УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 74 посетителей

Теги
Патріарх Алексій II Митрополит Володимир (Сабодан) іконопис краєзнавство Голодомор автокефалія церква та політика церква і суспільство молодь Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти Ющенко монастирі та храми України церковна журналістика шляхи єднання конфлікти Президент Віктор Ющенко Археологія та реставрація Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі Мазепа розкол в Україні Києво-Печерська Лавра українська християнська культура забобони постать у Церкві Католицька Церква Церква і політика Церква і влада УГКЦ милосердя Вселенський Патріархат вибори діаспора УПЦ КП педагогіка Церква і медицина комуністи та Церква Доброчинність Священний Синод УПЦ


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Художники Дмитро Сироватка та Костянтин Могилевський презентували свої роботи

  25 September 2008Будинок художника на Львівській площі експонує цими днями картини відомих сучасних митців Дмитра Сироватки та Костянтина Могилевського. Неперевершений реалістичний живопис, ікони, вітражі - ці жанри представлені в рамках виставки творчих робіт двох названих майстрів пензля та мольберта.

Дмитро Сироватка - націоналіст у мистецтві. Його хвилює Україна, Українська Церква, Таїна Божої Премудрості в контексті трагічної долі української нації в ХХ столітті. Ключове полотно його експозиції називається «Боже, Україну збережи!». Націоналістичний пафос у творчості Д. Сироватки поєднується з глибоким християнським світовідчуттям. «Що таке Церква? Що таке Україна? Якою має бути українська духовність?» - ці одвічні запитання по-справжньому турбують митця, змушуючи шукати на них відповідь у різних художніх спробах, завжди барвистих, рішучих, сміливих.

Не менш промовиста експозиція луганчанина Костянтина Могилевського. Творець витонченого реалістичного і водночас інтелектуально-психологічного натюрморту, він звертається до такого оригінального мистецького жанру, як вітраж, яким оволодів досконало.

В інтерв'ю кореспондентові Інтернет-порталу «Православіє в Україні» пан Могилевський зауважив: «На жаль, традиція іконографічних вітражів не поширена в оздобленні наших вітчизняних храмів, але мене регулярно запрошують виконувати вітражі та іконостаси для католицьких церков Хорватії. Мистецтво та релігія - це паралелі, спрямовані до однієї точки, до джерела світла. Я молюся, щоб Бог дав мені можливість зробити в Україні хоча б один храм у виробленому мною реалістичному стилі. Основним творчим натхненням для мене є та патологічна амбіційність, мерзенність, псевдокультурність, які панують в нашому сучасному духовному просторі. Я вважаю реалізм на відміну від імпресіонізму, кубізму, абстракціонізму, сюрреалізму вічним мистецтвом, неперехідним. Цікавлячись сучасним західноєвропейським мистецтвом, я зрозумів, що робити фарбовані плями на полотні - це не для мене. Я завжди малюю те, що хочу, і не соромлюсь цього».

Іван Верстюк, Київ