КИЇВ. Сьогодні ввечері на поціновувачів хорового співу чекатиме виступ молодіжного хору Києво-Печерської Лаври та чоловічого хору «Світилен» з Китаєва | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 106 посетителей

Теги
постать у Церкві українська християнська культура молодь церква та політика Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і медицина Приїзд Патріарха Кирила в Україну краєзнавство Вселенський Патріархат Президент Віктор Ющенко Ющенко діаспора Мазепа УГКЦ забобони милосердя монастирі та храми України 1020-річчя Хрещення Русі Церква і політика Церква і влада Доброчинність комуністи та Церква церква і суспільство Католицька Церква церковна журналістика Археологія та реставрація розкол в Україні Голодомор секти Києво-Печерська Лавра УПЦ КП автокефалія конфлікти Патріарх Алексій II шляхи єднання педагогіка Предстоятелі Помісних Церков вибори Священний Синод УПЦ іконопис


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Сьогодні ввечері на поціновувачів хорового співу чекатиме виступ молодіжного хору Києво-Печерської Лаври та чоловічого хору «Світилен» з Китаєва

  28 April 2009У вівторок, 28 квітня, о 18.00 у рамках «Першої пасхальної хорової асамблеї», що проходить у Києві з 20 квітня по 3 травня, розпочнеться черговий концерт із циклу «Традиції Великодніх піснеспівів».

У Трапезній церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (вул. І. Мазепи, 25;  м. Арсенальна, Печерська) виступатимуть молодіжний хор Києво-Печерської Лаври (художній керівник та диригент - Олена Соловей) та чоловічий хор «Світилен» Свято-Троїцького Китаївського монастиря м.Києва (художній керівник та диригент - Тіберій Яцкулинець).

Молодіжний хор Лаври представить слухачам добірку української та російської духовної музики.

Цей колектив був створений у вересні 2001 року при храмі на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело» з благословення архієпископа Вишгородського Павла, намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. У складі хору - студенти музичних навчальних закладів Києва і вихованці Київської духовної академії та семінарії Української  Православної Церкви. Хор змішаний, від початку створювався як церковний. Його основним завданням  була і залишається участь у богослужіннях, але разом із тим колектив веде активну концертну діяльність.

З 2003 року Молодіжний хор стає самостійним концертним колективом. У програмі хору духовна музика різних часів: від старовинних церковних розспівів до сучасної православної музики. У репертуарі є також українська та російська фольклорна музика. У 2003, 2005 та 2007 роках хор став лауреатом Всеукраїнського фестивалю духовної музики в м. Дніпропетровську.

У червні 2006 року хор Києво-Печерської Лаври з великим успіхом репрезентував Православ'я серед інших світових релігій на Міжнародному фестивалі духовної музики (MUSICA SACRA INTERNATIONAL) в м. Марктобердорфі (Німеччина). У липні 2006 року брав участь у хоровому фестивалі православної музики в м. Іломантсі (Фінляндія).

Останнім часом хор виступає з концертами у Києві та інших містах України.

Чоловічий хор «Світилен» Свято-Троїцького Китаївського монастиря м.Києва представить сьогодні програму «Пасха старовиного розспіву та його обробки».

Цей хор було засновано при Свято-Троїцькому Китаївському чоловічому монастирі в 2004 році. До складу колективу входять молоді музиканти - студенти й випускники Національної музичної академії України ім. П. Чайковського й Національного університету культури і мистецтв.

Більшість учасників хору працюють у різних професійних світських колективах Києва. Спільна молитва об'єднує співаків у монастирі. Хор супроводжує всі святкові богослужіння, і це є його основним обов'язком. Хоч концертна діяльність і стоїть на другому плані, та все ж колектив бере активну участь у музичному житті України.

2006 року хор записав компакт-диск із духовними піснеспівами, а також виступив з концертами в рамках міжнародного фестивалю «Gaude Mater» (Польща, Ченстохов) і 10-го міжнародного фестивалю християнської культури (Лодзь, Польща).

   
Молодіжний хор Києво-Печерської Лаври

Молодіжний хор Києво-Печерської Лаври
Чоловічий хор «Світилен» Свято-Троїцького Китаївського монастиря м.Києва

Чоловічий хор «Світилен» Свято-Троїцького Китаївського монастиря м.Києва