УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковь и культура  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 130 посетителей

Теги
українська християнська культура педагогіка церква і суспільство конфлікти монастирі та храми України 1020-річчя Хрещення Русі Церква і медицина Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II УГКЦ Католицька Церква Голодомор іконопис краєзнавство Вселенський Патріархат Києво-Печерська Лавра Митрополит Володимир (Сабодан) комуністи та Церква Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і політика вибори Церква і влада шляхи єднання розкол в Україні Мазепа церква та політика молодь Президент Віктор Ющенко автокефалія милосердя постать у Церкві Археологія та реставрація Священний Синод УПЦ УПЦ КП Ющенко забобони секти церковна журналістика діаспора


Рейтинг@Mail.ru


ЛУЦК. В Музее волынской иконы экспонируют древнейшие образы края

  22 августа 2008Напередодні Дня незалежності України, 21 серпня, у Музеї волинської ікони відбулося відкриття виставки «Найдавніші ікони Волині», присвяченої 1020-ій річниці Хрещення Русі. На запрошення організаторів на відкритті виставки був присутній керуючий Волинською єпархією митрополит Луцький і Волинський Нифонт. Архіпастир наголосив на важливості роботи реставраторів. Також владика зауважив, що реставратори, які працюють над дослідженням древніх ікон - це лікарі, які рятують Волинські святині: «Вони - свого роду богослови. Слід дивуватись тому терпінню, яке працівники музею виявляють реставруючи міліметр за міліметром кожну старовинну ікону»  - зауважив митрополит Нифонт.

Виставка «Найдавніші ікони Волині» - це спільний проект музейних закладів Волині і Рівненщини. У вітальному слові директор музею Тетяна Єлісеєва зазначила, що виставка представляє інтерес для істориків, краєзнавців, мистецтвознавців, колекціонерів і для широкого загалу любителів старовини та фалеристичної спадщини. Це унікальна можливість у єдиному просторі побачити давню художню спадщину Великої Волині, осмислити і відчути своєрідність православного церковного мистецтва.

На виставці представлені 10 ікон 11-16-го століть, які репрезентують мистецьку традицію княжої доби Київської Русі та Великого князівства Литовського. Збережені ікони демонструють високий рівень майстерності художників. Перші образи привозились з Візантії і слугували взірцями для місцевих майстрів. Чудотворна Холмська ікона Богородиці пам'ятка константинопольської школи іконопису и11 століття, стала головною святинею Галицько-Волинського князівства, прославилась багатьма чудесами. В кращих традиціях початку 14 століття написано один з найбільш значимих образів волинського іконопису - Волинська ікона Богородиці.

Ікони, представлені на виставці, дають можливість прослідкувати шляхи розвитку волинського іконопису від візантійської традиції та давньоруського канону до епохи бароко. Символічно, що виставка проходить в залах Музею Волинської ікони - визнаного культурного, науково-просвітницького і туристичного центру Волині, який у ці дні святкує своє 15-річчя.

Музей волинської ікони в Луцьку, відділ Волинського краєзнавчого музею відкритий в серпні 1993 року. Це єдиний в Україні музей, який представляє самобутню регіональну школу волинського іконопису. Збірка музею нараховує більше 1,5 тис. пам'яток сакрального мистецтва, а саме понад 600 ікон XVI-XIX ст., предмети металопластики (шати ікон, церковне начиння, іконки), декоративну різьбу (царські врата, кіоти ікон) та скульптуру. Безцінною перлиною збірки є Холмська Чудотворна ікона Божої Матері, унікальна пам'ятка візантійського мистецтва ХІ-ХІІ ст., одна з найшанованіших християнських святинь.

 

Прес-служба Волинської єпархії