УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 240 посетителей

Теги
забобони Церква і медицина педагогіка Церква і політика Археологія та реставрація вибори Патріарх Алексій II УГКЦ Церква і влада шляхи єднання УПЦ КП Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра Священний Синод УПЦ 1020-річчя Хрещення Русі Католицька Церква Голодомор розкол в Україні діаспора Предстоятелі Помісних Церков церковна журналістика милосердя Мазепа Вселенський Патріархат іконопис церква та політика Президент Віктор Ющенко постать у Церкві Доброчинність конфлікти українська християнська культура Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство секти краєзнавство Ющенко комуністи та Церква монастирі та храми України молодь автокефалія


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. В рамках всеукраїнського педагогічного форуму обговорили питання сімейного та позакласного виховання дітей

  25 марта 2008Сьогодні, 25 березня, в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педагогіка духовності: православна традиція та сучасна освіта» в київському Будинку вчителя відбулося засідання секції «Сімейне та позакласне виховання дітей».

Роботу секції очолила Ірина Петрівна Ковальчук, секретар Синодального відділу релігійної освіти, катехизації та місіонерства Української Православної Церкви. В роботі секції взяли участь близько 70 священиків, керівників та викладачів недільних шкіл, а також гостей з різних регіонів України. Вони обговорювали засоби та методи виховання в родині, недільній школі, дитячих таборах тощо.

Протоієрей Олександр Кратюк, викладач Волинської духовної семінарії, поділився міркуваннями про власний досвід роботи з дітьми. Маючи п'ятеро власних дітей, він також успішно працює з дітьми різного віку у недільній школі. «Дітей до недільної школи я „збираю" скрізь, - сказав отець Олександр, - запрошую тих, хто ходить до церкви, сам ходжу по домах парафіян, звертаюся до дітей на вулиці, з дозволу керівництва приходжу до шкіл».

На думку священика, заняття у недільній школі не обов'язково проводити саме у храмі. Для цього підійде і простора кімната в будинку священика, і будь-яке інше приміщення. Але обов'язково треба воцерковлювати дітей в храмі, роблячи це поступово і починаючи з малого.

Часто в недільних школах використовуються дореволюційні підручники, які не відповідають сьогоденню. Але викладання основ християнської віри не повинно відводити дитину від реального життя. Отець Олександр наголосив, що Церква потребує сьогодні шукати нових підходів до сучасних дітей.

Серед таких підходів можуть бути тісна взаємодія з дитиною, постійний діалог, різноманітні конкурси, подорожі та паломництва (до яких можна залучати і батьків, і це буде гарним методом воцерковлення останніх). Недільних школи повинні укомплектовуватися не лише бібліотечками, а й зібранням дисків з аудіо- та відеоматеріалами, зокрема, з мультфільмами, що розкривають християнські чесноти.

Автор: Священник Андрей Дудченко
   
Ірина Петрівна Ковальчук

Ірина Петрівна Ковальчук
Протоієрей Олександр Кратюк

Протоієрей Олександр Кратюк