УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 126 посетителей

Теги
церква і суспільство церковна журналістика секти милосердя конфлікти комуністи та Церква Церква і медицина УГКЦ Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II Церква і політика Церква і влада шляхи єднання Президент Віктор Ющенко краєзнавство УПЦ КП Мазепа Археологія та реставрація Священний Синод УПЦ Вселенський Патріархат молодь Приїзд Патріарха Кирила в Україну розкол в Україні українська християнська культура Доброчинність Митрополит Володимир (Сабодан) 1020-річчя Хрещення Русі автокефалія педагогіка постать у Церкві Католицька Церква Ющенко забобони вибори діаспора іконопис Києво-Печерська Лавра церква та політика монастирі та храми України Голодомор


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відбулася зустріч глав українських конфесій з Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко

  14 июля 2009У ході зустрічі з Прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко, яка відбулась 13 липня 2009 року у Будинку Уряду, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) передали главі Уряду спільне звернення з приводу актуальних проблем державно-конфесійних відносин. Документ відзначає позитивні досягнення, які стали можливими завдяки розвитку діалогу між конфесіями та центральними органами виконавчої влади, а також порушує низку питань, що обумовлені потребою у створенні умов для ефективної суспільно-важливої діяльності релігійних організацій.

Глави українських Церков і релігійних організацій відзначають, що за останній час у державно-конфесійних відносинах в Україні спостерігається значний поступ. На їхню думку, цьому в значній мірі сприяла попередня зустріч Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій від 11 квітня 2008 року та урядове доручення, ухвалене за її наслідками.

«За останній рік була налагоджена співпраця конфесій з Міністерством освіти і науки України, Міністерством охорони здоров'я України, Міністерством оборони України, Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі. Також було ухвалено Закон про відновлення права релігійних організацій на постійне землекористування», - відзначається у зверненні, текст якого отримав ІРС.

Глави конфесій також наголосили на необхідності «ухвалення в якості закону Концепції державно-конфесійних відносин України, яка зможе стати основою для подальшого реформування законодавства у сфері свободи віросповідання та діяльності релігійних організацій». На переконання ВРЦіРО, ця Концепція має стати підґрунтям для нової редакції Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

У зверненні духовні лідери країни порушили перед Кабінетом Міністрів України низку головних проблемних питань, вирішення яких дозволить Церквам і релігійним організаціям більш ефективно здійснювати своє духовне та соціальне служіння у суспільстві.

Зокрема ВРЦіРО просить Уряд встановити для релігійних організацій тарифи на природний газ та на водопостачання на рівні як для населення; вдосконалити процедуру державної реєстрації релігійних організацій шляхом запровадження принципу «єдиного вікна»; врегулювати питання перебування в Україні іноземних священнослужителів через узгодження процедур та дій відповідних органів влади.

Рада також закликає ухвалити закон про заборону приватизації та продажу культових та інших будівель, що знаходяться у державній і комунальній власності та підлягають поверненню релігійним організаціям відповідно до зобов'язань України перед Радою Європи. На думку керівників конфесій, у Верховної Ради України є всі підстави вирішити це питання найближчим часом - шляхом ухвалення законопроекту №3347, поданого до Парламенту ще у минулому році.

У зверненні до Прем'єр-міністра України Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій також звернула увагу на актуальну потребу у наданні релігійним організаціям права засновувати навчальні заклади державного стандарту освіти - різних форм та рівнів акредитації. На переконання глав конфесій, такі заклади не тільки діятимуть згідно державних вимог до якості навчального процесу нарівні з іншими приватними закладами, а також зможуть забезпечити високий рівень морально-виховної роботи серед учнів.