КИЇВ. Священний Синод прийняв низку рішень щодо видавничої та інформаційної діяльності Української Православної Церкви | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 167 посетителей

Теги
діаспора Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан) милосердя конфлікти 1020-річчя Хрещення Русі церква і суспільство вибори українська християнська культура УПЦ КП Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну розкол в Україні автокефалія монастирі та храми України Священний Синод УПЦ Голодомор Президент Віктор Ющенко забобони краєзнавство Вселенський Патріархат Доброчинність молодь комуністи та Церква церква та політика постать у Церкві секти церковна журналістика Ющенко УГКЦ Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика Церква і медицина Мазепа Церква і влада педагогіка шляхи єднання Києво-Печерська Лавра іконопис Католицька Церква


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Священний Синод прийняв низку рішень щодо видавничої та інформаційної діяльності Української Православної Церкви

  26 февраля 2010Під час засідання Священного Синоду Української Православної Церкви в п'ятницю, 26 лютого, під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира було заслухано інформацію щодо видавничої (Журнал №12) та інформаційної діяльності УПЦ (Журнал №13).

25 грудня 2009 року в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбулося чергове засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви, на якому було прийнято низку постанов щодо підвищення рівня редакційної підготовки православної літератури та впорядкування системи розповсюдження видавничої продукції в мережі церковної книготоргівлі (Журнал № 114). Відповідно до рішення Священного Синоду РПЦ, Автономні та Самокеровані Церкви самостійно проводять експертизу своїх видань та направляють інформацію про результати такої експертизи у Видавничу раду Руської Православної Церкви.

У зв'язку з цим Священний Синод УПЦ відзначив необхідність обов'язкового проведення Видавничим відділом УПЦ богословської та літературної експертизи із наступним присвоєнням грифу «Рекомендовано до друку рецензійною комісією Української Православної Церкви» всіх видань, призначених для розповсюдження через систему церковної (єпархіальної, парафіяльної, монастирської) книготоргівлі.

Віднині всім церковним видавництвам і видавництвам ставропігійних монастирів благословляється надавати видавничі плани, а також підготовлену до випуску книжкову продукцію Видавничому відділу УПЦ з метою присвоєння грифу, що дає право розповсюджувати цю продукцію в системі церковної книготоргівлі.

Правлячі архієреї можуть давати своє благословення на видання книжкової продукції виключно в межах їхніх єпархій після отримання позитивного висновку Видавничого відділу УПЦ.

Усім церковним видавництвам у двотижневий термін після виходу книжкової продукції з друку благословляється доставляти у Видавничий відділ УПЦ нові видання в кількості 10 (десять) примірників з метою встановлення відповідності виданих книг рецензованим оригінал-макетам, а також для здійснення бібліографічного та статистичного обліку.

Окремим питанням Синод розглянув інформаційну діяльність Української Православної Церкви. Як значиться у довідці Священного Синоду УПЦ, на засіданні 25 грудня 2009 року Священного Синоду Руської Православної Церкви було розглянуто питання про інформаційну діяльність Руської Православної Церкви та прийнято відповідні рішення (журнал № 119). З питань інформаційної діяльності Церкви та відносин зі ЗМІ було створено Комісію Міжсоборної присутності РПЦ. Постанова Архієрейської наради РПЦ від 2 лютого 2010 року містить розділ «Інформаційна діяльність».

У зв'язку з цим Синод УПЦ благословив Синодальному інформаційно-просвітницькому відділу Української Православної Церкви координувати свою діяльність з Синодальним інформаційним відділом Руської Православної Церкви.

Інформаційним відділам і службам Синодальних установ та єпархій УПЦ рекомендовано координувати свою діяльність з Синодальним інформаційно-просвітницьким відділом УПЦ та своєчасно надавати необхідну інформацію про заходи, що можуть мати суспільний резонанс та можуть бути цікавими засобам масової інформації.

Синодальному інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ доручено підготувати відкритий перелік засобів масової інформації (періодичних видань, кіно-, відео- та аудіо продукції) Української Православної Церкви, що рекомендовані для розповсюдження через систему церковної (єпархіальної, парафіяльної, монастирської) торгівлі.

Також рекомендовано церковним і церковно-суспільним засобам масової інформації, що розташовані на території України, звертатися до Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ та надавати необхідні матеріали для проведення експертизи, включення в перелік загальноцерковних ЗМІ Української Православної Церкви та надання грифа «Рекомендовано Синодальним інформаційно-просвітницьким відділом УПЦ».

Єпархіальним та регіональним церковно-суспільним ЗМІ рекомендовано звертатися до Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ і надавати необхідні матеріали для включення періодичних видань (теле-, радіо- та інтернетпроектів) до переліку ЗМІ Української Православної Церкви.

Намісникам (настоятелькам) ставропігіальних монастирів рекомендовано забезпечити розповсюдження через систему церковної торгівлі тільки тих засобів масової інформації, а також кіно- та відео- продукції, що отримали відповідний гриф Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ та увійшли до переліку ЗМІ Української Православної Церкви.

Рекомендувати єпархіальним архієреям створити систему контролю за розповсюдженням церковних та церковно-суспільних ЗМІ на території єпархії та доручити єпархіальним інформаційно-просвітницьким структурам координувати свою діяльність з Синодальним інформаційно-просвітницьким відділом УПЦ.

Також Синодальному інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ доручено розробити систему заходів щодо підвищення рівня професійної підготовки співробітників інформаційних служб синодальних установ, єпархіальних інформаційних відділів та прес-служб.

Наостанок Священний Синод УПЦ ухвалив нагадати єпархіальним архієреям про обов'язкову передплату усіма парафіями офіційного видання УПЦ «Церковної православної газети» та її розповсюдження в державних, освітніх, медичних та виправних установах єпархії.