УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковные хроники  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 82 посетителей

Теги
постать у Церкві церква і суспільство УГКЦ церква та політика краєзнавство 1020-річчя Хрещення Русі Предстоятелі Помісних Церков педагогіка Священний Синод УПЦ Доброчинність УПЦ КП церковна журналістика забобони Києво-Печерська Лавра автокефалія Президент Віктор Ющенко монастирі та храми України Католицька Церква Церква і влада Археологія та реставрація комуністи та Церква Церква і медицина Патріарх Алексій II вибори іконопис Ющенко секти Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) українська християнська культура Церква і політика Вселенський Патріархат молодь Мазепа шляхи єднання конфлікти розкол в Україні милосердя Голодомор діаспора


Рейтинг@Mail.ru


УЖГОРОД. Викладачі та студенти УУБА привітали доктора богослов’я, доцента, протоієрея Миколу Кабаці з 60-річним ювілеєм

  24 февраля 201022 лютого з благословення Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви в Свято-Миколаївському актовому залі Ужгородської Української Богословської Академії святих рівноапостольних Кирила і Мефодія відбулися урочистості з нагоди 60-ї річниці з Дня народження  доктора богослов'я, доцента, протоієрея Миколи Кабаці.

      На урочистому засіданні були присутні ректор, професорсько-викладацький склад та студенти академії.

З вітальним словом виступив ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина професор, протоієрей Віктор Бедь. В своєму вітальному звернені ректор розповів усім присутнім про нелегкий, але святоподвижницький життєвий шлях отця Миколая, а саме те, що  отець Миколай розпочав своє служіння ще в ті комуністичні роки, коли панував атеїстичний режим, а Церкву Христову переслідувала богоборча влада, але це не зупинило молодого юнака і вже в 1972 році він закінчив повний курс Московської духовної семінарії по першому розряду і паралельно - регентський клас при МДА з присвоєнням кваліфікації регента церковного хору. Після закінчення семінарії продовжив навчання в академії.

Приємним фактом є те, що благословення на своє пастирське служіння отець Миколай дістав від самого Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви (на той час - ректора МДАіС, архієпископа Дмитрієвського), який 7 квітня 1975 р. висвятив його во диякони, а вже 7 січня 1976 року у Покровському храмі Троїце-Сергієвої Лаври - у сан священика. В тому ж 1976 році отець Миколай закінчив повний курс Московської духовної академії і написав наукову роботу на тему: «Тлумачення книг малих пророків Аггея, Захарія і Малахія» і після її захисту здобув науковий ступінь кандидата богослов'я. Після закінчення академії отця Миколая Кабаці направляють на пастирське служіння на Батьківщину - рідне Закарпаття. Тут він проявив себе справжнім пастирем Церкви Христової.

За заслуги перед Українською Православною Церквою настоятеля Покровського храму Ужгорода і благочинного  Ужгородського районного благочиння Мукачівсько-Ужгородської єпархії нагороджено рядом орденів, медалей і грамот.

З відкриттям Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія отець Миколай приєднався до професорсько-викладацького складу вищого духовного закладу Української Православної Церкви.

У 2003 році за вагомий внесок у розвиток богословської освіти і науки, з благословення Блаженнійшого Митрополита Володимира, рішенням  Вченої ради академії, кандидату богослов'я, протоієрею Миколаю Кабаці присвоєно вчене звання доцента.

У  2008 році, з благословення Блаженнійшого  Митрополита Володимира, рішенням Спеціалізованої Вченої ради УУБА кандидату богослов'я доценту, протоієрею Миколаю Кабаці присвоєно науковий ступінь доктора богослов'я.

У кінці вітальної промови ректор академії, з благословення та за дорученням Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви за заслуги перед Українською Православною Церквою та з нагоди 60-річчя з дня народження вручив отцю Миколаю орден Почаївської ікони Божої Матері.

Після численних вітань від професорсько-викладацького складу та студентів академії отець Миколай звернувся зі словами великої вдячності до Блаженнійшого Митрополита Володимира, ректора, професорсько-викладацького складу та студентів академії за проявлену увагу до його скромної особи. Отець Миколай розповів, наскільки важкими були часи комуністичної влади для молодого юнака, який вирішив стати на шлях служителя Церкви. Влада всіляко переслідувала і намагалася не допустити юнаків до духовних навчальних закладів, але отець Миколай знайшов у собі духовні сили і ось уже протягом 35-ти років трудиться на ниві духовного просвітництва во славу Божу, на благо Святої Православної  Матері Церкви та Боголюбивого народу України.

 

Прес-служба УУБА