦ шляхи єднання Президент Віктор Ющенко Церква і політика Предстоятелі Помісних Церков Приїзд Патріарха Кирила в Україну Доброчинність конфлікти краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) автокефалія Церква і влада Патріарх Алексій II іконопис діаспора монастирі та храми України Католицька Церква Археологія та реставрація українська християнська культура УГКЦ милосердя Голодомор церква та політика церковна журналістика Ющенко педагогіка Вселенський Патріархат


Рейтинг@Mail.ru


ЛУЦЬК. Недільна школа при Свято-Покровському храмі міста відзначила ювілей

  22 мая 2009Недільна школа при Свято-Покровському храмі міста відсвяткувала ювілей. У програмі святкування ювілею, що відбувся в народному домі «Просвіта» - ігри, конкурси і вікторини, згодом урочисте засідання і вистава, яку підготували викладачі та учні недільної школи.

 

Закон Божий та історію православних свят, основи богослужіння і молитви - все це діти вивчають у недільній школі при Свято-Покровському храмі міста Луцька. А ще на заняттях  в гуртках вони опановують основи хорового співу, ліплять глиняні іграшки, малюють картини і знайомляться з азами драматичного мистецтва.

Щонеділі у стінах Волинської духовної семінарії лунають дитячі голоси. Після ранкової служби у церкві хлопчики і дівчатка поспішають на заняття в недільну школу. Історія її бере початок  з 1999 року. Ініціатором створення школи став протоієрей Петро Влодек, який після закінчення  богослужінь у Свято-Покровському храмі на прохання парафіян став пояснювати їм основи церковних знань.

«Цікавилися тими бесідами всі, - згадує отець Петро, - бували випадки, коли після служби додому не поспішав ніхто. Я розповідав про церковні свята, православні звичаї, основи богослужінь. Практично відразу такі уроки стали систематичними.А потім виділилися теми навчання для дітей, що разом з батьками приходили  на службу. Так з часом при храмі з'явилася недільна школа».

Після отця Петра з дітьми займався отець Аліпій. На його тверде переконання, недільна школа повинна давати духовну освіту. Зерно, засіяне в душах дітей, дало добрі плоди - нині серед священиків Волинської єпархії є перші вихованці Аліпія. Трохи згодом благословення бути куратором недільної школи отримав студент другого курсу ВДС ієродиякон Нифонт. На той час у ній навчалося двадцять учнів. З часом  кількість дітей збільшилася, і приміщення церкви стало замалим для всіх охочих навчатися основам церковних знань. Тоді владика Нифонт благословив перевести недільну школу до семінарії.

«Перші задачі, які ми вирішили, перебравшись до семінарії - підібрали штат викладачів і розділили дітей по віку на дві групи, - розповідає ієродиякон Нифонт. - Спочатку на заняттях ми викладали лише Закон Божий, традиційний предмет недільних шкіл. Потім до нас Господь послав батьків, які не тільки привели своїх дітей на навчання, а й  запропонували допомогу в організації інших уроків. Зокрема,Ірина Борисівна Гайдучик,яка створила у нас дитячий церковний хор».

Нині хоровий колектив - незмінний учасник всіх святкових дійств у недільній школі і благодійних Різдвяних концертів, які щороку в Луцьку організовує владика Нифонт. Окрім співу, діти мають можливість навчитися ліпити іграшки з глини, брати участь у драмгуртку, розкрити свій творчий потенціал у художній студії, якою керує член Спілки художників України Світлана Костукевич.

«Від занять з дітьми я відчуваю радість і тепло на душі, - каже вона. -  Маю немалий досвід, тому можу розгледіти творче зерно у кожній дитині. До кожного застосовую індивідуальний підхід. Тому й результати маємо хороші - роботи моїх вихованців перемогли на конкурсі у Києві».

Нині у дев'яти вікових групах недільної школи навчається 170 дітей. З ними по спеціальній програмі займається 13 викладачів - студентів ВДС і світських закладів. Молоді люди всю душу вкладають у своїх маленьких вихованців. Тому й так охоче поспішають діти до школи.

«Я  вже шість років займаюся з найменшими, чотирирічними, - каже викладач молодшої групи Вікторія Мельничук. -Мені зовсім не важко з ними. Вони дивляться в твої очі і хочуть почути щось цікаве, це дуже надихає і хочеться викластися на всі сто. Спочатку вони плакали за мамами, бабусями, але зараз всі здружилися, і зараз ми, як одна сім'я».

«Мені дуже подобається в недільній школі, - розповідає дев'ятирічна Крістель Мобіала. - Тут нам розповідають про Закон Божий. Викладачі з нами грають ігри. Тут весело, ніхто не б'ється,як в звичайній школі, у мене хороші друзі».

«Відвідування недільної школи заохочує мене задуматись над своїми вчинками, - каже тринадцятирічний Сашко Шабала. - На уроках ми вивчаємо старослов'янську мову, що дозволяє краще розуміти мову богослужіння, що своєю чергою спонукає частіше ходити до церкви».

До слова, вихованці не тільки займаються в школі, але й відпочивають разом. Щороку на перший день Пасхи при єпархії організовують дитячі забави, на березі Чорного моря влітку діє православний табір «Стежинка добра», учні разом з викладачами їздять на екскурсії, у паломницькі поїздки.

«Мій син ходить у недільну школу з п'яти років, - говорить мама Олена Наумова. - І йому, і мені тут дуже подобається. Вони відвідують святі місця, сиротинці, відпочивають разом, разом проводять всі свята. Недільна школа допомагає мені виховувати мого сина по заповідях Божих і навчати його православним істинам».

«Господь наш Іісус Христос сказав: пустіть діток, не бороніть їм приходити до мене, бо царство небесне належить таким, - приєднується до розмови мама старшого учня Галина Заєць. -Божий промисел привів і нас першого вересня 2001 року в Свято-Покровський храм, де проводились заняття недільної школи. Ми в захопленні від простих і водночас мудрих методів навчання молодих викладачів! Недільна школа для нас стала школою життя по заповідях Божих, життя духовного, а значить - щасливого життя».

У програмі святкування ювілею, що відбувся в народному домі «Просвіта» - ігри, конкурси і вікторини, згодом урочисте засідання і вистава, яку підготували викладачі та учні недільної школи. Втомлений від  багатоденної підготовки святкового дійства, що відбулося в неділю, 17 травня, ієродиякон Нифонт поділився планами на майбутнє. У його мріях - мати окремий храм, де могли б молитися всі вихованці. А ще батюшка Нифонт планує створити на базі недільної школи  справжній православний центр духовно-естетичного виховання дітей і молоді Луцька. Зокрема, незабаром учні матимуть змогу відвідувати фотогурток і гурток духовної поезії.

«Хочу подякувати за матеріальну і духовну підтримку митрополиту Нифонту, а також всім батькам і благодійникам, які допомагають нашій школі. Ми молимось за них!» - підсумував він .

Людмила Приймачук

Прес-служба Волинської єпархії