УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 168 посетителей

Теги
церковна журналістика постать у Церкві Мазепа українська християнська культура Президент Віктор Ющенко Церква і медицина автокефалія Доброчинність УГКЦ розкол в Україні молодь Приїзд Патріарха Кирила в Україну педагогіка Вселенський Патріархат шляхи єднання Патріарх Алексій II комуністи та Церква Археологія та реставрація Голодомор Церква і політика Священний Синод УПЦ 1020-річчя Хрещення Русі діаспора краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) вибори Католицька Церква Ющенко церква і суспільство забобони Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП секти монастирі та храми України церква та політика Церква і влада іконопис конфлікти Києво-Печерська Лавра милосердя


Рейтинг@Mail.ru


БІЛА ЦЕРКВА. Зусиллями православного молодіжного клубу «Воскресіння» в єпархії пройшла благодійна виставка «За життя!»

  26 августа 200924 серпня 2009 року в Білоцерківському парку ім. Т.Г. Шевченка православний молодіжний клуб «Воскресіння» Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви провів акцію «За життя!».

В рамках акції діяла виставка унікальних фотографій та плакатів, на яких зображено етапи розвитку дитини в утробі матері, починаючи з моменту запліднення, а також виставка малюнків та фотографій дітей різного віку. Поруч з виставкою було розташовано стіл з приладдям для малювання, за яким діти малювали свої шедеври.

Під час виставки відбувався збір коштів на лікування онкохворих дітей шляхом реалізації листівок, намальованих цими дітками.

Всі, хто не встиг, але хоче пожертвувати гроші, щоб врятувати дітей, можуть це зробити, відвідавши сайт www.donor.org.ua з інформацією про хворих дітей, про необхідний обсяг грошової допомоги та донорської крові. На сайті зазначено контактні телефони батьків та банківські реквізити.

Когось, можливо, здивує те, що акція «За життя!» проводилася саме в День Незалежності України. Цей день є святковим, але й цього дня ми підбиваємо певні підсумки попередніх років. Тому волонтери клубу спробували привернути увагу мешканців міста до проблеми демографії в країні. Так ось згідно з офіційними даними Міністерства статистики України в період з 1990 по 2009 рр. населення України скоротилося більш ніж на 5,5 млн. чоловік. Лише за 2008 рік ми втратили 229,0 тисяч.  Одна з основних причин зниження чисельності населення - аборт (і сам факт вбивства ненароджених дітей, і страшні наслідки для здоров'я та сімейного благополуччя тих, хто його вчинив). Загальна кількість абортів складає від 280 до 350 тисяч на рік. Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я України на кожні 100 пологів припадає 90 абортів. 50% абортів роблять жінки від 20 до 30 років. В 80% випадків первинного безпліддя причиною виявився аборт, особливо у тих жінок, які ще жодного разу не народжували. Сьогодні в Україні майже мільйон подружніх пар не можуть мати дітей. Відомо, що 90 % розірваних шлюбів мали в своїй історії аборт. 70% пар, які перебувають та не перебувають у шлюбі, зі ста опитаних розійшлися протягом року після аборту, через який відносини стали нестерпними. Сьогодні розривається більш ніж 50 % шлюбів. Факти вражають, чи не так?

Акцію «За життя!» православний молодіжний клуб «Воскресіння» організував вже вдруге. Починаючи з червня 2008 року інформаційно-просвітницька діяльність в цій сфері відбувається постійно. Матеріали розміщено у маршрутних автобусах ПП «Валоїс» та «Диліжанс», в лікарнях та жіночій консультації. Під час акції в парку православні волонтери поширювали добірку статей про небезпеку штучного переривання вагітності та вживання гормональних контрацептивів. За день близько 1300 чоловік (серед них молодь, подружні пари, люди старшого покоління) отримали приблизно 4000 інформаційних матеріалів. Ознайомившись з виставкою та статтями, люди висловлювали свою підтримку ідеї проведення подібних заходів, надавали поради для наступних акцій, дехто фотографувався сам або фотографував своїх дітей біля плакатів «Мама, я тебе люблю!» та інших, мами розповідали своїм діткам, що «у мами у животику» вони були такими ж, як дітки на фотографіях.  Декілька дітей та один дорослий почали допомагати поширювати матеріали в парку. Одна жінка розповіла, що її донька, прочитавши вдома матеріали, що їх вона отримала в жіночій консультації, розплакалася, тому жінка попросила кілька комплектів матеріалів і для своїх знайомих. По кілька комплектів взяли ще кілька людей різного віку.

З-поміж відповідей на запитання про те, що найбільше сподобалося у виставці, особливо запам'яталася ось ця: «небайдужість до біди».

Ми висловлюємо подяку православному руху «Врятуй та збережи» за надані матеріали і запрошуємо всіх небайдужих приєднатися до нашої діяльності. Ви можете врятувати життя ненароджених дітей!

Наталія Лазаренко, волонтер православного молодіжного клубу «Воскресіння»