УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 298 посетителей

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) Патріарх Алексій II Церква і медицина Доброчинність церква і суспільство Католицька Церква УГКЦ діаспора Приїзд Патріарха Кирила в Україну комуністи та Церква іконопис вибори педагогіка милосердя розкол в Україні Ющенко Вселенський Патріархат Президент Віктор Ющенко церковна журналістика молодь монастирі та храми України Предстоятелі Помісних Церков церква та політика автокефалія 1020-річчя Хрещення Русі українська християнська культура постать у Церкві Священний Синод УПЦ конфлікти Мазепа секти Києво-Печерська Лавра Археологія та реставрація Голодомор Церква і влада УПЦ КП Церква і політика шляхи єднання забобони краєзнавство


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Художники Дмитро Сироватка та Костянтин Могилевський презентували свої роботи

  25 September 2008Будинок художника на Львівській площі експонує цими днями картини відомих сучасних митців Дмитра Сироватки та Костянтина Могилевського. Неперевершений реалістичний живопис, ікони, вітражі - ці жанри представлені в рамках виставки творчих робіт двох названих майстрів пензля та мольберта.

Дмитро Сироватка - націоналіст у мистецтві. Його хвилює Україна, Українська Церква, Таїна Божої Премудрості в контексті трагічної долі української нації в ХХ столітті. Ключове полотно його експозиції називається «Боже, Україну збережи!». Націоналістичний пафос у творчості Д. Сироватки поєднується з глибоким християнським світовідчуттям. «Що таке Церква? Що таке Україна? Якою має бути українська духовність?» - ці одвічні запитання по-справжньому турбують митця, змушуючи шукати на них відповідь у різних художніх спробах, завжди барвистих, рішучих, сміливих.

Не менш промовиста експозиція луганчанина Костянтина Могилевського. Творець витонченого реалістичного і водночас інтелектуально-психологічного натюрморту, він звертається до такого оригінального мистецького жанру, як вітраж, яким оволодів досконало.

В інтерв'ю кореспондентові Інтернет-порталу «Православіє в Україні» пан Могилевський зауважив: «На жаль, традиція іконографічних вітражів не поширена в оздобленні наших вітчизняних храмів, але мене регулярно запрошують виконувати вітражі та іконостаси для католицьких церков Хорватії. Мистецтво та релігія - це паралелі, спрямовані до однієї точки, до джерела світла. Я молюся, щоб Бог дав мені можливість зробити в Україні хоча б один храм у виробленому мною реалістичному стилі. Основним творчим натхненням для мене є та патологічна амбіційність, мерзенність, псевдокультурність, які панують в нашому сучасному духовному просторі. Я вважаю реалізм на відміну від імпресіонізму, кубізму, абстракціонізму, сюрреалізму вічним мистецтвом, неперехідним. Цікавлячись сучасним західноєвропейським мистецтвом, я зрозумів, що робити фарбовані плями на полотні - це не для мене. Я завжди малюю те, що хочу, і не соромлюсь цього».

Іван Верстюк, Київ