УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 254 посетителей

Теги
Києво-Печерська Лавра Церква і політика шляхи єднання Археологія та реставрація милосердя Церква і медицина Патріарх Алексій II церква та політика секти іконопис Священний Синод УПЦ Голодомор Доброчинність автокефалія українська християнська культура Католицька Церква УПЦ КП Вселенський Патріархат УГКЦ церковна журналістика Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі Ющенко монастирі та храми України конфлікти постать у Церкві Президент Віктор Ющенко Мазепа Церква і влада молодь діаспора розкол в Україні Митрополит Володимир (Сабодан) Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство забобони вибори краєзнавство комуністи та Церква педагогіка


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Оголошено Всеукраїнський родинний конкурс різдвяно-новорічної атрибутики та вертепів «Іде звізда чудна»

  19 ноября 2009Оголошено Всеукраїнський родинний конкурс різдвяно-новорічної атрибутики та вертепів «Іде звізда чудна». Огранізаторами заходу, що відбудеться  в рамках Всеукраїнського дитячого фольклорного фестивалю «ОРЕЛІ», виступили: Міністерство культури і туризму України, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Національний музей архітектури та побуту України, Продюсерська компанія «Ethno Sound».

Мета конкурсу - залучити дітей та українські родини до вивчення та пізнання традиційних різдвяно-новорічних свят за допомогою засобів народного мистецтва.

Теми конкурсу: 1.Вироби з соломи (Різдвяні дідухи, «павуки», прикраси, іграшки). 2. Витинанки. 3. Вертепні маски. 4. Вертепні зірки. 5. Лялькові вертепи. 6. Маски кози та Маланки. 7. Ілюстрації до зимових свят (Катерини, Андрія, Миколая, Різдво, Маланки, Василя, Водохреща)

Умови конкурсу: до участі у конкурсі приймаються роботи колективні (родинні, гурткові) та індивідуальні без вікових обмежень. Техніка виконання - вільна. Виготовлені атрибути мають нести змістову відповідність автентичним зразкам. Малюнки надсилаються разом із фольклорним текстом, що ілюструється.

Матеріали, що приймаються до участі у конкурсі повинні бути підписані: назва твору, інформація про автора (ПІП, вік, місце навчання, поштова адреса за місцем проживання, контактний телефон).

Роботи приймаються до 15 грудня на адресу: Родинний конкурс «Іде звізда чудна», вул.Івана Мазепи, 29, 01015, м.Київ, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»

Нагородження переможців відбудеться 19 січня 2010 року в НЦНК «Музей Івана Гончара»

Роботи учасників будуть експонуватися на різдвяній виставці у приміщенні НЦНК «Музей Івана Гончара» з 10 грудня 2009 року по 19 січня 2010 року.

Одним з найсокровенніших свят річного календаря в Україні споконвіку вважалось Різдво. В кожній українській родині вже з грудня місяця починали співати колядки, виготовляли дідухи, плели різдвяних павуків, готували вертепи. Сьогодні цей пласт культури має стати одним із засобів, що відновить родинне спілкування через звичаєву культуру і дасть можливість дітям разом з батьками доторкнутись до сакральних традицій Різдва.

Довідкова література:

1. Олександр Курочкін «Українські новорічні обряди: «Коза» і «Маланка» (з історії народних масок). -  1995. 

2. Ольга Вербенець, Віра Манько «Обряди і страви Святого вечора». - Свічадо, 2008.

 2. Йосип Федас Український народний вертеп. - Наукова думка, 1987.   

3. Радуйся, земле, коляда йде. - Смолоскип, 2000.

4. http://www.solomka.nm.ru/majster-klas.html

Бажаючі запрошуються до НЦНК «Музей Івана Гончара» (м.Київ, вул.Івана Мазепи, 29) на відкриті майстер-класи з виготовлення дідухів, різдвяних павуків, вертепних масок, вертепних зірок, різдвяних масок, вертепів, витинанок, а також на відкриті семінари-практикуми для керівників художніх та мистецьких студій та вчителів малювання загальноосвітніх шкіл. Теми семінарів: «Українські традиції соломоплетіння: різдвяна атрибутика», «Народні Вертепи на Україні», «Різдвяна витинанка».

Майстер класи та семінари відбуватимуться з 02 по 19 грудня 2009 року. Участь у семінарах за попереднім записом.

Членами журі конкурсу є: Петро Гончар - член Національної спілки художників україни, заслужений діяч мистцтв України,  директор Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара»; Евген Шевченко - голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України; Юрій Мельничук - член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заступник директора НЦНК «Музей Івана Гончара» з науково-фондової роботи; Тетяна Пошивайло - член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заступник директора НЦНК «Музей Івана Гончара» з науково-просвітницької роботи; Олександр Босий - кандидат історичних наук, завідувач відділу народного мистецтва Національного музею архітектури та побуту України; Ірина Садова - голова громадської організації «Фонд Івана Гончара», член Національної спілки народних майстрів України.

Організатори конкурсу запрошують до співпраці ЗМІ та дитячі видання для розповсюдження інформації про конкурс та інші організації щодо питань підтримки конкурсу

Координатор - Мирослава Вертюк    огеІіfest@uкг.пеt  (044) 229-56-87 (067)3166879