УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 60 посетителей

Теги
постать у Церкві Доброчинність Археологія та реставрація Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти діаспора церква та політика Вселенський Патріархат Президент Віктор Ющенко педагогіка Церква і влада комуністи та Церква українська християнська культура краєзнавство Мазепа Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі молодь Голодомор Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і медицина Церква і політика Священний Синод УПЦ Києво-Печерська Лавра Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II автокефалія забобони іконопис розкол в Україні шляхи єднання УПЦ КП монастирі та храми України Ющенко милосердя церковна журналістика вибори церква і суспільство конфлікти УГКЦ


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі відкрилися Успенські читання-2009

  28 September 2009Дев'яті Міжнародні Успенські читання зібрали учасників із 7 країн. Форум відкрився в неділю, 27 вересня, в Києво-Печерській Лаврі.

Тема цьогорічної конференції - «Пам'ять і надія - горизонти та шляхи осмислення».

Відкриття Успенських читань-2009 відбулося в актовій залі 45 корпусу. На початку з вітальним словом до присутніх звернувся Блаженніший Митрополит Володимир. Потім доповідь Предстоятеля Української Православної Церкви «Пам'ять про Новий Єрусалим: Київська традиція» зачитав ректор КДАіС архієпископ Бориспільський Антоній.

Апостольський нунцій в Україні архієпископ Іван Юркович поділився з учасниками форуму своїми «Богословськими роздумами про надію».

Ректор Київських Духовних шкіл виступив із власним привітанням, в якому доніс до присутніх сутність проблематики Успенських читань-2009. «Пам'ять про Бога та надія на спасіння - найпотужніший релігійний імператив у людській історії. Цілісне сприйняття пам'яті та надії сповнюють мораль суто конкретним змістом та спонукають людину до подвигу заради обіцяної надії», - зазначив владика-ректор.

Єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр органічно продовжив тему доповіді Митрополита Володимира у своєму слові «Київ - Новий Єрусалим. Нарис київської градософії».

Своє вітальне слово учасникам богословської конференції надіслав митрополит Мінський і Слуцький Філарет. Владика - постійний учасник Успенських читань, однак цього року не зміг особисто приїхати до Києва, у зв'язку з приїздом до Білорусі Святішого Патріарха Кирила.

Наостанок до присутніх звернувся протоієрей Миколай Макар. Він запропонував слухачам біблійне трактування головної теми форуму у своїй доповіді «Біблійне вчення про надію».

Успенські читання продовжать свою роботу до 30 вересня.

Місцями їх проведення будуть:

У понеділок, 28 вересня - інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (вул. Трьохсвятительська, 4 к. 318). 

У вівторок, 29 вересня - Софія Київська (Кришталевий зал) та інститут релігійних наук (вул. Якіра, 13).

У середу, 30 вересня - Національний університет „Києво-Могилянська академія" (корпус 1, аудит. 301).

Під час проведення читань відбудуться «круглі столи»: у понеділок - «Століття „Віх та новий досвід християнського свідчення"» та в середу - «Свідки надії: імені нашої пам'яті».

Додаткова інформація: Науково-видавниче об'єднання „Дух і Літера",

Київ-04070, вул.Волоська, 8/5

Тел./факс: +38 (044) 425-60-20

www.duh-i-litera.kiev.ua; e-mail: litera@ukma.kiev.ua

Олег Карпенко