УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 54 посетителей

Теги
Церква і медицина Президент Віктор Ющенко автокефалія Патріарх Алексій II Археологія та реставрація краєзнавство постать у Церкві забобони Церква і влада Ющенко монастирі та храми України Митрополит Володимир (Сабодан) Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання церква та політика Мазепа розкол в Україні Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат українська християнська культура Голодомор молодь УПЦ КП церква і суспільство педагогіка діаспора вибори Священний Синод УПЦ іконопис Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика милосердя секти Католицька Церква конфлікти Доброчинність церковна журналістика комуністи та Церква УГКЦ


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. У столиці відкрилися перші Покровські міжнародні просвітницькі читання

  16 октября 2008«Духовність, культура й наука: від традицій до майбуття» - така тема Перших міжнародних Покровських читань, які відкрилися 16 жовтня в Києві з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.    

Організаторами конференції виступили Синодальний відділ місіонерства і катехізації УПЦ, Київські духовні школи, Ужгородська Українська богословська академія імені святих Кирила та Мефодія, Полтавська місіонерська духовна семінарія та Всеукраїнське православне педагогічне товариство.  

Форум пройде на базі Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. До участі в заході запрошені представники Інституту проблем виховання Академії педагогічних наук України, Київського міського педагогічного університету імені Бориса Грінченка, а також делегації з Росії, Білорусі, Німеччини, Італії, Польщі, Литви та Руської Православної Церкви Закордоном. 

Перше пленарне засідання присвячене програмним доповідям та концептуальному обговоренню ключових питань. Заплановані концептуальні дискусії з приводу правового забезпечення взаємин Церкви й держави, варіантів розвитку освіти, шляхів православного свідчення в сучасних умовах, проблеми співвідношення традиційності й спрямованості на майбутнє.

Наступного дня робота продовжиться у 5 секціях з практичних питань:

1. Мета і цінності освіти ХХІ століття.

2. Традиційні духовні цінності як фактор збереження вітчизняної культури.

3. Людина і сім'я: здоров'я духовне та фізичне.

4. Звернення до молоді.

5. Діалог як шлях до майбутнього.

Планується проведення низки презентацій православних видань та мультимедійних просвітницьких проектів, широкий обмін досвідом з представленням напрацьованих матеріалів, підручників та посібників.

18 жовтня відбудеться заключне пленарне засідання і урочисте закриття форуму.

Голова Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ архієпископ Полтавський і Миргородський Филип з приводу підготовки Перших Покровських читань зазначив: «Ми хочемо зібратися й поговорити про те, яка релігійна й соціальна ситуація склалася зараз у світі, наскільки Церква може бути інтегрована в сучасне життя сьогоднішнього суспільства. Усе це потрібно для того, щоб ми не опинилися в постхристиянській Європі, щоб для наших країн християнські цінності завжди були актуальними. І це, напевно, найголовніше.

Треба пояснити людям, хоча б тим, які хочуть почути, що християнські цінності є вічними й нескороминущими. Ми намагатимемося провести Читання так, щоб вони були і важливими, і потрібними, і цікавими.

Покровські Читання мають бути пронизані свідченням Євангелія, тому що благовістити можна у різних формах та різними засобами. Врешті-решт метою будь-яких наших релігійних конференцій, нарад і зустрічей завжди є проповідь Євангелія. І це однозначно. В даному випадку було знайдено таку форму.

Щиро запрошуємо усіх бажаючих на Перші Покровські Міжнародні просвітницькі читання, які відтепер будуть щорічними».

Додаткову інформацію з приводу Покровських читань можна отримати за телефонами +38 (044) 255-12-34 та +38 044 280-48-59, або на сайті Місіонерського відділу: http://www.rokim.org.ua/

Репортаж про подію читайте незабаром.

Олег Карпенко, Київ