УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > СНГ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 69 посетителей

Теги
Церква і медицина УПЦ КП розкол в Україні педагогіка автокефалія Києво-Печерська Лавра Голодомор краєзнавство шляхи єднання постать у Церкві комуністи та Церква конфлікти забобони УГКЦ іконопис церковна журналістика церква та політика Священний Синод УПЦ українська християнська культура Церква і влада Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат Митрополит Володимир (Сабодан) монастирі та храми України Ющенко вибори милосердя Католицька Церква Мазепа Археологія та реставрація Доброчинність молодь діаспора секти Президент Віктор Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і політика


Рейтинг@Mail.ru


РОССИЯ. В Свято-Тихоновском университете открылась ежегодная богословская конференцияXVI щорічна богословська конференція Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету (ПСТГУ) відкрилася 26 січня пленарним засіданням у конференц-залі I корпусу гуманітарних факультетів МДУ ім. М.Ломоносова.

На відкритті форуму був присутній голова навчального комітету Руської Православної Церкви, ректор Московських духовних шкіл архієпископ Верейський Євгеній (Решетніков), ректор ПСТГУ протоієрей Володимир Воробйов, представник делегації Грузинської Православної Церкви єпископ Цагерський і Лентехський Стефан, професор Свято-Сергієвського богословського інституту (Париж) протоієрей Микола Озолин, професорсько-викладацький склад ПСТГУ та численні студенти. У роботі конференції беруть участь богослови, світські й церковні вчені різних спеціальностей, представники провідних навчальних закладів Росії, музеїв і наукових установ країн СНД та далекого зарубіжжя.

Відкриваючи науково-богословський форум, отець Володимир Воробйов вказав на постійно зростаючий інтерес до щорічної конференції ПСТГУ. Вона «розростається», кількість бажаючих виступити з доповідями (а тільки на цьому форумі заплановано понад 250 доповідей) настільки велика, що доводиться виходити за рамки конференції. Так, богословський факультет провів самостійну конференцію восени 2005 року; «зросли» секції церковних мистецтв і церковного співу, при цьому більш серйозним стає як рівень доповідей, так і проблематика.

Архієпископ Євгеній зачитав вітальне послання Патріарха Олексія ІІ до учасників конференції. У посланні відзначається «швидке творче зростання ПСТГУ», плідне співробітництво богословської й академічної науки в рамках щорічної конференції, а також необхідне поєднання науки й освіти, втілене в ПСТГУ. Від імені Грузинської Православної Церкви форум вітав єпископ Стефан. У своїй промові він вказав на  науково-богословські зв'язки між ПСТГУ і Грузинською Церквою.

На пленарному засіданні пролунало дві доповіді: магістр богослов'я, протоієрей Валентин Асмус зробив детальну доповідь про історію встановлення взаємин ранньохристиянської Церкви і держави, а завідувач кафедрою релігієзнавства ПСТГУ професор Юрій Лисиця виклав точку зору філософа і богослова Івана Ільїна про шляхи розвитку Росії.

Конференція працюватиме 26-28 січня, протягом цих днів відбудуться засідання за секціями: «Історія РПЦ у ХХ столітті», «Інославіє в мінливому світі», «Святитель Філарет (Дроздов) та його епоха», «Історія російсько-грузинських відносин», «Архіви РПЦ і церковне архівознавство», «Історія місій», «Практична місіологія». У рамках конференції заплановано також круглі столи: «Проблеми сучасної богословської освіти», «Церква й імперія», «Центр підтримки в'язнів» та інші.

Православ'я. Ru