УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковь и молодежь  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 292 посетителей


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНОВЦЫ. Детский дом семейного типа в Свято-Вознесенском монастыре «Банчень» взял под опеку 35 ВИЧ-позитивных детей из разных областей Украины

  12 февраля 2009Головне управління охорони здоров'я Чернівецької ОДА інформує, що в грудні 2008 -січні 2009 року до дитячого будинку сімейного типу під опіку священнослужителя Михаїла Жара прибуло 35 ВІЛ-позитивних дітей з різних регіонів України.

Дітям створено чудові умови для проживання, виховання та розвитку. Загалом у будинку мешкають близько 200 дітей (взятих під опіку та всиновлених). Важливо, що ВІЛ-інфіковані діти мешкають з іншими дітьми. На території дитячого будинку сімейного типу добудовується спортивний комплекс з басейном.

Усіх ВІЛ-інфікованих дітей поставлено на облік у Центрі «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД НДСЛ "ОХМАТДИТ"». Завідувач Центру Комар С.В. дітей оглянув, а фахівці клініки провели тренінги «Толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих дітей та особливості догляду за ними» в Чернівецькій області, «Основи АРТ у дітей» в м.Києві.

Організовано доставку до дитячого будинку сімейного типу АРВ-препаратів та сформовано запас на 4 місяці. Ліки виділені із запасів Центру «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД НДСЛ "ОХМАТДИТ"» . Готується проект наказу Міністерства охорони здоров'я щодо перерозподілу АРВ-препаратів з Миколаївського, Одеського обласних, Київського та Криворізького міського центрів профілактики та боротьби зі СНІДом, які заплановані для лікування переведених дітей на 2008-2009 рр. на Чернівецький обласний центр СНІДу. Головне управління охорони здоров'я Чернівецької ОДА подало заявку щодо збільшення фінансової квоти на АРВ-препарати в 2009 році Чернівецькому обласному Центру профілактики та боротьби зі СНІДом з урахуванням потреб у ліках 35 ВІЛ-інфікованих дітей.

Чернівецький обласний центр із профілактики та боротьби зі СНІДом та Герцаївська центральна районна лікарня організували обстеження та диспансерний супровід лікування дітей в умовах амбулаторно-поліклінічного відділення. Задля посилення інфраструктури надання допомоги ВІЛ-інфікованим дітям, забезпечення їх кваліфікованою та спеціалізованою медичною допомогою в умовах монастиря с. Банчень розгорнуто дитяче відділення денного стаціонару Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Вирішено питання кадрового та матеріального забезпечення роботи зазначеного відділення. Сім спеціалістів, які надаватимуть медичну допомогу хворим дітям, пройшли навчання у Центрі «Клініки для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД НДСЛ "ОХМАТДИТ"».

Керівництво Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації звернулося до благодійного Фонду Олени Франчук «АНТИСНІД», «Німецько-Українського проекту з профілактики ВІЛ/СНІД в Україні», Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» та інших благодійних організацій з проханням надати всебічну допомогу хворим дітям та лікувальним закладам області, що їх обслуговують.

Прес-служба МОЗ України

Про дитячий притулок при Свято-Вознесенському чоловічому монастирі "Банчень" читайте також >>>