УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковь и культура  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 107 посетителей

Теги
Патріарх Алексій II Католицька Церква Мазепа діаспора Вселенський Патріархат церква та політика милосердя Церква і медицина постать у Церкві Ющенко УПЦ КП комуністи та Церква Києво-Печерська Лавра українська християнська культура Доброчинність автокефалія церква і суспільство Церква і політика розкол в Україні Президент Віктор Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну краєзнавство Предстоятелі Помісних Церков молодь Митрополит Володимир (Сабодан) секти Голодомор вибори Священний Синод УПЦ Археологія та реставрація Церква і влада монастирі та храми України забобони конфлікти іконопис УГКЦ 1020-річчя Хрещення Русі педагогіка шляхи єднання церковна журналістика


Рейтинг@Mail.ru


УЖГОРОД. Наукова богословська бібліографія УУБА поповнилася новими виданнями

  30 октября 2009Нещодавно наукова богословська бібліографія поповнилася новими виданнями, що були підготовлені з метою виконання науково-дослідницької програми Ужгородської Української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія в 2009 році, зокрема це:

1.                 Монографія докторанта академії архімандрита Клавдиана (Ларькова), намісника Богородичного  Пантелеймонова  Щегловського єпархіального чоловічого монастиря м. Тула (Росія).

Тайна старой веры. - Тула, 2009.

Робота присвячена історії розколу Російської Церкви та апологетиці старообрядництва, починаючи з XVII століття і закінчуючи 1918 р. Автор аналізує інтерпретацію філософських та інших аспектів процесу розділення Російської Церкви у відомих дослідженнях російських істориків. Розкриваються особливості есхатологічних очікувань в Росії XVII століття.

Книга написана на основі старообрядницьких творів, що відносяться до різних жанрів - як відомих, так і маловідомих творів - створених ідеологами раннього старовір'я (протопоп  Аввакум, диякон Федір, священик Лазар, інок Єпіфаній), відстеженні шляхи розвитку публіцистичної полеміки пустозерських та інших старообрядницьких письменників, еволюція їх ідей.

Тексти ілюстровані мініатюрами зі старообрядницьких рукописів та фотографіями.

 

2.                 Монографія доктора богослов'я, профессора Яна Зозуляка, видана словацькою мовою.

Zozul'ak Jan. Ctihodny Serafim Sarovsky (Преподобный Серафім Саровскій). - Ужгород, 2009.

Книга описує життя великого подвижника благочестя XIX століття преподобного Серафима Саровського. Головна мета видання полягає в ознайомлені православних словаків з великим Божим угодником на їхній рідній мові. Після життя св. Серафима автор помістив його найбільш відомі висловлювання віроповчального та богословського характеру. Праця також містить в собі службу та акафист преподобному слов'янською мовою.

 

Прес-служба УУБА