УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 254 посетителей

Теги
Києво-Печерська Лавра іконопис розкол в Україні Президент Віктор Ющенко Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) церковна журналістика діаспора Предстоятелі Помісних Церков молодь Археологія та реставрація монастирі та храми України Мазепа Церква і влада 1020-річчя Хрещення Русі Ющенко Патріарх Алексій II УПЦ КП Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти Вселенський Патріархат автокефалія Церква і політика комуністи та Церква милосердя шляхи єднання Священний Синод УПЦ педагогіка церква і суспільство краєзнавство УГКЦ Голодомор українська християнська культура вибори церква та політика Католицька Церква забобони конфлікти постать у Церкві


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відбувся круглий стіл на тему: «Місце київської традиції у світовому Православ'ї»

  07 октября 20085 жовтня  в Центрі богословських досліджень (Київ, парафія на честь святої Катерини) відбувся круглий стіл на тему: «Місце київської традиції у світовому Православ'ї», організований асоціацією «Українська християнська культура». Основна тема зустрічі - існування (реальне чи уявне) оригінальної київської традиції, яка має свою цінність і унікальність у просторі світового Православ'я, проблема її неперервності та сучасна перспектива. Мова йшла також про антиномію: своєрідність і цінність національної традиції та універсальність Вселенського Православ'я, про проблему етнофілетизму (націоналізму) в Православ'ї та одержавлення Церкви в історії та сучасності.

Основний доповідач - протоієрей Богдан Огульчанський - наголосив на тому, що цінність певної християнської культурної ідентичності не можна оцінювати лише її потужністю та кількістю талановитих творців. Всі національні православні культури - як у минулому, так і в сучасності - не наблизилися до рівня візантійського Православ'я за часів його розквіту. Але кожна національна християнська культура має свою цінність, вносячи у скарбницю людства неповторні риси.

В київській традиції можна виділити ряд часових проміжків, які є вартими уваги. Найбільш цікаві періоди - це періоди національно-державної і національно-культурної розбудови, культурного піднесення: власне початок київської християнської традиції ( ХІ ст.), кінець ХVІ - початок XVIII ст., 2-а половина XIX ст. Інші періоди, а також їхня пов'язаність одного з одним вимагають певного дослідження.

Основні періоди були коротко охарактеризовані. Доповідач наголосив на тому, що особливістю української традиції з XVI-XVII ст. була велика активність мирян і елементи соборноправності. Ця риса увійшла у суперечність з синодальним, бюрократичним устроєм московської традиції. Така суперечність існує і на сьогодні, але її наявність може стати стимулом для подальшого розвитку.

Учасники погодилися з важливістю регулярного проведення зустрічей, запланували запрошення на них провідних фахівців з різних аспектів української християнської культури.

Українська Християнська культура

 

   
Протоієрей Богдан Огульчанський

Протоієрей Богдан Огульчанський