УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 316 посетителей

Теги
церква і суспільство секти Церква і медицина забобони шляхи єднання постать у Церкві УПЦ КП Священний Синод УПЦ молодь Голодомор УГКЦ милосердя педагогіка Предстоятелі Помісних Церков розкол в Україні комуністи та Церква Митрополит Володимир (Сабодан) Доброчинність українська християнська культура Католицька Церква діаспора конфлікти церква та політика Церква і влада 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат Патріарх Алексій II Києво-Печерська Лавра автокефалія краєзнавство вибори Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і політика іконопис монастирі та храми України церковна журналістика Археологія та реставрація Президент Віктор Ющенко Мазепа


Рейтинг@Mail.ru


СУМИ. Єпископ Євлогій звернувся до голови обласної державної адміністрації Лаврика М.І. з приводу спроб захоплення храму в Охтирці представниками УПЦ КП

  04 декабря 2009Єпископ Євлогій звернувся до голови обласної державної адміністрації Лаврика М.І. з приводу спроб захоплення храму в Охтирці представниками УПЦ КП. Відповідного листа було надіслано на адресу голови обласної державної адміністрації.

Відповідні копії листа було надіслано: Голові Сумської обласної ради Токарю В.М.; Прокурору Сумської області Горбаню О.П.; Начальнику Головного Управління МВС України в Сумській області Москальчуку О.О.; Начальнику Управління СБУ в Сумській області Ващенку О.М.

«Голові Сумської обласної державної адміністрації

Лаврику М.І.

Шановний Миколо Івановичу!

Останнім часом ситуація щодо нових спроб зазіхання на законні права та інтереси православних віруючих Сумщини викликають наше занепокоєння. Так, 3 грудня 2009 року на моє ім'я надійшли телеграми від благочинного Охтирського церковного окургу прот. Євгена Сопіги, який повідомив мене про те, що представники конфесії, яка зареєстрована як УПЦ КП, вчиняють спробу захопити Архангело-Михайлівський храм м. Охтирки. Напередодні подібна інформація надходила від віруючих та духовенства Охтирки. Люди сприймають таке нехтування їхніх законних інтересів як чергову спробу дестабілізувати суспільний спокій в регіоні, використовуючи релігійний фактор.

Інші факти стосуються подій у Краснопільському районі. Так, 25-26 листопада 2009 року в с. Велика Рибиця Краснопільського району представники тієї ж самої конфесії УПЦ КП збирали підписи серед жителів на підтримку переходу Успенської парафії Сумської єпархії УПЦ цього села до УПЦ КП. Також відбулася спроба схилити старосту до передачі молитовного будинку прихильникам УПЦ КП.

30 грудня 2009 року в с. Миропілля Краснопільського району представник УПЦ КП, прибувши до населеного пункту, зробив спробу агітації місцевих жителів щодо переходу до їхньої конфесії.

Наведені факти були викладені у відповідних рапортах на моє ім'я. У всіх зазначених випадках церковні рейдери УПЦ КП не знайшли підтримки. Православні жителі зазначених населених пунктів висловили своє небажання змінювати свою конфесійну приналежність. Вони вважають, що таке нехтування їхнім правом вирішувати їхню релігійну приналежність є грубим порушенням конституційного права на свободу віросповідання з боку представників УПЦ КП. Православні віруючі також звертаються до мене як до Керуючого Сумською єпархією УПЦ із проханням захистити їх від незаконних дій прихильників УПЦ КП, зупинити злочинні захвати церковного майна парафій нашої єпархії.

Шановний Миколо Івановичу! Під час нашої останньої зустрічі Ви запевнили мене, що на Сумщині більше не буде захватів храмів, що Ви докладете зусиль для створення атмосфери суспільного спокою у міжконфесійних стосунках. Нажаль, наведені факти не дають підстав для оптимістичних висновків. У зв'язку із цим знову звертаюсь до Вас як до представника державної влади із проханням захистити законні конституційні права та інтереси православних громад Сумської єпархії УПЦ та припинити спроби захватів православних храмів з боку прихильників УПЦ КП. Вважаю, що Ви маєте достатньо владних повноважень для налагодження суспільного миру в області. Сумщина повинна перестати бути регіоном церковного рейдерства та систематичного порушення конституційних прав і свобод православних громадян. При цьому, виконуючи свої посадові обов'язки як Керуючого Сумською єпархією, залишаю за собою право звертатися до владних інстанцій та широкої громадськості про допомогу у позитивному вирішенні питання захисту прав і свобод православних віруючих Сумської єпархії.

З глибокою повагою Євлогій, єпископ Сумський і Охтирський»

 

Детальніше читайте на офіційному сайті Сумської єпархії