УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 101 посетителей

Теги
Церква і медицина Католицька Церква милосердя Голодомор Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство секти Церква і політика Києво-Печерська Лавра шляхи єднання Патріарх Алексій II Ющенко діаспора церква та політика педагогіка Митрополит Володимир (Сабодан) Священний Синод УПЦ Вселенський Патріархат Мазепа молодь Доброчинність забобони Археологія та реставрація українська християнська культура УГКЦ Церква і влада комуністи та Церква розкол в Україні автокефалія церковна журналістика Предстоятелі Помісних Церков іконопис краєзнавство конфлікти вибори монастирі та храми України УПЦ КП 1020-річчя Хрещення Русі постать у Церкві Президент Віктор Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відбулася зустріч глав українських конфесій з Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко

  14 июля 2009У ході зустрічі з Прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко, яка відбулась 13 липня 2009 року у Будинку Уряду, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) передали главі Уряду спільне звернення з приводу актуальних проблем державно-конфесійних відносин. Документ відзначає позитивні досягнення, які стали можливими завдяки розвитку діалогу між конфесіями та центральними органами виконавчої влади, а також порушує низку питань, що обумовлені потребою у створенні умов для ефективної суспільно-важливої діяльності релігійних організацій.

Глави українських Церков і релігійних організацій відзначають, що за останній час у державно-конфесійних відносинах в Україні спостерігається значний поступ. На їхню думку, цьому в значній мірі сприяла попередня зустріч Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій від 11 квітня 2008 року та урядове доручення, ухвалене за її наслідками.

«За останній рік була налагоджена співпраця конфесій з Міністерством освіти і науки України, Міністерством охорони здоров'я України, Міністерством оборони України, Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі. Також було ухвалено Закон про відновлення права релігійних організацій на постійне землекористування», - відзначається у зверненні, текст якого отримав ІРС.

Глави конфесій також наголосили на необхідності «ухвалення в якості закону Концепції державно-конфесійних відносин України, яка зможе стати основою для подальшого реформування законодавства у сфері свободи віросповідання та діяльності релігійних організацій». На переконання ВРЦіРО, ця Концепція має стати підґрунтям для нової редакції Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

У зверненні духовні лідери країни порушили перед Кабінетом Міністрів України низку головних проблемних питань, вирішення яких дозволить Церквам і релігійним організаціям більш ефективно здійснювати своє духовне та соціальне служіння у суспільстві.

Зокрема ВРЦіРО просить Уряд встановити для релігійних організацій тарифи на природний газ та на водопостачання на рівні як для населення; вдосконалити процедуру державної реєстрації релігійних організацій шляхом запровадження принципу «єдиного вікна»; врегулювати питання перебування в Україні іноземних священнослужителів через узгодження процедур та дій відповідних органів влади.

Рада також закликає ухвалити закон про заборону приватизації та продажу культових та інших будівель, що знаходяться у державній і комунальній власності та підлягають поверненню релігійним організаціям відповідно до зобов'язань України перед Радою Європи. На думку керівників конфесій, у Верховної Ради України є всі підстави вирішити це питання найближчим часом - шляхом ухвалення законопроекту №3347, поданого до Парламенту ще у минулому році.

У зверненні до Прем'єр-міністра України Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій також звернула увагу на актуальну потребу у наданні релігійним організаціям права засновувати навчальні заклади державного стандарту освіти - різних форм та рівнів акредитації. На переконання глав конфесій, такі заклади не тільки діятимуть згідно державних вимог до якості навчального процесу нарівні з іншими приватними закладами, а також зможуть забезпечити високий рівень морально-виховної роботи серед учнів.