УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 80 посетителей

Теги
Археологія та реставрація педагогіка Предстоятелі Помісних Церков шляхи єднання Митрополит Володимир (Сабодан) діаспора церква та політика іконопис Голодомор УГКЦ секти Доброчинність монастирі та храми України конфлікти українська християнська культура УПЦ КП Києво-Печерська Лавра Президент Віктор Ющенко Церква і медицина Церква і влада Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі Священний Синод УПЦ церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну автокефалія краєзнавство Мазепа Католицька Церква вибори Вселенський Патріархат постать у Церкві розкол в Україні комуністи та Церква церковна журналістика Патріарх Алексій II забобони Церква і політика молодь милосердя


Рейтинг@Mail.ru


УЖГОРОД. Голова Синодального відділу релігійної освіти і катихізації РПЦ Преосвященнійший Меркурій удостоєний наукового ступеня доктора богослов’я

  24 September 200922 вересня 2009 року з благословення Святішого Кирила, Патріарха Московського і всія Русі Ужгородську українську богословську академію імені святих Кирила і Мефодія відвідав Преосвященнійший Меркурій, єпископ Зарайський, вікарій Святійшого Патріарха Московського і всія Русі, голова Синодального відділу релігійної освіти і катехізації РПЦ.

В ході зустрічі Владики Меркурія із ректором академії, професором, протоієреєм Віктором Бедєм, було обговорено питання перспектив розвитку богословської освіти та взаємодії між Синодальним відділом релігійної освіти і катихізації РПЦ та Ужгородською українською богословською академією.

Високий гість ознайомився з організацією навчального, наукового і виховного процесу в академії та зустрівся з професорсько-викладацьким складом  та студентами.

На початку зустрічі, Преосвященнійший Меркурій передав професорсько-викладацькій корпорації  і студентам академії благословення та вітання від Святійшого Кирила, Патріарха Московського і всія Русі, після чого відбулась робоча і змістовна розмова.

Цього ж дня  з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, відбулося чергове засідання Спеціалізованої Вченої ради Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія під головуванням професора, протоієрея Віктора Бедя. Участь у роботі Спеціалізованої Вченої ради взяли архімандрит Василій (Садварій), доктор богослов'я, професор; протоієрей Іоан Моланич, магістр богослов'я, доцент; Микола Кабацій, доктор богослов'я, доцент; протоієрей Олександр Гук, доктор богослов'я, професор; ігумен Євфросин (Білаш), доктор богослов'я, професор; Сергій Васильович Урста, доктор богослов'я, доцент; диякон Віталій Апшай, кандидат богослов'я, доцент; ієромонах Арсеній (Бочкарь), кандидат богослов'я, в.о. доцента; Федір Іванович Копинець, доктор мистецтвознавства, доцент.

На порядок денний було винесено питання нострифікації диплома кандидата богослов'я Санкт-Петербурзької Духовної Академії єпископа Зарайського Меркурія на диплом доктора богослов'я.

За результатами прилюдного обговорення та таємного голосування, переважною більшістю голосів рішенням Спеціалізованої Вченої Ради академії, Преосвященнійшому Меркурію, було присвоєно науковий ступінь доктор богослов'я.

По завершенню процедури присвоєння наукового ступеня доктора богослов'я, з благословення Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, ректор академії професор, протоієрей Віктор Бедь урочисто вручив Преосвященнійшому Владиці Меркурію докторські відзнаки, наперсний докторський хрест та академічну нагороду - медаль святих рівноапостольних Кирила і Мефодія I-го ступеня.

Під час урочистостей, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира за заслуги перед Православною Церквою та особистий внесок у розвиток богословської освіти медаллю святих рівноапостольних Кирила і Мефодія II-го ступеня було нагороджено настоятельку Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря ігуменю Михаїлу (Заєць).

Прес-cлужба УУБА