УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 82 посетителей

Теги
шляхи єднання монастирі та храми України Доброчинність Католицька Церква Церква і медицина постать у Церкві Патріарх Алексій II розкол в Україні конфлікти милосердя діаспора вибори Предстоятелі Помісних Церков Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти 1020-річчя Хрещення Русі забобони автокефалія Вселенський Патріархат молодь українська християнська культура церква та політика церква і суспільство Ющенко краєзнавство Церква і влада комуністи та Церква Президент Віктор Ющенко Археологія та реставрація іконопис педагогіка Києво-Печерська Лавра Голодомор Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і політика УГКЦ УПЦ КП церковна журналістика Мазепа


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Представники Церков і релігійних організацій, Міноборони та громадськості обговорили проект Концепції душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України

  12 февраля 2010Представники Церков і релігійних організацій, Міноборони та громадськості обговорили проект Концепції душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України. Цьому питанню було присвячене чергове засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, яке 11 лютого пройшло у київському Будинку офіцерів.

Окрім представників конфесій - членів Ради у засіданні взяли участь заступник директора Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони Петро Костюк, завідувач Сектору роботи з релігійними організаціями Міністерства оборони Олександр Мельник, президент Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнського військового братства Сергій Лисенко, виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін, а також представники Генерального Штабу Збройних Сил України та Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України.

Представляючи проект Концепції душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України, Петро Костюк відзначив, що з боку Міністерства оборони України є розуміння важливості діяльності військових душпастирів. За його словами, це не тільки слугує задоволенню релігійних потреб військовослужбовців, що гарантується їм чинним законодавством України, але й сприяє забезпеченню високого морального духу у війську. Голова Ради, керівник Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями України Архієпископ Августин також зауважив, що діяльність душпастирів особливо важливою є у складі миротворчих підрозділів України, де військовослужбовці стикаються з реальними викликами та небезпеками, потребуючи особливої духовної підтримки. Він нагадав, що священнослужителі українських Церков вже мають досвід пастирського служіння і в Іраку, і в Косово, де разом з українськими військовими брали участь у миротворчих операціях.

Під час обговорення запропонованого документу усі учасники засідання дійшли згоди про необхідність нормативного врегулювання діяльності військових душпастирів (капеланів) у Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Після консультацій з представниками Міноборони та присутніми експертами Рада ухвалила рішення про продовження роботи над проектом Концепції душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України з метою його остаточного доопрацювання.

Члени Ради у справах душпастирської опіки при Міноборони домовились вже на початку березня провести розширене засідання з питань узгодження нової редакції цієї Концепції та обговорення її основних положень за участі більш широкого кола фахівців та експертів. Передбачається, що проект Концепції душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України, розроблений спільними зусиллями Ради та Міноборони, буде представлений для затвердження Міністром оборони України. Відповідний нормативний документ стане першим кроком для впровадження в Україні на законодавчому рівні інституту військового душпастирства (капеланства). Слід зауважити, що у питанні співпраці держави з церковними інституціями у сфері духовної опіки військовослужбовців Україна залишається однією з небагатьох європейських країн, де інститут військового капеланства залишається нормативно неврегульованим. Зокрема остання XXI Міжнародна конференція військових капеланів зібрала минулого тижня у Мадриді 150 учасників з 37 країн світу, в яких у різний спосіб передбачена діяльність військових священників (капеланів). Учасники засідання Ради при Міноборони дійшли висновку про потребу організувати у Києві спеціальну міжнародну конференцію, на якій військові капелани з різних країн зможуть поділитись досвідом своєї діяльності та більш детально представити світові моделі співпраці держави і Церков у сфері задоволення релігійних потреб військовослужбовців.

«Сайт ІРС»