УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 75 посетителей

Теги
Ющенко українська християнська культура УГКЦ іконопис Голодомор Церква і влада комуністи та Церква Доброчинність краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) Приїзд Патріарха Кирила в Україну Президент Віктор Ющенко Мазепа Церква і політика церква і суспільство УПЦ КП Вселенський Патріархат Священний Синод УПЦ Католицька Церква конфлікти Предстоятелі Помісних Церков церковна журналістика Патріарх Алексій II педагогіка Церква і медицина вибори автокефалія Археологія та реставрація секти розкол в Україні церква та політика діаспора 1020-річчя Хрещення Русі забобони шляхи єднання молодь постать у Церкві милосердя Києво-Печерська Лавра монастирі та храми України


Рейтинг@Mail.ru


УЖГОРОД. Голова Синодального відділу релігійної освіти і катихізації РПЦ Преосвященнійший Меркурій удостоєний наукового ступеня доктора богослов’я

  24 September 200922 вересня 2009 року з благословення Святішого Кирила, Патріарха Московського і всія Русі Ужгородську українську богословську академію імені святих Кирила і Мефодія відвідав Преосвященнійший Меркурій, єпископ Зарайський, вікарій Святійшого Патріарха Московського і всія Русі, голова Синодального відділу релігійної освіти і катехізації РПЦ.

В ході зустрічі Владики Меркурія із ректором академії, професором, протоієреєм Віктором Бедєм, було обговорено питання перспектив розвитку богословської освіти та взаємодії між Синодальним відділом релігійної освіти і катихізації РПЦ та Ужгородською українською богословською академією.

Високий гість ознайомився з організацією навчального, наукового і виховного процесу в академії та зустрівся з професорсько-викладацьким складом  та студентами.

На початку зустрічі, Преосвященнійший Меркурій передав професорсько-викладацькій корпорації  і студентам академії благословення та вітання від Святійшого Кирила, Патріарха Московського і всія Русі, після чого відбулась робоча і змістовна розмова.

Цього ж дня  з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, відбулося чергове засідання Спеціалізованої Вченої ради Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія під головуванням професора, протоієрея Віктора Бедя. Участь у роботі Спеціалізованої Вченої ради взяли архімандрит Василій (Садварій), доктор богослов'я, професор; протоієрей Іоан Моланич, магістр богослов'я, доцент; Микола Кабацій, доктор богослов'я, доцент; протоієрей Олександр Гук, доктор богослов'я, професор; ігумен Євфросин (Білаш), доктор богослов'я, професор; Сергій Васильович Урста, доктор богослов'я, доцент; диякон Віталій Апшай, кандидат богослов'я, доцент; ієромонах Арсеній (Бочкарь), кандидат богослов'я, в.о. доцента; Федір Іванович Копинець, доктор мистецтвознавства, доцент.

На порядок денний було винесено питання нострифікації диплома кандидата богослов'я Санкт-Петербурзької Духовної Академії єпископа Зарайського Меркурія на диплом доктора богослов'я.

За результатами прилюдного обговорення та таємного голосування, переважною більшістю голосів рішенням Спеціалізованої Вченої Ради академії, Преосвященнійшому Меркурію, було присвоєно науковий ступінь доктор богослов'я.

По завершенню процедури присвоєння наукового ступеня доктора богослов'я, з благословення Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, ректор академії професор, протоієрей Віктор Бедь урочисто вручив Преосвященнійшому Владиці Меркурію докторські відзнаки, наперсний докторський хрест та академічну нагороду - медаль святих рівноапостольних Кирила і Мефодія I-го ступеня.

Під час урочистостей, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира за заслуги перед Православною Церквою та особистий внесок у розвиток богословської освіти медаллю святих рівноапостольних Кирила і Мефодія II-го ступеня було нагороджено настоятельку Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря ігуменю Михаїлу (Заєць).

Прес-cлужба УУБА