УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 141 посетителей

Теги
забобони церква і суспільство вибори монастирі та храми України Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП Мазепа Митрополит Володимир (Сабодан) церковна журналістика Голодомор розкол в Україні педагогіка краєзнавство молодь Археологія та реставрація Президент Віктор Ющенко Церква і влада УГКЦ Церква і медицина діаспора іконопис Церква і політика постать у Церкві Католицька Церква шляхи єднання українська християнська культура Священний Синод УПЦ автокефалія Вселенський Патріархат церква та політика Ющенко комуністи та Церква конфлікти Патріарх Алексій II Києво-Печерська Лавра Доброчинність секти 1020-річчя Хрещення Русі Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Народні депутати спробують на законодавчому рівні уникнути виключення Києво-Печерської Лаври зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

  01 февраля 2008У Комітеті з питань культури і духовності Верховної Ради України знаходиться на розгляді законопроект (реєстр. №1459) «Про збереження об'єктів культурної та природної спадщини, включених і запропонованих для включення до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО». Як повідомляє прес-служба ВР, законопроектом передбачається врегулювати правові, організаційні, соціальні та економічні відносини у сфері охорони об'єктів культурної та природної спадщини, включених і запропонованих для включення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з метою їх збереження, використання у суспільному житті в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.

Автори законопроекту, народні депутати В. Горбаль та А. Шкіль, наголошують, що сьогодні надзвичайно гостро стоїть питання збереження пам'ятки світового значення - історичного центру Львова, що є уже проблемою не місцевого, а міжнародного політичного характеру, оскільки йдеться про зобов'язання не Львова, а держави перед міжнародною спільнотою.
На думку народних депутатів, такі дії або подальша бездіяльність можуть спричинити виключення історичного центру міста Львів та Києво-Печерської Лаври зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що, насамперед, матиме негативні наслідки для іміджу України у світі як держави, що не здатна захистити та зберегти унікальну культурну спадщину.
Відповідно до положень законопроекту «об'єктом культурної спадщини, включеного або запропонованого для включення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО» є:
- пам'ятки: твори архітектури, монументальної скульптури й живопису, елементи та структури археологічного характеру, написи, печери та групи елементів, які мають видатну універсальну цінність з точки зору історії, мистецтва чи науки;
-ансамблі: групи ізольованих чи об'єднаних будівель, архітектура, єдність чи зв'язок з пейзажем яких є видатною універсальною цінністю з точки зору історії, мистецтва чи науки;
- визначні місця: твори людини або спільні витвори людини й природи, а також зони, включаючи археологічні визначні місця, що є універсальною цінністю з точки зору історії, естетики, етнології чи антропології.
Згідно Конвенції ЮНЕСКО 1972 року «Про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини», учасницею якої Україна є з 1988 р., до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включено такі українські об'єкти: «Софія Київська - Києво-Печерська Лавра» (внесено 1988 р.), історичний центр Львова (внесено 1998 р.) та геодезичний об'єкт «Дуга Струве» (липень 2005 р.).