УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 126 посетителей

Теги
секти УГКЦ краєзнавство шляхи єднання конфлікти Вселенський Патріархат монастирі та храми України Доброчинність 1020-річчя Хрещення Русі Археологія та реставрація педагогіка Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство Мазепа іконопис молодь церковна журналістика вибори Києво-Печерська Лавра забобони Католицька Церква Голодомор постать у Церкві УПЦ КП церква та політика діаспора Церква і влада розкол в Україні автокефалія комуністи та Церква Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і політика Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II милосердя Президент Віктор Ющенко Ющенко Священний Синод УПЦ українська християнська культура


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відтепер Пересопницьке Євангеліє доступне широкій читацькій аудиторії

  27 ноября 2009До останнього часу Пересопницьке Євангеліє, на якому складають присягу Президенти України на вірність народові, зберігалося в єдиному примірнику, страховому і недоторканому, у фондах Національної бібліотеки імені В.І.Вернадського і було недоступне для широкого загалу.
 

На прохання генерального директора НБУВ, академіка НАН України, лауреата державної премії України в галузі науки і техніки Олексія Онищенка, у четвер, 26 листопада, Блаженніший Митрополит Володимир передав у фонди головної бібліотеки України екземпляр факсимільного видання Пересопницького Євангелія, яке побачило світ завдяки спільним зусиллям Української Православної Церкви та НАН України. Також примірник Пересопниці отримав до своєї приватної книгозбірні відомий письменник та громадський діяч Роман Лубківський - почесний голова Товариства охорони пам'яток історії та культури, почесний голова Львівської «Просвіти», народний депутат України першого скликання.

Урочистий обряд прийняття присяги Президентами України започатковано 5 грудня 1991 року на засіданні Верховної Ради України. Саме того дня за спільною домовленістю О.Онищенка та Р.Лубківського до зали було урочисто внесено унікальну пам'ятку нашої культури - оригінал Пересопницького Євангелія (1556-1561), що зберігався у фондах Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського (НБУВ). Саме того дня ця священна книга знову стала об'єктом уваги з боку віруючих та широкої громадськості нашої країни. Була започаткована традиція складати урочисту присягу на вірність українському народові саме на Пересопницькому Євангелії. На ньому під час інавгурації присягали Президенти України Л.М.Кравчук, Л.Д.Кучма та В.А.Ющенко.

Сьогодні ця духовна святиня українського народу набула значення символу нації. За словами генерального директора НБУВ академіка О.Онищенка, широке зацікавлення цією унікальною пам'яткою виявляють численні читачі Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського та представники різних християнських конфесій.

Так само активно звертається громадськість з питаннями доступу до унікальної духовно-культурної спадщини України - Пересопницького Євангелія - і до почесного голови Товариства охорони пам'яток історії та культури, Надзвичайного і Повноважного Посла України у Чеській Республіці Р.Лубківського.

Автор: Ірина Опатерна